Bonding - lze odmítnout?

Anonymní
27.5.18 11:47

Bonding - lze odmítnout?

Lze odmítnout 2h bonding na sále po porodu? Je vůbec nutné být na sále ještě ty 2h či lze jít na pokoj? Jestli to lze domluvit či je to nařízeno? Prosím, nepište zlé komentáře. Děkuji

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6958
27.5.18 11:50

No, já moc nechápu, proč nechceš být se svým dítetem, vždyť je to to nejkrásnější, proč musíš jít hned na pokoj a vzdát se svého dítěte??
Buď máš miminkov břišku rada a chceš ho, a strávíš s ním krásné chvíle na sále, nebo nemáš ráda a nechceš s ním být??
Opravdu nevím, ano jinak se s nimi můžeš domluvit, ale nevím proč se chceš krásného vzdát?? :nevim: :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23090
27.5.18 11:51

Dvě hodiny na sále být musíš kvůli případnému krvácení a komplikacím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.5.18 11:52

...

@tumpach Chci být, ale ne na sále, ale na pokoji.

• Citovat
  • Nahlásit
12282
27.5.18 11:52

@tumpach ja bych treba o bonding taky nestala :nevim: proste to nechce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.5.18 11:53

...

• Citovat
  • Nahlásit
60
27.5.18 11:55

Myslím, že je nutné být na sále, ale zeptala bych se v porodnici. Bonding určitě lze odmítnout, ideálně to hlas předem nebo měj v porodním plánu. Ale upřímně: Když pominu efekt pro dítě, tak je ve TVÉM zájmu to absolvovat. Když se kousneš, „obětuješ“ pitomé 2 hodiny svého času, tak máš velkou pravděpodobnost mít klidnější dítě. Takže Tobě to ušetří opravdu spoustu času a nervů v následujících týdnech.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8134
27.5.18 11:56

Odmítnou lze vše ;) Já jsem žádný bonding též neměla a nepřijde mi, že bych o něco přišla. Malá ihned po porodu šla do inkubátoru ( nedonošenec).
Byla jsem ráda, že můžu odpočívat v klidu a sama. Chlap šel za dítětem a já jsem měla aspoň klid ;)
Na sále jsem byla ještě ty cca dvě hodiny, až pak mě převezli na pokoj. ;) Ale skoro celé dvě hodiny jsem prospala, takže mi to bylo celkem fuk ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19454
27.5.18 11:57

Tak bonding samozřejmě povinný není, miminko si mohou vzít sestry k sobě. Ale na sále ty 2 hodiny být musíš a teprve pak ti dovolí vstát, jít se umýt a pak na pokoj.To snad vydržíš, ty 2 hodiny utečou jak nic.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.5.18 11:58

:-)

@Šmoulice Děkuji

• Citovat
  • Nahlásit
24470
27.5.18 11:58
@Anonymní píše:
Chci být, ale ne na sále, ale na pokoji.

Můžu se zeptat proč?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19811
27.5.18 12:01
@Cleria píše:
Myslím, že je nutné být na sále, ale zeptala bych se v porodnici. Bonding určitě lze odmítnout, ideálně to hlas předem nebo měj v porodním plánu. Ale upřímně: Když pominu efekt pro dítě, tak je ve TVÉM zájmu to absolvovat. Když se kousneš, „obětuješ“ pitomé 2 hodiny svého času, tak máš velkou pravděpodobnost mít klidnější dítě. Takže Tobě to ušetří opravdu spoustu času a nervů v následujících týdnech.

a děti, které nemůžou být s matkou hned po porodu, jsou neklidné? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.5.18 12:02

:-(

@weyky Jste mě nepotěšila :-( ach jo…

• Citovat
  • Nahlásit
10403
27.5.18 12:03

Citace z jedné porodnice - Následující 2 hodiny po porodu zůstáváte ještě na porodním sále. V této chvíli se nacházíte v tzv. adaptačním období, kdy tělo může negativně reagovat na rychlé vyprázdnění břišní dutiny.

Případně se ještě mohou projevit nějaké poporodní komplikace. Jako např. velké krvácení, pomalé nebo špatné zavinování dělohy, silné bolesti hlavy a špatné vidění, pocit silné nevolnosti a točení hlavy a podobně. Všechny tyto projevy by mohly ukazovat na nějaké komplikace nebo blížící se nebezpečí. Proto je nutné, abyste tyto 2 hodiny po porodu na porodním sále ještě zůstala.

Porodní sál je jednotka intenzivní péče, a tím pádem je technicky i perso­nálně vybavena pro řešení zvláštních až krizových situací. Nebojte se, většina žen se po porodu cítí velice dobře a žádné problémy u nich nenastanou. Nicméně ke každé ženě, která porodila, je nutno přistupovat velice obezřetně. Opatrnosti není nikdy dost a porod je proces, který tělo ženy jistě ovlivní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6958
27.5.18 12:04
@Anonymní píše:
@weyky Jste mě nepotěšila :-( ach jo…

a mohu vědět, co je na tom sále tak strašidelného? Mimo to, že tam člověk zažije bolesti z porodu. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama