Bydlení - dilema. Zůstat v bytě, nebo do domku?

7
7.6.13 08:34

bydlení - dilema

Ráda bych oživila toto téma a zeptala se Vás, jak byste řešili naši situaci. Já jsem vyrosla v domě v okrajové části ostravy a manžel je z bytu v olomouci. Já vždy toužila po domě, líbí se mi přízemní bungalovy, ale ne za každou cenu (prostě ne tak, abych kvuli toho žila z ruky do huby). Nyní řešíme toto dilema – máme byt 3+kk v novostavbě na kraji olomouce (do centra busem cca 13 minut, přes cestu rybník a příroda, všude kolem je vše v dosahu, několik dětských hřišť zahrádky restaurací, kavárny atd…) Ale já mám prostě pocit, že až budeme mít děti, nějak to nebude stačit. Bude chybět zahrada a možná i pokoj navíc. U malých dětí a potom u větších si život v bytě dokážu představit, ale co děti ve věku 3–6 let- to mají být v bytě odkazané pořád jen na procházky a veřejná hřiště, kde my rodiče budeme sedět s nima? vím, že lidi žijou různě, ale co vy na to. Byt, kde bydlíme je náš, nemáme na něj hypotéku. Pokud bysme do domu šli, spláceli bychom hypotéku cca 6 tisíc (zbytek by nám pokryli náklady z pronájmu bytu). Jedná se nám o to, že máme možnost koupit pozemek cca 4 km od Olomouce, ale jedná se o to, že si nedokážu moc představit, kde se tam budu třeba procházet s kočárkem, jedná se v podstatě o část olomouce, MŠ a obchod tam je, ale co se procházek týče, tak ulice vždy končí v poli, je třeba se otočit a vrátit a druhá to stejné, chodníky tam moc nejsou, nevím, kde by třeba děti jezdili na kole. Autobus tam jezdí do města každou hodinu, ale já nevím… Pozemky v Olomouci jsou hodně drahé, každý dojíždíme do zaměstnání na opačnou stranu od OL, takže výběr pozamků máme dost omezený…Hodně se tam staví a buduje a časem to může být jiné. Pořád přemýšlím a už z toho nemůžu – nechceme udělat chybu. Jak se na to díváte vy?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
69305
7.6.13 08:41

Jak já na to koukám, šla bych do domku, neváhala bych ani vteřinu. Zvlášť, pokud se to dá finančně bez problémů utáhnout. Jsem dítě z bytu, do mých skoro třiceti let jsem žila ve městě v bytě. Pak jsme koupili dům, ještě mimo město, takže nutnost auta, ale do bytu už bych se nevrátila za žádných okolností, a s dětmi už vůbec, právě dcera bouchla dveřma a šla si hrát ven na zahradu :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
bamba

Můžu vědět, kde je ten pozemek? Doufám, že ne v Chomoutově. Ono je to těžký, nemůžeš mít všechno, buď klid na vesnici, nebo procházky po městě.

• Citovat
  • Nahlásit
3251

Pokud se tam zacina stavet tak za 3 roky tam muze byt vse po cem touzis. a nebo si skoc na stavebni odbor a koukni se do uzemniho planu. budes tam mit jak by to meli casem vypadat

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
69305
7.6.13 08:45

Jinak ještě. my bydlíme v CHKO, a je to tu konec světa, do města je to 5minut autem, přesto v naprosté přírodě, je to malá vesnička, pár domů, dokonce slepá ulice ti je, za námi už nepokračuje silnice, je tam les a konec světa. Děti jezdí po té jedné silnici a po polních cestách, mohou si libovolně běhat venku i mimo oplocené zahrady a ti už od malinka, už s nimi pouští sousedka i ještě ani ne tříletou, není nic, co by se jim tu mohlo stát, jsou vždycky někomu nadohled, při tom si běhají po venku, auta tu nejezdí, jen ti, co tu bydlí. Na procházky s kočárem nechodím a nechodila jsem, je ráj dát dítě do kořáru za barák, nechat ho spát a mít klid tři hodiny. Když mě chytne couravá, což nechytá, jedu se procházet do města. Jinak do pole a do lesa.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
69305
7.6.13 08:45
4km od Olomouce v Chomutově, no ty jo :mrgreen:
@bamba píše:
Můžu vědět, kde je ten pozemek? Doufám, že ne v Chomoutově. Ono je to těžký, nemůžeš mít všechno, buď klid na vesnici, nebo procházky po městě.
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
887
7.6.13 08:48

Ahoj ja sem vyrostla v panelaku a pak sem tam mela i par bytu a ted sme porad v panelaku ale je to novostavba a mame malou predzahradku. Popravde si neumim predstavit ze by tu nebyla syn od 10 m chodi tak staci otevrit dvere a on si beha po zahradce sam. Bohuzel sem z prahy takze na domek nemame.
Ve tvem pripade bych mi asi vadil jen ten bus jednou za hodinu (porad se drzim metra i kdyz za to co sem dala za byt by asi dum nekde u prahy slo koupit). Pokud mate oba auto a ste aktivni ridici tak by to bylo velke plus. Pokud se bude lokalita rozvijet chodniky dostavi ( tak to mela segra taky si postavili barak na konci blatene ulice a ted po peti letech je za nima dalsich x baraku a nova silnice a chodniky).
Jinak pokud budes mit zahradu tak na prochazky muzete popojet autem treba do mesta nebo nejakeho lesa v okoli.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
bamba

@terinka4444 Nauč se číst. O Chomutově nepadlo ani slovo.

• Citovat
  • Nahlásit
69305

A ještě, kalkuluju, když postavíte novostavbu, kousek od města v zástavbě, a zjistíš, že takhle ne, že takhlenechceš žít, vždycky jí pronajmeš tak, aby ti pronájem pokryl hypotéku, zvlášť takhle nízkou a do toho svého bytu se můžeš vrátit, a buduješ majetek. Kalousek to říkal, že zabezpečování se na důchod není jen spoření, ale třeba i koupě nemovitostí, z jejichž pronájmu či prodeje můžeš v důchodu žít :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
69305
7.6.13 08:49
Jo v Chomoutově, tak to jo.
@bamba píše:
@terinka4444 Nauč se číst. O Chomutově nepadlo ani slovo.
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
971
7.6.13 08:49

@jajine Já jsem jednoznačně pro dům, ale záleží na vaší situaci a finančních možnostech.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6277
7.6.13 08:50

Z mého pohledu máte ideální bydlení, do hypotéky bych určitě nešla. A už vůbec ne za cenu dojíždění.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
bamba
7.6.13 08:53

@rejžička Zakladatelka už do práce dojíždí a přez celou Olomouc je to záhul, je dost možné, že z okrajové vesnice to bude i rychlejší.

• Citovat
  • Nahlásit
11408
7.6.13 08:55

My jsme oba z baraku, jednou barak chceme, ale ted s detma jsem rada, ze jsme sli zatim do bytu(praha) a ne do domu (uvazovali jsme o domu za prahou).. reknu ti, ze jsem moc rada.. nekde v baraku na vesnici bych se asi na materske ukousala ‚nudou‘.. tady muzu vybirat z nekolika hrist, kdyz prsi z nekolika materskych center, proste je vzdy kam jit.. byla jsem tyden u rodicu, a tam furt na jedno hriste.. takze do domku bych sla prave s odrostlejsima detma, az budou mit skolu a my oba praci :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7
7.6.13 09:21

Holky pozemek je v Nedvězí…v současnosti já dojíždím do práce 30 km a manžel 14, ráno jedeme spolu autem, manžel mě vyhodí na nádru po cestě a vlakem dojedu až ke vchodu do práce, odpoledne mě zase nabere…změnilo by se pro nás jen to, že bychom vyjížděli cca o 5 minut dříve…co se týče finanční stránky, tak nemám vůbec představu, jak náročný je život s dětma. Nyní máme dohromady cca 33 tisíc čistého, tak nevím, jestli by to s hypoškou a mateřskou bylo ideální…moc si vašich rad a postřehu vážím…bereme to jako rozhodnutí na celý život a je to pro nás hodně důležité..v současném bydlení máme 12m2 terasy, kde v klidu posedíme, vlezl by se i malý bazének pro dítě, ale jak by začlo běhat tak nevím…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat