Čep na mandli a velká díra po něm

124
13.11.20 15:25

Čep na mandli a velka dira po nem

Ahoj vsem, muj syn uz ma po 3 behem 2 mesicu na mandlich cep. Velky. Po tech prvnich mu zustaly velke diry a v nich se ted nasledne tvori ty dalsi. Doktorce jsem kvuli tomu volala, ale jelikoz nema teplotu ani bolest v krku doporucila nam kalobu. Cepy za par dnu vzdy zmizi. Ale desi me ty diry, ktere tam zustaly? Ma na kazde mandli jednu. Mate s tim nekdo zkusenost prosim? Dekuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
243
13.11.20 15:30

Přítel má třeba děratý mandle až hrůza, má to tak po angínách, já mám taky sem tam dírku na mandlích. Jenže mi si ty mandlové kameny z těch mandlí většinou odstraňujeme sami, protože nám tam vadí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
124
13.11.20 15:33
@Týnuška95 píše:
Přítel má třeba děratý mandle až hrůza, má to tak po angínách, já mám taky sem tam dírku na mandlích. Jenže mi si ty mandlové kameny z těch mandlí většinou odstraňujeme sami, protože nám tam vadí.

Dekuji za prispevek. Ja bych o tech kamenech ani nevedela kdyby za mnou neprisel, ze ho vykaslal.
On, ale anginu nema. Nic ho neboli

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6951
13.11.20 15:56

@Sophia.888 nechala bych mu udělat CRP.
Takhle to měl syn, nic mu nebylo.Ale nějaký důvod to má, proč se mu to tam tvoří.
Nakonec měl hodnoty až do nebe a ATB.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
243
13.11.20 15:59

Vznik kamenů : Se vytvoří, když se do prohlubní dostanou kousky jídla, bakterie se z nich živí a a tráví je, až je promění na páchnoucí shluky, které známe a nesnášíme. Kameny na mandlích jsou obzvláště známé lidem s hlubokými prohlubněmi na mandlích. Kameny se pravidelně sami uvolňují kašláním a polykáním, takže lékařský zásah není obvykle nutný.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
295
13.11.20 16:06

Na obou mandlích mám jeden důlek vedle druhého. Ale žádnou hlubokou díru. Věřím, že u syna to není trvalý stav, že se to aspoň trochu zatáhne.
Když se objeví čepy, vytlačím vatovou tyčinkou namočenou v Tantum Verde. Sice je to očistec, ale mám pak třeba 2 roky pokoj. U syna to asi nepůjde, tak ať aspoň kloktá, klidně vodou se solí. Nebo to dělají na ORL stříkačkou. Moc se s tím dělat nedá :nevim: Někdo tvrdí, že pomůže úprava stravy. Ohledně děr snad poradí další diskutující, ale pokud tam není hnis nebo zarudnutí, tak to bude ok.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
139
13.11.20 17:58

Trpela jsem na cepy od detstvi, pak jsem si je sama doubala, vzdycky sem se necitila ve sve kuzi, ale vyter byl cisty. V 25letech jsem sla na odstraneni a od te doby mam pokoj. Kazdopadne je to semeniste bskterii a normalni to neni

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.11.20 14:13

Mne se občas udělá, díry tam nemam, ale citim to pocitem i cichem. Videt to obvykle neni. Takze vymacknu. Dela se mi to, když na me neco leze nebo po nemoci. Treba jednou za pul roku.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat