Reklama

Časté noční kojení

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Zuzza0
Závislačka 3987 příspěvků 14.03.10 10:17
časté noční kojení

ahojda, vím - že je tu spousta podobných diskuzí, ale nemám čas hledat…moje malá se v noci strašně často budí - min co 2 hodiny a k usnutí jí pomůže jen kojení…zkoušela jsem kaši (takže z hladu to není), čaj - fenyklový - ten mi plive a když jí dám dudlíka, tak řve…poradíte mi prosím některá, jak postupně odnaučit nočnímu buzení?už opravdu nemůžu..naspím tak 3hod denně…vím, že to nepůjde hned, ale budu vděčná, za jakoukoli radu
DĚKUJU!!

Přečtěte si článek: Jak často kojit různě staré miminko?

Reklama

Reakce:

Petra Z
Hvězda diskuse 51928 příspěvků 14.03.10 10:46

Zuzzo,obávám se,že budeš muset vydržet.terka je ještě malinká,má na to „nárok“
mates chtěl noční kojení ještě v 8mi měsících 3 krát za noc.
kašičku bych nedávala…ještě je těžká na žaludek.
moc jsem neporadila vid…

hedviga 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.03.10 10:55

Ahoj, cítím s tebou, pamatuji si to. Máme totiž otesánka.
Nevím, zda odstříkáváš, ale mně to pomohlo.
Malý stále pil z obou prsou, jinak měl málo, buď neusnul, nebo se budil brzo, tak mi sestřička z infolinky kojení poradila, že mám po kojení ještě odstříkat.
Pomohlo to! :dance: Dělalo se mi pak víc mléka, a výživnější. Malý začal postupně pít z jednoho prsa a v delších intervalech. Navíc v noci nebo ráno to byla úleva sáhnout po odstříkané flaštičce.
A někdy v pěti měsících mi poradili, abych mu v noci zkusila dát jen cucnout čaje, že třeba hned zabere a usne a to taky zafungovalo. Ale jinak jsem mu granul.čaj vůbec nedávala, až do půl roku výhradně moje mléko. Jen při tom buzení, pokud to bylo brzo po kojení. Možná by stačila i kojen.voda.

SvatkaM
Zasloužilá kecalka 616 příspěvků 14.03.10 11:08

To mas jeste dobre, ja jsem kojila skoro kazdou hodinu a postupne se ty intervaly prodluzovaly. Ale Terezku mas jeste malou, tak bych plnila jeji prani, ona si sama rekne. A kasicku bych tak brzo nedavala.

zelvoon
Kecalka 384 příspěvků 14.03.10 11:34

Ahoj zuzzo,

tak asi tě moc nepotěším, ale v rámci toho, že už jsem podruhé maminkou, tak mohu téměř na sto procent říci, že dokud budeš svoje mimčo kojit, bude se ti budit. Já to mám úplně, ale úplně stejné jako ty…kojím co hodinu, dvě a dohromady taky naspím cca 3 hodiny…už se to takhle táhne 11měsíců a jsem úplně vycucaná. Ale je fakt, že nemám sílu ještě přestat kojit, neboť to je zřejmě naposledy, takže takhle budu „trpět“, dokud to neutnu. Vím, že s prvním mimčem tomu tak bylo, kojení co hodina a jakmile jsem přestala úplně kojit (i přes den), tak začlo spát celou noc.

Zrovna nedávno jsem o tom slyšela nějakou diskuzi v rádiu a doktor říkal, že kojené děti to nerozlišují, že jakmile se probudí, ucítí maminky mlíčko, zvášť ve chvíli, kdy se k nim přitulíme, tak se hned chtějí přisát, když jim dáváme přes den…oni to ti šmudlíni prostě mají takhle nastaveno, takže nezbývá než vydržet, piaňér, i když je to mazec. :pankac:

kokos
Ukecaná baba ;) 1475 příspěvků 14.03.10 11:43

Zuzi měla jsem to stejně a po 14 dnech kdy už jsem si připadala jak feťák bez dávky, pže jsem nemohla z nevyspání ani stát no nohou se to zlepšilo-udělalo se víc mlíka a vstávám už míň ;-) tak snad i vás to holky brzy přejde

L-enny 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.03.10 12:42

Ahoj,
tak když byly prckovi 4 měsíce, taky se kojil co dvě hodiny a vydrželo mu to až do roka a půl. Ale mě t nevadilo. Spinká s náma v posteli, svojí postýlku má přiraženou k našim postelím, takže když už pak uměl lézt, obsloužil se sám :lol: já jsem jen v polospánku zaregistrovala, že chce nakojit a spali jsme oba dva dál. A teď mu budou dva roky a stále je kojený a v noci se 1-3× na kojení budí. Ale já jsem plná elánu, necítím únavu (ani když byl maličkej, nějak mi sačilo pár hodin spánku). Budeš to muset vydržet, protože malá má na buzení po dvou hodinách opravdu ještě nárok :wink: Nebo, až porostou zoubky a nebo bude nemocná a nevyspíš se celou noc, tak budeš vzpomínat na kojení po dvou hodinách :lol: :lol: :wink: Tak přeji klidné noci! :wink:

domi
Ukecaná baba ;) 1814 příspěvků 14.03.10 13:16

Vojta se takhle často budil na kojení v noci od narození do 11 měsíců - v té době už jsem to násilně ukončila, protože to začínala být psychická závislost a ne hlad. Jenže Tvoje miminko je ještě malinké. O delší intervaly v noci bych se začala snažit až tak po půl roce, až začnete s příkrmy - ale to je teorie :wink: U Vojty jsem to opravdu musela utnout násilně (2 proplakané noci, ale já už opravdu nemohla), Šárka se od narození budí 1-2× za noc (v tomto zlaté miminko oproti bráškovi :srdce: )
Na kašičky je podle mne brzo a navíc - rozhodně neplatí, že po kašičce bude lépe spát - taky jsem si to myslela a narazila na realitu :-?

BohunkaP
Extra třída :D 14940 příspěvků 14.03.10 20:13

Ve čtyřech měsících je to mimínek malinkatej, který má na noční buzení nárok!!
Mareček momentálně spí od půl osmé cca do půlnoci, pak jede také co dvě hodiny, Helenka bývala něco podobného.
Ještě vydrž, časem bude líp, uvidíš! Pokud přibírá na váze, nezačínala bych s kašičkama ani náhodou, noční buzení po dvou hodinách nepovažuju za důvod…

Bayuska
Neúnavná pisatelka 17040 příspěvků 14.03.10 21:06

Ahoj holky,
mě to prcek začal dělat podobně. Do 3 měsíců spal krááásně 8 klidně i 9 hodin, nakojila jsem a pak jsme ještě 4 hoďky chrupali. Potom to šlo zkopce, začal se budit 2× - 3× za noc. A postupně víc a víc, pak začal zlobit s jídlem přes den a vztekat se. Takže to začal asi dohánět v noci, spí od sedmi asi tak do půl dvanácté až dvanácté, ale pak to jede po hodině. To začlo asi před 14 dny, říkala jsem si, že to se ještě dá celkem vydržet, ale poslední asi 3 dny je to horší a horší. Přijde mi, že je snad každou půl hodinku vzhůru a chce kojit… Tuhle noc se asi od dvou budil snad co 15 minut. Byl prakticky pořád přicucnutý. Tohle je taky normální??? Sice se přes den u kojení už přestal vztekat, ale začínám mít pochybnosti, jestli mu ještě moje mlíčko stačí. Bude mu 5 měsíců.

manisa
Extra třída :D 10690 příspěvků 14.03.10 22:13
Bayuska píše:
Ahoj holky,
mě to prcek začal dělat podobně. Do 3 měsíců spal krááásně 8 klidně i 9 hodin, nakojila jsem a pak jsme ještě 4 hoďky chrupali. Potom to šlo zkopce, začal se budit 2× - 3× za noc. A postupně víc a víc, pak začal zlobit s jídlem přes den a vztekat se. Takže to začal asi dohánět v noci, spí od sedmi asi tak do půl dvanácté až dvanácté, ale pak to jede po hodině. To začlo asi před 14 dny, říkala jsem si, že to se ještě dá celkem vydržet, ale poslední asi 3 dny je to horší a horší. Přijde mi, že je snad každou půl hodinku vzhůru a chce kojit… Tuhle noc se asi od dvou budil snad co 15 minut. Byl prakticky pořád přicucnutý. Tohle je taky normální??? Sice se přes den u kojení už přestal vztekat, ale začínám mít pochybnosti, jestli mu ještě moje mlíčko stačí. Bude mu 5 měsíců.

Ahoj. Řekla bych že má jenom nějaké špatné období  :palec:

jenny.fields
Generální žvanilka 24727 příspěvků 14.03.10 22:19

U nás se kojí taky x krát za noc, ale malá spí se mnou v posteli, takže se jen otočím a vytáhnu. Někdy u toho usnu, někdy ne, podle toho jak dlouho jí to trvá. Vstávat tolikrát za noc, to si neumím představit :roll:

Zuzza0
Závislačka 3987 příspěvků 15.03.10 08:21

holky, dnešní noc - (dříve spala od 19 do 1-3 ráno) včera večer usla v 18,30 a vzbudila se ve 20,25…nic nezabralo, jen prso..dnes jsem kojila 10× a jsem fakt mimo…píšete, že je terez ještě malá…tak kdy můžu začít s přestáváním nočního kojení a jak?????
další problém je to, že si musí vždy odříhnout jinak blinká jak amina a když si odříhne, tak chce zas prso 8-o
díky všem

Pibi 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.07.10 13:33
časté noční kojení

Ahojky, tak jsem sem zavítala protože už nevim čím by to mohlo být. Malé je pět a půl měsíce. A uplně stejně, zpočátku spala i osm hodin a dnes vstává co hodinu. Do asi čtyř a půl měsíce jsme ji stahovali do pleny, ptože je děsně živá a budila se vlastníma rukama. Pak jsme si řekli že je už velká a koordinaci pohybů zvládne, ale je to děs. Mám pocit že to nezvládá pořád se budí a když je vhůru tak chce pít. Ještě by bylo dobré, jak píšou některé mamky, že by se přitočila a napila sama když je se mnou v posteli a prsa mám volně, ale bohužel musím ji vzít do náruče a nakojit. Neustále kolem sebe máchá ručičkama, dává si do pusinky nohy, přetáčí se na bok a pak na bříško, jenže na bříšku neumí odpočívat a děsně se vzteká. Takže já polovinu noce kojím a druhou se s ní peru aby se nepřetáčela a nemávala celým tělem. Už mně všechno bolí a jsem utahaná jako pes. Co děláte když se to dítě tak mele?

klikařka
Stálice 69 příspěvků 21.02.14 14:17
Časté buzení i ve dne

Holky - potřebuju radu. Malej, cca 1 rok a měsíc, dostal před 14dny dietu, takže jsme byli asi 4 dny bez sunaru. Mohl jen to moje, a to už ho fakt moc nemám. Takže mi doktorka řikala, čím častějc bude pít - tím víc se mi bude dělat, takže asi každé dvě hoďky dostal. Nejhorší je, že i když dietu nemáme a začala jsem znovu se Sunarem, snad každou hodinu ke mně přijde a začne mlaskat. Když mu řekne že NE-E, začne se vztekat, ale budiž. Největší problém je v noci a přes den, kdy mi nevydrží dýl jak hoďku a něco spát, pak se vzbudí a začne zase mlaskat. Když mu nedám -je prostě po spaní. Četla jsem na netu jediný řešení - nekompromisně přestat kojit. Nemá s tím taky někdo zkušenosti? Fakt to zabere? Díky…

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

V rodině Štikových jsou na nože, matka a dcera se nesnášejí kvůli kočce

Na konci září si Ornella Koktová posteskla, že její matka Monika Štiková... číst dále >

Ve StarDance bych tancovala i zadarmo, říká Arichteva: Podrží ji diváci?

Hvězda První republiky Veronika Arichteva (32) si splnila velký sen. Zároveň... číst dále >

Články z Ona Dnes

Husákovy manželky: první mu byla nevěrná, druhá nepřežila pád vrtulníku

Poslední komunistický prezident Gustáv Husák byl chladným mužem, který... číst dále >

Po kritice ve StarDance se mi nechtělo na trénink, říká Veronika Arichteva

Život herečky Veroniky Arichtevy momentálně ovládly tréninky na StarDance.... číst dále >