Být stále ve spolubydlení?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.01.19 14:15
Být stále ve spolubydlení?

Ahoj, je mi 27 a už skoro pět let bydlím v různých spolubydleních. Pravdou je, že v tom posledním současném jsem nejdéle a mám i fajn spolubydlící, i paní majitelka je moc fajn…ale už se mi tam prostě nelíbí. Daná lokalita je v Praze na relativně frekventované místě, která vždy smrdí, když stojí vzduch. V pokoji se už unecítím jako doma, vyhledávám takovou tu domácí pohodičku…A mám tak
nějak potřebu už svého prostoru, prostě když nechci někoho potkat, tak ho nepotkám…A u nás je kuchyň frekventovaná, bydlíme tu čtyři. Mám krátce přítele, ale společné bydlení připadá případně až na podzim, je pracovně vázaný do té doby na vzdálené město…jenže mě děsí, že s mým ne úplně vysokým platem v Praze zaplatím děsně moc, klidně i dvakrát tolik než teď…co byste dělali vy? Zůstat ve spolu bydlení? Čekat na přítele? Nebo prostě jednat za cenu vysokých nákladů?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Hanka1
Extra třída :D 13837 příspěvků 11.01.19 14:20

no tak s přítelem se o placeni najmu a naklady na energie snad podelite…a za ten klid a pohodu to stoji…

Janli
Kelišová 6832 příspěvků 11.01.19 14:28

Jdi do svýho. Já to udělala i za cenu vyšších nákladů a fakt mi to za to stálo. Klídek, pohoda, na nikoho jsem se nemusela ohlížet a hlavně jsem otevřela dveře bytu a věděla, že jsem doma a né jak na intru.

Russet
Extra třída :D 13236 příspěvků 11.01.19 14:30
@Anonymní píše:
Ahoj, je mi 27 a už skoro pět let bydlím v různých spolubydleních. Pravdou je, že v tom posledním současném jsem nejdéle a mám i fajn spolubydlící, i paní majitelka je moc fajn…ale už se mi tam prostě nelíbí. Daná lokalita je v Praze na relativně frekventované místě, která vždy smrdí, když stojí vzduch. V pokoji se už unecítím jako doma, vyhledávám takovou tu domácí pohodičku…A mám tak
nějak potřebu už svého prostoru, prostě když nechci někoho potkat, tak ho nepotkám…A u nás je kuchyň frekventovaná, bydlíme tu čtyři. Mám krátce přítele, ale společné bydlení připadá případně až na podzim, je pracovně vázaný do té doby na vzdálené město…jenže mě děsí, že s mým ne úplně vysokým platem v Praze zaplatím děsně moc, klidně i dvakrát tolik než teď…co byste dělali vy? Zůstat ve spolu bydlení? Čekat na přítele? Nebo prostě jednat za cenu vysokých nákladů?

Počkala bych, až přítel přisídlí a vybrala bych bydlení vyhovující vám oběma. V 27 bych na spolubydlení být nechtěla.

Uživatel je onlineugluk
Hvězda diskuse 44148 příspěvků 11.01.19 14:34

Počkala bych do podzimu a pak si našla bydlení společně s přítelem, kdy se podělíte o náklady. A klidně už zvolna zvažovala, kam jít, jaké máte oba požadavky… Ale určitě bych s tím něco dělala.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.01.19 14:35

Mě přestalo vyhovovat spolubydlení hned po škole. Počkala jsem v první práci na konec zkušebky a šla hned do vlastního. První rok byl šílený, měla jsem malý plat a hypotéku. Ale zpětně jsem ráda, že jsem do toho šla. Ten klid za to stál. :andel:

blumen
Hvězda diskuse 44241 příspěvků 11.01.19 14:37

Ted bych vydrzela a setrila a na podzim sla bydlet s pritelem. V Praze zustat musis, kdyz on je daleko? Neni lepsi zmenit mesto, kde jsou nizsi naklady, kdyz Tvuj plat nic moc? Jen uvaha.

Serpentini
Ukecaná baba ;) 1170 příspěvků 11.01.19 14:37

Já teda spolubydlela, přestěhovala jsem se k současnému příteli když mi bylo čerstvých 24. Ale NIKDY bych nemohla bydlet ve čtyřech lidech, to bych zešílela. Na bytě jsme byly dvě a obě pořád v tahu, tak to bylo fajn.

blumen
Hvězda diskuse 44241 příspěvků 11.01.19 14:39

Ja byla ve spolubydleni ve 4 cele studium. Ve 26 jsem se konecne presunula do vlastniho podnajmu. Ale mensi mesto, nezruinovalo me to. V te dobr uz bych nesnesla bydlet s cizimi lidmi, max s pritelem. Mela jsem toho po krk :lol:

mroe
Extra třída :D 14840 příspěvků 11.01.19 14:56

No ja nevim, ale bydlela jsem sest let na koleji, teprve posledni dva roky na dvojluzaku, dve kuchyne na patro a vzpominam na to rada…casto jsme se sesli na schdech s lahvi vina, pribyvali lide, lahve.....nebyl problem sehnat kdykoli zapisky, knihu, i v noci… Neni ta mladsi generace ponekud zhyckana? Podotykam, ze nejsem v duchodovem veku.....

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.01.19 15:00

@mroe no, to je právě, co tu řeším, vím, že mi vlastně nic nechybí a stěhovat se nechci proto, že už bych byla na spolubydlení stará…ale prostě ten pocit. Já vlastně skoro nejsem doma jen abych tam nebyla.

Uživatel je onlineKriss Tina
Kelišová 7011 příspěvků 11.01.19 15:11

Osobně sem spolubydleni dala asi 4 měsíce, mám ráda svůj klid, prostor, dělat si věci podle svého. Nicméně když už jsi zvyklá a říkáš že na podzim bys šla bydlet s přítelem, tak bych asi do toho podzimu už vydržela a pak si našla něco s ním, šetřit na kauci, na vybavení bytu atd… Zas stěhovat se na pár měsíců do svého a pak znovu s přítelem mi přijde zbytečné :nevim:

Ou
Kelišová 5829 příspěvků 11.01.19 16:54

No v praze pořád přijatelný nájem pro jednu osobu neseženeš. Jedině fakt zázrakem.

Pokud máš úspory a stabilní příjem, má smysl zvážit hypotéku na malý, investiční byt. Pro začátek v něm budeš bydlet ty a pak ideálně bude sám sebe splácet z nájmu.

Pokud peníze nemáš - vítej v pekle současné pražské bytové situace.

blumen
Hvězda diskuse 44241 příspěvků 11.01.19 18:41
@mroe píše:
No ja nevim, ale bydlela jsem sest let na koleji, teprve posledni dva roky na dvojluzaku, dve kuchyne na patro a vzpominam na to rada…casto jsme se sesli na schdech s lahvi vina, pribyvali lide, lahve.....nebyl problem sehnat kdykoli zapisky, knihu, i v noci… Neni ta mladsi generace ponekud zhyckana? Podotykam, ze nejsem v duchodovem veku.....

Ve 27 uz to, ze clovek chce bydlet sam v byte, neberu jako zhyckanost ;) spise jako nutnost

mroe
Extra třída :D 14840 příspěvků 11.01.19 18:50
@blumen píše:
Ve 27 uz to, ze clovek chce bydlet sam v byte, neberu jako zhyckanost ;) spise jako nutnost

Ale do podzimu to jiste vydrzi… Nebyla to jen reakce na zakladatelku, ale i na ostatni podobne prispevky…

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

3 nejčastější úrazy dětí a první pomoc: Víte, jak se zachovat?

Hlídáte je jako ostříž, ale stačí vteřinka nepozornosti a neštěstí je na... číst dále >

Články z Expres.cz

Herečka Patricie Solaříková končí v seriálu Ulice. A z čeho bude žít?

Stála u zrodu nekonečného seriálu Ulice, ale teď – po dvanácti letech – z něj... číst dále >

Zrušený koncert a konec zpívání? Karel Gott se bojí velkého zklamání

Jak už jsme informovali, zpěvák Karel Gott zrušil svůj velký červnový koncert... číst dále >

Články z Ona Dnes

Dárky z vánočního kvízu jsou rozdané. Kdo bude mít dalšího Ježíška?

Jako odměnu jsme si pro naše věrné čtenářky a čtenáře již tradičně připravili... číst dále >

Sedm tipů, jak vyřešit manželské neshody

Pokud spolu lidé umějí komunikovat, nemusí rozpory končit házením talířů nebo... číst dále >