Časté tvrdnutí břicha 27tt

Anonymní
20.11.19 12:07

Časté tvrdnutí břicha 27tt

Zdravím, potřebovala bych poradit. Od soboty mi tvrdne břicho do hodiny třeba 10×. O víkendu jsem měla generálku celýho baráku, takže jsem to přikládala námaze. V pondělí to bylo o trochu lepší, ale od včera (úterý) mi břicho tvrdne i když jsem v klidu a jen ležím a večer jsem měla ještě lehký křeče. Dnes (středa) to samé. Zítra jdu k Dr (dřív bych se nedostala). Jen jsem se chtěla zeptat jestli je to normální nebo to značí potíže a komplikace. (Je to mé první těhu, takže nevím jak to probíhá) zatím mě uklidňuje to, že cítím pohyby a malej je pořád čilej.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

4778
20.11.19 12:14
@Anonymní píše:
Zdravím, potřebovala bych poradit. Od soboty mi tvrdne břicho do hodiny třeba 10×. O víkendu jsem měla generálku celýho baráku, takže jsem to přikládala námaze. V pondělí to bylo o trochu lepší, ale od včera (úterý) mi břicho tvrdne i když jsem v klidu a jen ležím a večer jsem měla ještě lehký křeče. Dnes (středa) to samé. Zítra jdu k Dr (dřív bych se nedostala). Jen jsem se chtěla zeptat jestli je to normální nebo to značí potíže a komplikace. (Je to mé první těhu, takže nevím jak to probíhá) zatím mě uklidňuje to, že cítím pohyby a malej je pořád čilej.

Já být tebou tak si okamžitě zajedu na pohotovost. Časté tvrdnutí břicha značí počínající zánět dělohy a já po pár takovýchto dnech porodila v 28+1. Okamžitě na pohotovost a držím palce ať ti to rozeženou

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.11.19 12:45

Tvrdnutí břicha jsem měla v obou těhotenstvích. První porod 36+3 a druhý porod 41+2. Je to otravný :zed: ale nemusí to znamenat vůbec nic, každopádně kontrolu u doktora bych neodkladala

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
20.11.19 15:17

No já nevím, pokud k tomu máš ještě navíc křeče, tak bych radši jela na pohotovst.
Jinak samotné tvrdnutí problém být nemusí i může. Já je měla taky a hodně často, klidně i 10× do hodiny, jak píšeš, v pohybu i v klidu. Dali mi kapačku s magnesiem přes noc v porodnici, pak to bylo trochu lepší. Ale za další asi měsíc to bylo zpět ve stejné intenzitě, to mi jen zkontrolovali čípek a prý se neotvírám, takže v pořádku. Koupila jsem si magnesii lactici (má to lepší složení než např. magnosolv) a občas si dám tabletu, ale pravidelně to neberu. Ale křeče jsem k tomu fakt neměla, jenom čistě nepříjemné tvrdnutí břicha.

• Nahlásit
  • Citovat
20.11.19 21:55

Tak ja som mala tvrdnutie brucha v oboch tehu a v oboch problem. Rozhodne by som to nepodcenovala. U prveho mi zastavovali porod okolo 23tt, u druheho som sa zacala otvarat v 4tom mesiaci nejak a uz lezala az do porodu v 35tt.
Mozno to mozes mat len po namahe, ale krce su uz hmmmm hodne otazne. Krce som mala fakt az bolo zle.
Drzim palce, nech je to fakt len tou namahou, hod si magnezko, nohy hore a pak daj vediet, jak si dopadla u dr.
Drzim moc palce, aby sa ti vsetky komplikacie vyhli!!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
22.11.19 14:34

Zdravím, moc děkuju že jste se ozvali..no a jinak jak mi to dopadlo?..tak Dr mi doporučila hospitalizaci do nemocnice, že to nevidí vůbec dobře a pokud si teď nehodím klidovej režim dopadne to špatně :( do nemocnice si teď ale jít poležet nemůžu, takže nohy nahoru a ležím doma. Za týden na kontrolu, tak snad se to zlepší (budu se modlit) a když ne tak si budu muset jít poležet..

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
22.11.19 14:45
@Anonymní píše:
Zdravím, moc děkuju že jste se ozvali..no a jinak jak mi to dopadlo?..tak Dr mi doporučila hospitalizaci do nemocnice, že to nevidí vůbec dobře a pokud si teď nehodím klidovej režim dopadne to špatně :( do nemocnice si teď ale jít poležet nemůžu, takže nohy nahoru a ležím doma. Za týden na kontrolu, tak snad se to zlepší (budu se modlit) a když ne tak si budu muset jít poležet..

A co přesně se doktorce nelíbílo? Kolik naměřila velikost čípku? Tohle můj doktor řešil, že ho změřil a potom přeměřil znova. Hodnota byla úplně stejná, takže říkal, že ty stahy dělohy nejsou ty účinné a neotvírají hrdlo a uklidnil mě, že je to OK.

• Nahlásit
  • Citovat
23.11.19 13:55
@Anonymní píše:

A co ti presne rekla? Pocinajici kontrakce, ci zkracujici se cipek?/drazdiva deloha?/
Hele, radeji na kapacky do nemocnice (byla jsem vickrat) a pak to doklepat doma v poklidu.
Drz se moc! At vsechno dobre dopadne!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
23.11.19 19:11

No minulý týden jsem byla na kontrole a vše ok a jak mě kontrolovala teď, tak se mi prý zkrátil čípek a zdál se jí (sice né úplně) ale polotuhý což by mohlo vést k předčasnýmu porodu. Tvrdnutí je prý z nedostatku magnezka, ale to beru dvakrát denně.. tak mě chtěla poslat ležet do nemocnice, kdyby se to náhodou zhoršilo nebo nedej bože začala předčasně rodit, ale ukecala jsem ju a slíbila že budu v klidu a doma. Ale je mi jasné, že kdybych vypozorovala zhoršení ihned povalím.

• Nahlásit
  • Citovat
25.11.19 14:33
@Anonymní píše:
No minulý týden jsem byla na kontrole a vše ok a jak mě kontrolovala teď, tak se mi prý zkrátil čípek a zdál se jí (sice né úplně) ale polotuhý což by mohlo vést k předčasnýmu porodu. Tvrdnutí je prý z nedostatku magnezka, ale to beru dvakrát denně.. tak mě chtěla poslat ležet do nemocnice, kdyby se to náhodou zhoršilo nebo nedej bože začala předčasně rodit, ale ukecala jsem ju a slíbila že budu v klidu a doma. Ale je mi jasné, že kdybych vypozorovala zhoršení ihned povalím.

Tak to drzim palce. Zkraceni a zmeknuti je bohuzel i otazka par hodin. Tak odpocivej a at jsi i s miminkem v poradku! Zadny predcasny porod! To za to nestoji. Hodne sil, pevne nervy a at to krasne doklepes az do konce :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
189
25.11.19 21:39

Ja uz takhle lezim 6 tyden (ted 27tt) na stridacku dobry a horsi, ale cipek mam tuhy, CS 1, jen je zkraceny. Zacalo to zanetem mocaku a ted klidovy rezim. Nemocnice mi hrozila v začátku, ted je to jakžtakž stabilni, ale při bolesti jezdim na pohotovost preventivně. Radsi par dni v nemocnici nez ohrozeni prcka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5
včera v 22:31
@Anonymní píše:

Ahoj, narazila jsem na diskuzi a chtěla jsem se zeptat, jak to s tebou vypadá dál? Já byla totiž na kontrole včera (26+2) a taky mám narizeny klidovy režim, magnesko a jeste Utrogestan… takže poctivě ležím a bojím se abych vydržela… tvrdlo mi občas břicho ale říkala jsem si ze to je jen občas když třeba rychle chodím tak jsem zpomalila a bylo lépe… a nebylo to ani tak často jak píšeš ty tak mě fakt nenapadlo že se může něco dít. No a zmínila jsem se dr. Ta zmerila UZ cipek a bylo jasno :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
dnes v 11:33

@JanaZ1 A můžu se zeptat, jakou délku čípku naměřila? Díky.

• Nahlásit
  • Citovat
5
dnes v 13:51

@Anonymní nejdříve 2,8 a po velké snaze při premereni 3…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
dnes v 14:47

@JanaZ1 Aha, mně ve 27. tt, kdy mi hodně tvrdlo břicho, naměřil doktor 28 mm a řekl, že je to v pořádku. Spíš je potřeba to znova přeměřit třeba druhý den poté, co břicho hodně tvrdne a pokud je délka stejné, je to OK a to tvrdnutí s čípkem nic nedělá. Aspoň takto mi to doktor říkal. Měřil to pak druhý den.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama