Bulka v pochvě - co to může být?

Anonymní
14.6.21 13:53

Bulka v pochvě - co to může být?

Při zavádění lactobacilů jsem si nahmatala bulku v pochvě, tak ve velikosti hrášku. Nachází se cca půl cm uvnitř. Byla jsem i u lékaře (den před kdy jsem si ji našla) a nic neříkal. V té době jsem ještě o ní nevěděla. Co to může být? Děkuji

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
945
14.6.21 14:06

To nevím ale když nic doktor neřekl tak to nebezpečné určo není :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Roznova
14.6.21 14:19

Cysta.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
14.6.21 14:45

@Roznova musí se odstraňovat? Bude stačit když to řeknu u Dr v srpnu kdy jdu na preventivku nebo mám jít dříve

• Citovat
  • Nahlásit
1264
14.6.21 14:47

Já mám také, skoro až vedle čípku, doktor to zkoušel přes utz, tam nebylo vidět nic, projel to kolem té bulky prstem a říkal, že to není ničím ohraničené, takže se jedná nejspíše o tukovou bulku, která pokud nebolí a neroste, tak je v pořádku a pokud mě to neobtěžuje, což ne, tak to tak mám nechat. Na další kontrole jsem měla paní doktorku, co byla na záskok a řekla mi to samé, s tím, že někdy se to může udělat i po vnitřním šití po porodu, pokud se třeba nějaký steh špatně vstřebá. Takže určitě doktorovi o tom řekni, ale nemusí to nic znamenat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
531
14.6.21 14:48

Nemůže to být Bartholiniho žláza? Bylo to hluboko nebo u poševního vchodu?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.6.21 15:02

@Psisuchar u poševního vchodu tak půl cm od

• Citovat
  • Nahlásit
531
14.6.21 15:05
@Anonymní píše:
@Psisuchar u poševního vchodu tak půl cm od

Tak si myslím, že to je ta žláza. Docela to odpovídá, každopádně se zeptej lékaře, ale může to být ono.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
531
14.6.21 15:07

Bartholiniho či Bartholinská žláza, známá též jako velká předsíňová žláza (latinsky glandula vestibularis major) je párová žláza velikosti hrášku nacházející se v oblasti ženských zevních pohlavních orgánů. Je umístěna po levé a po pravé straně pod poševním vchodem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.6.21 15:19

@Psisuchar tak to odpovídá, nevíš co se s tím dělá?

• Citovat
  • Nahlásit
531
14.6.21 15:22

No nic :mrgreen:, ta tam má normálně být. Pokud si pamatuji, tak by měla udržovat vlhkost pochvy, ale nechci teď kecat. Pak jde o druhou stránku, zda není zvětšená a není tam zánět. To ale musíš k lékaři.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
531
14.6.21 15:28

Jestli nemáš bolesti, tak můžou a nemusí být, pokud tam je zánět. Další věc je, že nemusíš mít žádný zánět…četla jsem ať zkusíš pití kontryhelového čaje. Ten mimochodem piju dost často týden před ms a nemám pak bolesti během ms a ani tak silnou, takže můžu jen doporučit. Ale tohle řeš hlavně s lékařem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.6.21 15:43

@Psisuchar tak já asi počkám na ten srpen a zeptám se pak, zase když mě vyšetřovala a nic neříkala…kontryhel bohužel nemohu :(

• Citovat
  • Nahlásit
Roznova
14.6.21 20:13
@Anonymní píše:
@Roznova musí se odstraňovat? Bude stačit když to řeknu u Dr v srpnu kdy jdu na preventivku nebo mám jít dříve

Zcela urcite si toho dr. vsiml, ale zminit se muzes. Pokud s tim nemas zadny problem a ani on ho nevidi, netreba to odstranovat za kazdou cenu.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat