Bublinky a dieta :-)

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
krtek7489
Kelišová 5827 příspěvků 01.10.14 14:58
Bublinky a dieta :-)

Ahoj holky, pro odlehčení :) Všude, u všech diet a doporučení týkající se hubnutí čtu, že se nesmí pít perlivé nápoje, ale pouze ty bez bublinek. Zajímá mě proč! Nikde jsem se nikdy nedočetla odborný názor, vždy jsou to jen dohady a spekulace, že by to mohlo být z toho a toho důvodu. Ale znáte některá z vás opravdu odborný názor na perlivou vodu při redukční dietě? Jestli pít či nepít :)

Reakce:
novomamina
Ukecaná baba ;) 1879 příspěvků 01.10.14 15:33

Z neochucené perlivé vody určitě nepřibereš :)

midlajs
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.10.14 15:38

@krtek7489 neni to kvuli sodiku?

Patejl1
Zasloužilá kecalka 697 příspěvků 01.10.14 16:02
@midlajs píše:
@krtek7489 neni to kvuli sodiku?

Kde by se v perlivé vodě vzal sodík?

krtek7489
Kelišová 5827 příspěvků 01.10.14 17:09

@novomamina To je mi jasné. Ale všude, včetně Cajthamlové se píšě, že se při redukční dietě nesmí pit perlivá voda. Mě zajímá proč. Ani ta Cajthamlová to v tom svém pořadu nikdy nevysvětlila, jen zdůraznovala, že se musí pít výhradně voda bez bublinek. Teorie, co jsem slyšela jsou, že ty bublinky zbytečně roztahují žaludek a člověk má furt pocit hladu a druhá teorie, že to co2 vyvolává chut k jídlu :mrgreen:

krtek7489
Kelišová 5827 příspěvků 01.10.14 17:14
@Patejl1 píše:
Kde by se v perlivé vodě vzal sodík?

Sodík se ve vodě běžně vyskytuje, at je s bublinkami nebo bez. ;) Ale v tak malém množství, že neškodí. Množství sodíku se musí hlídat u minerálek, proto by se neměly pít ve velkém množství. Velké množství sodíku může způsobovat otoky.

Patejl1
Zasloužilá kecalka 697 příspěvků 01.10.14 17:30
@krtek7489 píše:
Sodík se ve vodě běžně vyskytuje, at je s bublinkami nebo bez. ;) Ale v tak malém množství, že neškodí. Množství sodíku se musí hlídat u minerálek, proto by se neměly pít ve velkém množství. Velké množství sodíku může způsobovat otoky.

Ano souhlasím. Myslel jsem v souvislosti s bublinkami.

midlajs
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.10.14 18:31

Oxid uhličitý nebo také bublinky obsažené např. v limonádách mohou dráždit žaludeční sliznici?

midlajs
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.10.14 18:34

http://www.lidicky.cz/…perliva-voda

S tim souhlasim a bude to asi ten duvod.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Články z Expres.cz

Konečně za dámu! Simona Babčáková uchvátila Lvy svou ženskostí

Herečka Simona Babčáková (46) vždycky bývala taková neslaná nemastná. Asi i... číst dále >

Fotogalerie z červeného koberce: Udílení cen Český lev z pražského Rudolfina

Dnes se v pražském Rudolfinu sejde herecká elita, abychom zjistili, kdo v... číst dále >