Bratr a peníze – koronavirus

218
25.7.20 07:53

Bratr a peníze. Koronavirus

Dobré ráno, kolegyně z práce mě poprosila jestli byste ji byl někdo schopni poradit.

Má staršího bratra (31let), který si neustále stěžuje, že nemá peníze. Dělá OSVČ, masér. Bydlí u rodičů, jeho, nájem, je 500 Kč :mrgreen: :lol:
Rodiče ho ještě finančně podporují, živí. Dali mu i na auto 150.000 Kč apod.
Nikdo neví kolik bere. Jenomže se mamince svěřil a ta to řekla mezi řečí dceři - kolegyni. Že si zažádal k pomoc pro podnikatele v době OSVČ. Poslal žádost a za týden měl 40.000 Kč

Kolegyni to vrtá hlavou, jak je to možné? Když měli dostávat 25.000 Kč a co ví ze svého okolí lidí, kteří jsou OSVČ, tak i dostali.

Nějaké rady a zkušenosti? Bude určitě ráda.

P. s: docela ji to žere, protože i ona mu pomáhala (,dala, 200.000 Kč ), protože tvrdil jak nemá, jak chce mít své bydlení a zkusit hypotéku - prý mu ji nedali. Ale asi nic nehledal. Do teď peníze neviděla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

21194
25.7.20 08:08

Všichni si stěžují, jak dlouho trvá, než se dostanou k penězům a on to má za týden? Budou to bachorky a doporučuje neřešit a už nic nepujcovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13663
25.7.20 08:09

Kompenzační bonusy jsou zatím dva. První 25 tisíc a druhý za období 1. 5. 2020 - 8. 6. 2020, to bylo 500 korun za den. Řada OSVČ tedy dostala 25 tisíc a 15 tisíc, což je 40 tisíc.

Kolegyni řekni, ať už mu nic nepůjčuje, pán je asi dost neschopný, když se musí nechat dotovat rodinou (pokud není začínající masér. Ti, co umí, si vydělají fakt pěkné peníze). Ať je ráda, že ona zvládá žít si za své, je to do budoucna rozhodně lepší než být závislá na rodičích. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27522
25.7.20 08:13
@Danielss píše:
Dobré ráno, kolegyně z práce mě poprosila jestli byste ji byl někdo schopni poradit.

Má staršího bratra (31let), který si neustále stěžuje, že nemá peníze. Dělá OSVČ, masér. Bydlí u rodičů, jeho, nájem, je 500 Kč :mrgreen: :lol:
Rodiče ho ještě finančně podporují, živí. Dali mu i na auto 150.000 Kč apod.
Nikdo neví kolik bere. Jenomže se mamince svěřil a ta to řekla mezi řečí dceři - kolegyni. Že si zažádal k pomoc pro podnikatele v době OSVČ. Poslal žádost a za týden měl 40.000 Kč

Kolegyni to vrtá hlavou, jak je to možné? Když měli dostávat 25.000 Kč a co ví ze svého okolí lidí, kteří jsou OSVČ, tak i dostali.

Nějaké rady a zkušenosti? Bude určitě ráda.

P. s: docela ji to žere, protože i ona mu pomáhala (,dala, 200.000 Kč ), protože tvrdil jak nemá, jak chce mít své bydlení a zkusit hypotéku - prý mu ji nedali. Ale asi nic nehledal. Do teď peníze neviděla.

Vždyť na tech 40 000 má nárok, nesměl pracovat, jsou to ty dva bonusy. Taky jako OSVČ nemusí platit půl roku zdravotní a sociální pojištění.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7684
25.7.20 08:17

Nehraje automaty, nesází? věčně nemá prachy..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
25.7.20 08:24

@vokishka me rikala maserka, ze strasne dlouho trvalo, nez urcili pravidla, domluvili se a dalo se zazadat, ale po zazadani byly penize na uctu opravdu do tydne.

• Nahlásit
  • Citovat
4544
25.7.20 08:53

@Danielss to spíš vypadá, že mladý pán si vydělá jen tolik, co potřebuje měsíčně pro sebe na útratu. Když dom dává 500,–, tak mu bohatě stačí třeba 5tisíc apod. směšný částky. Takže je to nefachčenko, co je zvyklý na mamahotel.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
218
25.7.20 09:07

Pracuje od rána do večera, tak že asi tak. Navíc město má 200 tisíc obyvatel a je velmi šikovný, co lidé říkají

Já mám známého maséra, který pracuje jen odpoledne a výdělek na krásný, svůj dům, auto, navíc ve městě, které má 18 tisíc obyvatel

Tak že vítr vane asi od toho, že je vychcany

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
25.7.20 09:09

Pán nelže, peníze měl manžel na účtu za 4 dny.

• Nahlásit
  • Citovat
13663
25.7.20 09:29
@Danielss píše:
Pracuje od rána do večera, tak že asi tak. Navíc město má 200 tisíc obyvatel a je velmi šikovný, co lidé říkají

Já mám známého maséra, který pracuje jen odpoledne a výdělek na krásný, svůj dům, auto, navíc ve městě, které má 18 tisíc obyvatel

A pracuje od ráda do večera nebo jen říká, že pracuje od rána do večera. Je tom obrovský rozdíl. ;)

Šikovný masér si může vydělat denně několik tisíc a na auto by si vydělal za relativně krátkou dobu.
Takže buď masíruje někde v salonu nebo ve wellness na PP, tak tam ho asi berou u huby a moc si tam nevydělá. :,( Nebo dělá sám na sebe, tak může být fakt hodně za vodou, když bude dělat i jen několik hodin denně. Takže za mě, je líná veš a maká jen tak, aby neumřel hlady.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13663
25.7.20 09:31

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23829
25.7.20 09:33

Já bych už nepátrala, jestli a kolik vydělává a co dostal jako kompenzaci od státu. To je čistě jeho věc.
Z pozice rodiče bych se zaměřila na to, že je to dávno dospělý chlap se slušnou kvalifikací a potenciálem se uživit. Už bych mu nedávala žádné dary ani půjčky. Pokud má být jako člověk co k čemu, musí se uživit sám. 500 korun měsíční nájem v nemovitosti rodičů je naprosto směšné. Při podobném milodaru bych jednoznačně chtěla vidět jakým způsobem si spoří, včetně výpisů z účtu, a naprosto konkrétní plán, kdy se ohledně bydlení postaví na vlastní nohy.
Pokud by tento plán neměl, nájemné bych povýšila na částky adekvátní nákladům.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
218
25.7.20 09:35

Dělá na sebe, salon má s kolegou pronajatý… A dělá opravdu od rána do večera.

Jejich věc, jen se ptala na těch 40 tis

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
823
25.7.20 09:53
@Danielss píše:

No to teda nevim, jestli zrovna maserina by tolik sypala. Kdyz si spocitas, kolik stoji jedna masaz, jak dlouho trva a kolik hodina ma den, tak to na nejake vyskakovani neni. Hlavne po odecteni najmu, dani a pojisteni.
Leda by to byly masaze s happy endem :lol:
Nicmene to neznamena, ze si bracha nelebedi v tom, ze mu lidi penize davaji a vlastne se nic nedeje, kdyz je nevraci. Vycurany je, ale to nezmenite.
Mate na ty penize smlouvu? A rodina nerodina, nekdy(casto) to holt nedopadne dobre kvuli penezum.
A ze dostal od statu? To bych neresila. Tak nejake zakonne duvody pro to byly. Kdyz vite, jaky je, necekali jste, ze vam ty penize da, ze ne?
A copak byste chteli zit jako on? Jen na dluh a u mamy? Proste mu nic nedavejte. Nemyslim si, ze byste s nim menili nebo mu zavideli.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
823
25.7.20 10:00
@pe-terka píše:
Při podobném milodaru bych jednoznačně chtěla vidět jakým způsobem si spoří, včetně výpisů z účtu, a naprosto konkrétní plán, kdy se ohledně bydlení postaví na vlastní nohy.
Pokud by tento plán neměl, nájemné bych povýšila na částky adekvátní nákladům.

Je dospely, takze na takove informace nemaji rodice pravo. Ale maji pravo mu zvysit najem, dat smlouvu, vykopnout ho z bytu. Snazit se s nim podepsat uznani dluhu, aby byl vymahatelny. Doted ho prilis setrili a on si na to zvyknul. Takze ted musi prijit neprijemna cast, formality a konec dobrosrdecstvi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama