Cestovní pojištění - jaké?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Ronnie_285
Kecalka 108 příspěvků 15.04.18 17:39
Cestovní pojištění - jaké?

Ahoj.
V Květnu odlétám na roční pobyt do zahraničí (konkrétně Kanada)
Chci si sjednat na celý rok cestovní pojištění. Můžete mi prosím doporučit nějakou SPOLEHLIVOU pojišťovnu, se kterou jste byly spokojené? Nerada bych někde v cizí zemi řešila problémy s tím, že se pojišťovna bude cukat a nechá mě „na holičkách“ jak to často čtu v různých diskuzích.

Děkuju! :)

Reklama

Reakce:

P4ja
Závislačka 4493 příspěvků 15.04.18 17:48

U pojišťovny nikdy nevíš. A záleží, co si všechno chceš pojistit. Dá se zadat do online kalkulačky a vybrat, co ti bude vyhovovat a nebo dojít někam, kde uzavírají víc pojišťoven a nechat si sjednat pojištění tam. Ale je potřeba to přesně vědět, co potřebuješ pokrýt.

Aotearoa
Závislačka 3924 příspěvků 15.04.18 17:50

Jedes na working holiday? Kam? Ja mela Axu a byla jsem spokojena.

Ronnie_285
Kecalka 108 příspěvků 15.04.18 18:00

Nene, na working holiday ne, jedu na studentská víza. A jedu do Kanady do Vancouveru. :)
Právě že Axu mi nabízí přímo i agentura a celkem se mi líbila, ale čtu fakt otřesný recenze, tak nevím :/

Káťa19
Kelišová 6033 příspěvků 37 inzerátů 15.04.18 20:03

Hlavne ne Axu… Znamy ted mel uraz v Thajsku, musel se okamzite vratit a pojistovna nechce platit naklady na cestu :cert:

Káťa19
Kelišová 6033 příspěvků 37 inzerátů 15.04.18 20:04

Naopak jsem uz nekolikrat slysela, ze nejlepsi zkusenost meli s pojistenim k platebni karte, mozna bych se zkusila informovat v bance

Kacatko1986
Ukecaná baba ;) 1017 příspěvků 15.04.18 23:56

Za me asi Allianz, bezlimitni plneni.. Zrovna USA a Kanada jsou zeme velmi drahe, co se tyka zdravotni pece..

jancabr
Kecalka 213 příspěvků 28 inzerátů 16.04.18 09:48

Allianz je dobrá a po světě jí i dost respektují. Zkus mrknout i na Generali.

Kacatko1986
Ukecaná baba ;) 1017 příspěvků 16.04.18 12:58

Jeste chci dodat - bacha u toho pojisteni k platebnim kartam! Byva to casto s nejakym limitem a jak jsem psala - zrovna USA, Kanada a Asie jsou drahe zeme a nemusel by v pripade vaznejsich komplikaci limit stacit…

Kacatko1986
Ukecaná baba ;) 1017 příspěvků 16.04.18 13:00
@Káťa19 píše:
Hlavne ne Axu… Znamy ted mel uraz v Thajsku, musel se okamzite vratit a pojistovna nechce platit naklady na cestu :cert:

Tak ono asi i zalezi, proc se „musel“ vratit… Pokud mel napr zlomenou nohu ci ruku a predcasny navrat ze zdravotnich duvodu nutny nebyl, tak je logicke, ze mu pojistovna neuhradi cestu driv (to, ze se treba musel vratit, protoze si uz dovolenou nemohl uzit, na to bohuzel zadna pojistovna nebude brat zretel, protoze jinak planovaneho navratu mohl vyuzit a nebyl k predcasnemu navratu duvod…).

Káťa19
Kelišová 6033 příspěvků 37 inzerátů 16.04.18 14:19

@Kacatko1986 o zlomeninu se nejednalo…
Kazdopadne tohle vse je v podminkach, tak radim procist dukladne ;)
Hledaji si klicky, aby nemuseli platit, klasika. Zkousi to. :nevim:

Kacatko1986
Ukecaná baba ;) 1017 příspěvků 16.04.18 14:36

@Káťa19 to bych nerekla.. Pojistne podminky jsou napsane vetsinou velmi jasne..
A clovek se jim musi podridit.. Pracuji u asistence k cestovnimu pojisteni a sama vidim, co kolikrat sami klienti zkousi na pojistovne vytriskat, to by nekdy clovek nad jejich drzosti valil oci.. Nevim situaci Vaseho znameho a ani jake ma podminky… Ale myslim, ze az na vyjimky jsou pojistovny seriozni.. Samozrejme nemam prehled o vsech, ale vim, jak se chovaji ty, ktere asistujeme a pak par dalsich, u kterych meli pojistne udalosti moji znami..
Kazdou udalost musi posuzovat revizni doktor dle pojistnych podminek. Pokud by k predcasnemu navratu melo dojit ze zdravotnich duvodu (vetsinou to je kvuli doporucene operaci, ktera je ale odlozitelna a tudiz neakutni a nejde ji z toho duvodu z cestovka hradit, takze pojistovna uhradi cestu do vlasti, kde tu operaci pak clovek absolvuje na naklady ceske vseobecne zdravotni pojistovny NEBO kdyz by mela nasledovat dlouhodoba lecba, ktera by byla taktez jiz neakutni a klient ji muze absolvovat doma).
Za celou svoji dobu pusobeni v asistenci jsem se nesetkala s tim, ze by pojistovny nechteli uhradit to, na co ma klient narok dle podminek.. Naopak dost casto se udela i proklientske gesto..

Kacatko1986
Ukecaná baba ;) 1017 příspěvků 16.04.18 14:39

Kazdopadne urcite si procist pojistne podminky, na co mate narok.. At vite, jake jsou limity (hodne se lisi napriklad limity na zubni osetreni a to je v Kanade zrovna dost drahe).
Take si procist vyluky z pojisteni - dost si klienti pletou cestovni pojisteni s klasickym zdravotnim pojistenim a pak se divi, ze z cestovka se neda hradit preventivni pece, ockovani apod..
Porovnat si tyto veci a ceny za pojisteni.
take bacha na omezenou dobu vycestovani - nektere pojistky diky levnejsi cene maji podminku, ze napriklad nesmite byt v zahranici dele jak 90 dni a pojistovna po Vas muze chtit i dolozit, kdy jste naposledky byla v CR..
To je asi tak vse, co ma napada, na co si dat pozor a kde se pak setkavam u klientu s jejich udivem, protoze si to neprecetli a nevedeli to..

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

OSVĚDČENO: Výlety, které zabaví děti a neunaví rodiče

Zavřené školky a letní prázdniny si žádají jediné – vyrazit na... číst dále >

Nákup na AliExpressu: Jak ho zvládnout krok po kroku?

Dámské, pánské i dětské oblečení, hračky, dekorace, nábytek, šperky… zkrátka... číst dále >

Články z Expres.cz

Ivana Christová: Obezita jí ničila život, bůh ji osvobodil

Dnes již legendární královna krásy Ivana Christová (47) polovinu života... číst dále >

Lucie, postrach ulice a originality: Vondráčková opisuje od kolegyně?

Má to zapotřebí? Jako by nestačilo, že Lucie Vondráčková (38) má repertoár... číst dále >

Články z Ona Dnes

Její noha s lymfedémem váží 68 kilogramů. Manžel Janice miluje

Pravá noha Janice Greenové váží neuvěřitelných 68 kilogramů. Třiapadesátiletá... číst dále >

VIDEO: Módě ve Varech vládla romantika, velké brýle a pohodlné tenisky

Móda návštěvníků karlovarského filmového festivalu se v posledních letech... číst dále >

Reklama