Brigáda v zahraničí sbírání ovoce/zeleniny

5
17.5.21 21:16

Brigáda v zahraničí sbírání ovoce/zeleniny

Zdravím,
v létě bychom s kamarádkou chtěly do zahraničí na brigádu. Sháníme to trošku pozdě, ale i tak bych se ráda zeptala, jestli máte někdo zkušenosti se sbíráním ovoce/zeleniny mimo ČR? Případě jak najít kontakt? Projela jsem spoustu fb skupin i na netu hledám, ale ne moc úspešně.
Moc díky předem! :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
164
18.5.21 01:58

Do toho bych nesla. V cesku se daji vydelat hezke penize v normalni praci. Zjistovala jsem si dva roky zpatky jak to je s tim sberem jahod v norsku. A je to drina, fyzicky narocne, vztavas brzo rano, ostatni ti budou vybirat velke jahody z tvoji radky pokud budou rychlejsi. Male se nesmi sbirat atd. Ve vysledku vetsinou vydelek 20tisic mesic, to vubec nestoji za to. Jidlo 3× tak drahe a byt ubytovany v nejakem dome s hromadou cizich lidi to fakt ne. I ty aupair pobyty, za poslednich 10 let se vubec nezdvihli penize co za to nabízí, tipuji ten sber jahod to samy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
447
18.5.21 02:26

Vinobraní

Vinobraní ve Francii mám zkusenost : majitel nás platí v hodinové sazbě minimální mzda plus příplatky za práci so ne a venku, srážky na ubytování a stravu, pojištění atd. 8-10 dni práce dá cca 650-700 €. Jiní vinaři a zvlášť ti co dodávají jen velkým vinařským domům platí i od kila. Konkurenci jsou Bulhaři a Rumuni a Poláci. Znalost jazyka je dost velká výhoda. Jezdím tam spíše pro atmosféru rodinné firmy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9182
18.5.21 08:19

@lucka_kap no celý jih je zaplacen tak levnou pracovní silou, že nemá smysl tam jezdit. A je tam i obrovská nezaměstnanost. Navíc se v posledních letech u nás dost zvedly mzdy a to i pro brigádníky. Takže už ten rozdíl není tak markantní. Jako má smysl hledat tak Francie, Německo, Velká Británie. Ale nezapominej, že jsou šílený mraky Rumunů, Ukrajinců apod. kteří budou dělat za menší peníze než ty.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5
18.5.21 13:12
@Voltík píše:
Vinobraní ve Francii mám zkusenost : majitel nás platí v hodinové sazbě minimální mzda plus příplatky za práci so ne a venku, srážky na ubytování a stravu, pojištění atd. 8-10 dni práce dá cca 650-700 €. Jiní vinaři a zvlášť ti co dodávají jen velkým vinařským domům platí i od kila. Konkurenci jsou Bulhaři a Rumuni a Poláci. Znalost jazyka je dost velká výhoda. Jezdím tam spíše pro atmosféru rodinné firmy.

a @Voltík mohla bych poprosit o kontakt na onu farmu? nebo aspoň kde jste na ni narazil? hledám už několik dní a našla jsem opravdu hrstku kloudných nabídek. :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat