Botky po starším sourozenci

2245
12.4.10 12:32

botky po starším sourozenci

holky mám dotaz,

jedná se mi o to, že jsem Matýskovi kupovala botky se žirafkou a on je vůbec nezničil. a tak jsem myselala,že je nechám pro Lindu,ale mudra mi řekla, že každé dítko má mít nové botky já souhlasím,ale nahlodal mě trošku manžel, který tvrdí když se v botech vymění vložky může je nosit i druhé dítě.

jaký n to máte názor vy? jak by jste to řešily?

díky Lucie

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

teresa20
12.4.10 12:34

Pokud jsou botky zachovalé, klidně bych je nechala pro druhé jako záložní botičky - když budou ty hlavní mokré, na odrážedlo apod.

• Nahlásit
  • Citovat
16291
12.4.10 12:37

Ahoj, my budeme botky po starším dávat do kočárku a na zahradu. Se dvěmi dětmi opravdu není na to aby se každý půlrok kupovaly dva páry bot pro každého… A že kvalitní boty stojí cca 700/pár.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
120
12.4.10 12:38

Já teda nechávám pro malého, který se narodí v červnu po prvním synovi jen ty nejmenší botičky, kdy skoro ještě nechodil a pak ty opravdu jen mááálo opotřebované, jsou jako nové. Ostatní vyhazuju. Souhlasím s „madi“, že bych je i přesto nechávala jako záložní…resp. náhradní když by druhé botky byly třeba mokré.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1961
12.4.10 12:38

ahoj, já mám teda jenom jedno dítko,,,,, ale boty kupuju nový, ne v bazaru apod., teď jsem s díky odmítla boty od kamarádky. Podle mně nejde o vložku, ale o to, jak první dítko botky vyšláplo a sešláplo, tak druhé aby v tom zbytečně nepokračovalo.
Vím, že dědit věci je lákavé, a specielně u bot by to finančně i dost pomohlo, ostatně dřív to bylo běžné, jako spousta jiných věcí, ale osobně bych do toho nešlo. Jedině snad pokud první syn má nožku naprosto OK a boty jsou kožené,,,, ale i tak bych váhala.
A.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28796
12.4.10 12:40

Ahoj.Emička nosí po Adámkovi boty,ve kterých vůbec nechodil,ale měl je jen v kočárku.

Adámek začal chodit až v 15 měsících,byl velký a první boty,ve kterých chodil měl velikost 21 :zed:
Před tím jsem mu koupila kvalitní boty,jsem čekala,že už začne chodit,on nic.Měl je jen na frajera v kočárku.

Emča chodí od roku a ty neochozené 19,20 nosí.Teprve teď jí dorostla nožka do 20.Jsou to kvalitní pevné botičky se žirafkou..

Po Adámkovi sešmajdané boty vyhazuju - měl totiž vždy jen jedny - drahé,kvalitní,teď mívá dvoje,chodí do školky nebo kdyby byly mokré zvenku..Ale ty zachovalé schovávám Emči na zahradu,chatu.Nevím,jestli je někdy použijeme,ale zatím je nevyhazuju..

Adámek má botičky nové,své.Ale teď taky jednou dostal zachovalé boty po dítěti bratrance a jak jsem za ně byla ráda,na zahradu,chatu,na dvůr mezi slepice u našich.Opravdu nepotřebuju,aby tam dorasoval boty za 1000kč..

Bych to nepřeháněla.Botičky bych zatím schovala a až teprve potom bych se rozhodla,jestli obout nebo ne..

Co se týče plochých nohou nebo různých problémů,myslím si,že částečně je to genetická záležitost.My jsme byly 4,boty jsme po sobě s fin.důvodů dědily a problémy s nohama nemáme ani jedna.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28796
12.4.10 12:42

A souhlasím s Madi,na odrážedlo se Ti budou hodit záložní boty.Rychle se okopou špičky :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15320
12.4.10 12:42

Taky bych je nechala jen jako náhradní, když by ty nové třeba promokly, pokud vás finance nenutí nechat dítě boty dědit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2245
12.4.10 12:43

holky díky za tak rychlé reakce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
93

Ahoj,

u nas deti po sobe dedi zachovale boty uplne bezne. Nove jim kupuju papuce a hlavni boty na ven. Jako zalozni na behani ve skolce behem vychazky se ty stare vyuziji dobre. A taky potom jako zalozni treba v zimne, pokud ty nove provlhnou. Nejsem milionar. Obcas se stane, ze boty slouzi jen mesic a pak velikost nozky necekane poskoci. Proc bych mela takove boty vyhazovat???

S.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20110

Ahoj, po synovi tady mám schované úplně ty nejmenší botky. V těch ani nechodil, spíš jen postával okolo laviček (po vytažení se šátku) a taky některé, které třeba nosil je měsíc a to ještě ani ne každý den… Ty hodně používané jsem vyhodila.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1762
12.4.10 12:49

U nás holky taky zachovalé boty dědí. Teď už je ale Klára dost devastuje, protože je nosí déle, takže se právě chystám nakoupit 6 párů bot a už se mi protáčí panenky, kolik to bude stát. 2× sandálky, 2× sandálky na doma, 2× kotníčkové boty na chození po horách, jaro a podzim. A to ještě mají obě tenisky na běhání teď.
Kolik bot vlastně mívají vaše děti?

Jo zrovna se chystám objednávat tady:
http://www.veleta.cz/index.php?…
Slyším na ně samou chválu. Asi si uděláme výlet do Zruče.
Halka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2245
12.4.10 12:54

no moje děti právě jenom jedny. ale teď ty když je Matýsek starší tak už je taky ničí. mě se jednalo o ty malé botičky ktré byly nezničené ještě jednou díky.

musím mu ale koupit taky boty na zahradu.

no ty žirafové jsou fakt dost drahé.

letos jak byla tak dlouhá zima tak jsme malé museli koupit ještě jedny botky na zimu které jsme museli koupit v lednu a my je koupili u batě za tři sta byly slevněné z osmi set tak jsme si říkala škod a že nevím jak budou mít velkou nohu příští rok to bych hezky ušetřila

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28796
12.4.10 12:56

Halko,Adámek jedny hlavní a jedny záložní - chodí do školky,ven se chodí skoro za každého počasí,kdyby provlhly,promokly..Ty záložní jsou většinou levnější,v nějaké akci,ale ve značkovém obchodě,ne u vietnamců nebo v Tescu..

Emička má jen jedny.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12893
12.4.10 12:59

tzak já jsem si pro druhé schovala jen ty nejmenší botky, ve kterých klárka moc nechodila, a gumáky. zbytek mám připravený v tašce pro děti z místního dětského domova, už jsem domluvená na odnesení. je mi to líto vyhodit, protože jsou docela pěkné, ale druhému dítku bych je nedala, protože mi klárka trošku vytáčela nohu do strany. v dětském domově to ví a nevadí jim to… jinak ty úplně zničené z odrážedla putují rovnou do koše. takže shrnuto: u nás bude mít druhé dítko zase všechno nové

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama