Celiakie - test z lékárny?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

mokan
Kecalka 240 příspěvků 18.04.14 14:09
celiakie - test z lékárny?

Ahojky, nedávno mi vyoperovali slepé střevo. po týdnu mě opět začalo bolet v pravém podbříšku - opět hospitalizace, vyšetření sono, CT, gynda, vše v pořádku… Lékař říká, že má podezření na celiakii (jsem hodně hubená 45kg,160cm, i když normálně vše jím, jenže nikdy jsem nebyla tlustá:)). Špatně mi po žádném běžném pečivu nebývá… Nakonec mne na gastro vyšetření lékař neposlal. Četla jsem, že se dá pořídit test i v lékárně. Nemáte s tím někdo zkušenosti? Jak se provádí a zda-li výsledný jsou pravdivé? Vím jen, že je dost drahý (cca 470,–). Díííky!

Reakce:

offi
Závislačka 2976 příspěvků 18.04.14 14:19

O tom jsem neslyšela, ale zajdi k doktoru, on ti vezme krev vysledky trvají 3 týdny a podle toho tě pošlou na gastro, kde odeberou vzorek. pochybuju, že nějaký test zjistí, že máš celiakii, když u mě se to zjišťovalo takto složitě. Jinak můžeš mít i poruchu štítné žlázy. Já taky neměla pravidelně problém, když jsem snědla pečivo a s váhou jsem na tom ještě hůř než ty. Jinak já mám jak celiakii tak štítnou žlázu

JaniceB
Extra třída :D 13269 příspěvků 1 inzerát 18.04.14 14:47

@mokan Presne jak rikas. Prodava se v lekarne - objednaji ti ho. Nevim uz, jak se presne jmenuje. Dela se z kaky krve a je to podobne, jako tehotensky test. Ale kdyz si reknes dokotorvi, posle te na krev a nebude to tak drahe. Jinak test funguje. Ja absolvovala oboji.

http://diagnosticke-testy. heureka. cz/test-na-celiakii-celiatik-test/#utm_medi­um=cpc&utm_sou­rce=google&ut­m_campaign=Dy­namicke-reklamy&utm_ter­m=_inurl:.heu­reka. cz/&gclid=CNP­D2ueI6r0CFSUUw­wodpKAAXg

Tady ho sezenes od 310,– Kc

kotýsek
Ukecaná baba ;) 2008 příspěvků 18.04.14 14:55

Tak mě to zjistili během jednoho týdne. Byla jsem na krvi na imunologie-alergologie a za týden jsem měla výsledky.
Mě třeba doktor na imunologi řekl-že ti, co mají problém od mala ca od roku, když se začne jíst pečivo-tak je to vrozené a je to celiaky. Když to zjistí, třeba jako mě ve 35 letech, tak to je vzniklá alergie na lepek. Jak někdo začne mít třeba alergii na pili z ovzduší, tak začne být i na lepek.

gyffy
Ukecaná baba ;) 2447 příspěvků 18.04.14 15:12

Me z krve treba celiakii ani nezjistili. zjistilo se to az na gastru, kde me delali biopsii primo ze streva. urcili mi to nedavno a je to celiakie a ne alergie na lepek

kazdopadne ten test zkusit muzes, ale specializovany dr, te vysetri lepe a levneji ;)

Uživatel je onlinevokishka
Extra třída :D 12750 příspěvků 18.04.14 15:45

@kotýsek Tak to není, mně zjistili celiakii po čtyřicítce. A krev jsem měa negativní, to znamená, že by tonezjistil ani ten test z lékárny, důležitá byla biopsie. A souvislost alergie na lepek a na ovzduší, pyly a podobně, to už ten doktor asi mluvil úplně z cesty.

offi
Závislačka 2976 příspěvků 18.04.14 17:04

@kotýsek Trochu mluvíš kraviny. Já potíže nikdy neměla, zjistili mi to ve 20 letech a to na mou žádost se na alergologii udělal test, který ti neřekne, zda máš alergii nebo ne, ale jen jestli máš v těle protilátky. Mě se to potvrdilo, tak jsem musela na gastro aby se odebral vzorek z žaludku a tam mi bylo potvrzeno, že mám celiakii a to předposlední nejhorší v té stupnici, nevím jak se té stupnici přesně říká. Na nic jiného alergii nemám, takže tvůj doktor je asi uklizečka pokud mele takové blbosti. Takže si myslím, že bez gastra ti nikdo ani nějaký test neřekne zda máš celiakii.

kotýsek
Ukecaná baba ;) 2008 příspěvků 18.04.14 21:52

8o @offi
tak to asi budu muset říct doktorovi, že mluví kraviny :jazyk:
ty jooo a já mu ještě ktomu nato skočila

a mluvíš kraviny v tom, že se bere vzorek z žaludku, bere se z tenkého střeva.

A to jsi dobrá-když ti nic nebylo a chtěla jsi po nich test na celiaky

mě vzali krev a ta hodnota, která mi ztoho vyšla, tak dal do jakési tabulky-která se podle hodnot rozlišovala na vysoká-střední-mírná
a šla jsem si s papírem k obvodákovi, že mám mírnou alergii-intoleranci na lepek.
Ale i tím, že mi vyšla mírná-tak se musím bezlepkově stravovat-protože jsem mívala hrozné křeče v břiše.

mokan
Kecalka 240 příspěvků 19.04.14 07:43

HOlky, nechtěla jsem, abyste se tady hádaly! :)
Pokud si tedy koupím ten test z lékárny a nic mi třeba nevýjde, znamená to, že celiakii pravdopodobně nemám?
A ještě dotaz k tomu gastro vyšetření (hadička do tenkého střeva)- nepozvracím se u toho? mám šílený strach…
 díky!

offi
Závislačka 2976 příspěvků 19.04.14 08:22

@kotýsek A ano vyžádala jsem si to, protože mě občas bolelo břicho a měla jsem problém s váhou. To samé moje teta, taky neměla žaludeční problémy, ani žádný křeče. Víš celiakii má plno lidí a ani o tom nevím protože nemají žádné příznaky. A kdyby to šlo zjistit jen z krve proč by všechny hnali na gastro co?

Příspěvek upraven 19.04.14 v 08:30

offi
Závislačka 2976 příspěvků 19.04.14 08:26

@mokan pozvracíš, ale jsi oblbnutá takže ti to ani vadit nebude. Já mám fobii ze zvracení a v tu chvíli mi to bylo úplně fuk.

Extra třída :D 12750 příspěvků 19.04.14 09:19

@mokan Ne, neznamená. Mně vyšla krev negativní, takže by ani nezareagovala na ten test a přitom mám celiakii. Pokud vyjde pozitivní, tak už je to velká nápověda, ale u negativity je stejně možnost, že celiakii máte.

mokan
Kecalka 240 příspěvků 19.04.14 09:24

Hm… takže ty drahé testy jsou vlastně na nic :(

Extra třída :D 12750 příspěvků 19.04.14 09:32

@mokan Tak pokud je to pozitivní, tak je to nasměrování. Stejně je ale lepší to řešit přes doktora, ona celiakie je mrška v tom, že má hodně variant, třeba já, negativní krev, pozitivní biopsie, dcera pozitivní krev, ale negativní biopsie, takže dietu nedrží, druhá dcera oboje pozitivní. Stejně je to u genetiky, že je pozitivní genetika neznamená, že celiaii máte, hodně lidí ten gen má, ale celiakie se neobjeví. Ovšem naše doktorka už měla případ, kdy byla genetika negativní, ale stejně se zjistila celiakie. Prostě je to mrška prohnaná.

Nenicka
Kecalka 287 příspěvků 12.05.14 21:59

Ahoj holky, prosim vás, chce to si o celiakii zjistit více, dost často ani lékaři pořádně nemají info, což je neskutečně smutné. Jsem maminkou dcerky s celiakií, o problému jsem poměrně dost obeznámená a opravdu stojí za to vědět, jak vše skutečně je a co dělat
pro začátek třeba tady http://www.celiak.cz/o-nemoci

přeju, aby se vám celiakie vyhnula obloukem, ale pokud ne, i tak se dá v pohodě s bezlepkovu dietou vše zvládnout :srdce:

mějte se pěkně

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Daisy Lee chce větší prsa a rty. „Máma zůstává v nemocnici,“ vzkázala mimochodem

Je to už několik dní, co bývalou přední příbramskou političku Alenu... číst dále >

Řepka útočí na Erbovou: Plánovala mě zničit, z mojí smrti by měla zvrácenou radost!

Už 20. listopadu vyjde v pořadí čtvrtá kniha bývalého fotbalisty Tomáše... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vánoční divočina podle Konarovské na přehlídce luxusního prádla

Jemné krajky, podvazky nebo průsvitné negližé na těle krásných modelek... číst dále >

Život Livie Klausové ovlivnil pobyt v dětském domově i smrt otce

Zatímco Václav Klaus byl jako prezident jedněmi obdivován a druhými... číst dále >