Břišní tanečky

9868
21.2.08 17:53

Břišní tanečky

Tančíte je někdo?

L.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Gabika
21.2.08 18:59

Ano. :-)

Necelý rok a pol a hrozne ma to baví. V lete by som chcela vyraziť s rodinou na tanečnú dovolenku do Južného Talianska. Je to vlastne dovolenka pri mori, akurát sa 2× denne dve hoďky tancuje. Dúfam, že mi to vyjde.

Čo ty? Ako dlho tancuješ?

Gabika

• Nahlásit
  • Citovat
1652
21.2.08 21:19

Lesino,

příští týden začínám svůj první kurz…chtěla jsem to vždycky zkusit, jezdívám na takové letní tábory pro rodiče s dětmi, kde pro maminky bývalo v programu břišní tančení, moc mi děti nedovolily a tak jsem si říkala během roku bez dětí to bude ideál…ale ještě jsem se nedostala až teď jsem si to nadělila k narozeninám a konečně se rozhoupala..jsem na to děsně zvědavá.

slibuju si od toho, že se mi zlepší držení těla a vůbec si dám do těla ;-)

zkušenosti ostatních jen přivítám.

Zdenik

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2185
21.2.08 21:20

Ja jsem ted v unoru zacala :-). Mam za sebou 2 lekce a dost me to chytlo. Ani jsem to necekala, sla jsem tak kvuli pohybu a zlepseni stavu zad. Ale je to fakt zabava a relax :-). Snad mi to nadseni vydrzi :-)

H.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9868
21.2.08 21:25

Já se právě z tanečků vrátila a zahnala smečku do hajan :) Manžela jsem měla pryč tak to dneska bylo obzvláště peprné :D Se třema dětma a občas s Elou v náruči. :D Koupání po návratu bylo dobrodružné, bo nám neteče teplá voda, tak se holkám ořívalo v hrnci - a zrovna dneska si vymyslela, že chcou dvě pohádky…

Chodím od října a děsně mě to baví… Dokonce uvažuju, že až dračice malinko povyrostou, chodila bych i na další kurs někam do Ostravy… Pohyb je to moc příjemný, ale není sranda zvládnou všechny kroky a sestavy, které se učíme :)

A ráda si o tom pokecám ;)

L.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2185
21.2.08 21:42

Jo jo, Lesino, ja si o tom take rada pokecam. Kamoska mi ted dala DVD s BT, tak se tesim, az me opusti nachlazeni, ze se hned dam do treninku i doma :-). I proto, aby si clovek vic vstipil nektere veci, nebot kurz jednou tydne je jako nic…
Jinak jako uplna zacatecnice jsem nestastna z narocnosti kombinovani rukou a nohou. Ale na nasi instruktorku je tak kraaasny pohled, jak uz to umi… hmmm, to by se mi take libilo, vypadat pri tanceni tak ladne :-).

A tys sla na kurz s detma? :-) NO, to si neumim predstavit, ze by to byl pro me relax :-). Ale dcerce jsem koupila jeji vlastni maly satek, takze az se budu doma vrtet pred zrcadlem, muze se pridat a pak treba nekdy pojedeme spolu na nejakou dovolenou s BT :-)).

H.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1652
21.2.08 21:48

no to je krása, tak jste mě ještě víc natěšily…jdu v úterý ;-)

jen ještě co si mám vzít na sebe? ať jsem v obraze ;-)

Z.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2185
21.2.08 22:15

Zdeniku, no ja myslim, ze je to jedno. Ja chodim v 3/4 elastakach a na tom mam ten satek. JIne holky maji dlouhe sukne (ale tam si myslim, ze si nemuzes tak dobre kontrolovat v zrcadle nohy, jestli to delas dobre). No a nektere holky mely na nasem kurzu takove volne kalhoty a pres to zase ten satek…
No, neporadila jsem, ze? ALe po prvni lekci uvidis, co bude vyhovovat tobe. Jdes tam kvuli sobe a ne kvuli ostatnim, takze hlavne aby ses citila dobre ty :-)).

H.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1652
21.2.08 22:39

AHA :D …to jsem ráda, že je to jedno ;-) ještě ten šátek mi chybí..... už se těším na ten relax…

Z.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
648
21.2.08 23:01

Ahoj holky, já chodím od listopadu. Takže začátečník. Sice už začínáme choreografie, ale stejně mi to moc nejde. Některé prvky mi skoro vůbec nejdou, třeba shimmy prsama nebo pánví. Zatím vůbec nezapojuju ruce, lektorka říkala, že se tím zatím nemáme zabývat, až zvládnem základy, tak to půjde. Jo a když zkoušíme kousek sestavy pomalu a bez hudby, tak mi to jde, ale jakmile tančíme na hudbu a je to rychlejší, tak se někdy vůbec nechytám 8O Jsem zvědavá, jak mi to půjde za rok, pokud vydržím.

Holky a trénujete i doma?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9868
21.2.08 23:12

No, šátek si právě objednávám… Nemáte někdo tip? Potřebuju dlouhý, protože mám ŠIPRZÁROŠ ;o;):D Osobně chodím v tričku a dlouhé sukni, je mi to pohodlnější a tak nějak to k tanci patří.

Hodně mi vyhovuje, že máme tanečky pojaté velmi civilně - žádné rádoby orientální blbiny okolo :) Předtančuje nám paní, taková sympatická baculka, ale jak ta se rozvlní, tak je na ni krásný pohled… A to je ženská s velkýma dětma!!! Ale parádní.

U nás funguje, že si děti mohou pohrát, zatímco maminky tančí - takže starší dračice jen občas přiletí řešit čůrání, kakání, pití a dětské konflikty (mamííí, Ada mě tápííí, mamííííí, Pepi nemá pitíííí, mamíííí, učít pudeltůůůů), na Elču jsem vzala autosedajdu a vydržela se na mě koukat a být v klidu skoro celou lekci. Minule jsem ji měla v šátku a taky se to dalo…

Teď se učíme sestavu se svíčkama a je tam moment, kdy se má zatřást zvednutým bokem (twist) - ale jakoby uprostřed kroku - joj, to bude ještě sranda, protože mi přijde, že je na to pekelně málo času. :o

A kombinace pohyb boků, nohou a rukou - to je katastrofa sama o sobě :D

A perlička - teprve po půl rice zjišťuju, co dělám blbě…

L.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8738
21.2.08 23:23

Ahojky!
Já chodila asi dva roky a bylo to super!!! :D Krásný oddech od práce a celodenního sezení to tenkrát byl. Chce to chytit dobrou lektorku, já jich postupně vystřídala několik a ne vždy to byla taková zábava, některé to braly moc vážně. :wink:
Začátky jsou těžké, jako u spousty věcí, ale nebojte, přes to se dostanete a pak už to půjde samo. Je prima, že zrovna tohle si člověk může procvičovat i doma při úklidu nebo vaření. A holčičkám se to určitě taky bude líbit. Dokonce jsem v Praze viděla i kurzy pro malé děti.

… jo, tady to je
pro děti
http://www.orientalnitanec.cz/Def/Kurzy.asp?…
pro maminky s dětmi
http://www.orientalnitanec.cz/Def/Kurzy.asp?…

1. 8)

Oblečení - taky jsem měla tričko a dlouhou sukni, ale nebylo to ono - nejlepší je, když je vidět bříško, aby se mohl člověk dobře kontrolovat v zrcadle. Takže nějakou bokovou sukni a vršek krátký a přiléhavý. Šátek tedy neporadím, já jsem se k jeho koupi nedostala, přišly mi všechny děsně předražené. :roll: Ale chce to, aspoň nějaký menší s těmi cinkajícími penízky, hned je tanec o něčem jiném. :D Doporučuji si to cinkání poslechnout, některé moc nejsou slyšet a jiné zase zní tak divně plechově.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9868
21.2.08 23:32

V mém případě odhalené bříško (hahaha, zdrobnělina) opravdu nepadá v úvahu - a to přestože uznávám, že u tohoto tance je třeba nějaké tvary mít…

L.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2185
22.2.08 08:29

Ahoj holky.
To je super, jak se diskuse rozjizdi :), aspon nekde se o tom muze rozkecat :-)
Ja si koupila maly satek s penizky za 239Kc, coz se mi zdalo unosne. I kdyz je obycejny a site tak trochu horkou jehlou, na me krouceni zadkem to zatim staci :-). Tip pro vas = koupila jsem to na Luzinach v malem obchudku.

Holky, taky mate pocit, ze ta zrcadla v sale desne rozsiruji? :lol: :lol: :lol:

H.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1652
22.2.08 08:43

Titty, tak právě u nich příští týden začínám v Brně.

a Lesino - :D :D taky bych potřebovala něco dlouhého, abych to mohla zavázat ;-)

a musím říct, že jsem právě našla kurz začátečníků co vede jedna moc příjemná paní/slečna opravdu velké postavy. poznala jsem ji právě na tom táboře a má prostě jiskru. když tancovala tak to mělo prostě šmrnc a i přes hodně kil na víc je prostě umí nosit a při tance…paráda. Měli jsme tam i jiné paní..ale žádná nebyla jako tato. tak jsem ráda, že jsem úplnou náhodou narazila, na to, že začíná teď začátečníky.

a holé bříško to fakt nezkousnu. prostě to moc visí a ještě je to celé popraskané, neforemné po dvojčatech (3+3,1kg) a juniorovi (4,3kg). zatím fakt neeee :D
ale kdo ví :D

Z.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama