Jste pojištěné ? Na co?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

novakova.t
Závislačka 2705 příspěvků 11.04.18 20:47
Jste pojištěné ? na co?

Dobry den,
Zajímalo by mě kdyz v dnešní době je pojištění skoro na vše zda jste pojištěné.
Otázka je spis ze zvědavosti.

Já mela před par lety od generali do 1mil. 500kc na kone a na sebe cca 300kc (na blbost) platilo se to jednou ročně. Nikdy jsem nic s pojistovou neřešila tak ze nevim zda to byla „spravna“ volba zrovna tato.
Ted budu mít druhé dítě a začínám uvazovat zda bych pojištění nezřídila protože nejsem pojistena (krom zdravotního) na nic a lidi se diví ze nejsem :nevim:

Edit. Na kolik a u koho to pojištění vyjde? Jsem fakt neznalec a nevím co by bylo dobre abych jako samozivitelka s dětma byla aspoň nějak krytá

Příspěvek upraven 11.04.18 v 20:53

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Anonymní  11.04.18 20:50

Jsme pojištění-úraz, smrt, pobyt v nemocnici od 30 dne, na blbost, pojištění auta, domu, domácnosti. manžel, já a dvě děti.

Peczka
Extra třída :D 13038 příspěvků 11.04.18 20:52

My s chlapem taky nic nemame, krom auta a domacnosti. Mně to přijde jako zbytečnost.

Příspěvek upraven 11.04.18 v 20:54

martina.se
Hvězda diskuse 56763 příspěvků 2 inzeráty 11.04.18 20:53

@novakova.t pojištění smrti, trvalých následků, výpadku výdělku z důvodu nemoci, úrazové atd.. mám toho dost, vyplatí se to.. a pojištěné děti, to chce taky. Plus nemovitost, auto..

radkka
Neúnavná pisatelka 19346 příspěvků 11.04.18 21:06

Jsme pojištění oba s manželem. Smrt, úraz, trvalé následky, nemoc… Nepřijde mi to jako blbost, máme i jiné rezervy, ale kdyby se manžel na kole zmrzačil a nemohl už pracovat, tak to problém bude, s pojištěním ne takový. Stojí mi to za to, že můžu klidně spát. Plus pojištění domácnosti, auta…

martina.se
Hvězda diskuse 56763 příspěvků 2 inzeráty 11.04.18 21:11

@novakova.t my platíme za rodinu tuším 1200 měsíčně, pak je domácnost, tak je tuším 1× ročně? MOŽNÁ 2×, 500 kč :think: auto 6 tis :mrgreen:

Kacaba90
Povídálka 39 příspěvků 12.04.18 08:47

Životní pojištění + úrazové - 780,– Kč/měsíc
pojištění domácnosti + pojištění odpovědnosti - 1200,– Kč/rok
pojistka na blbost - 600,– Kč/rok
pojistka auto 2× - 8000,– Kč/rok
důchodové pojištění - 300,– Kč/měsíc – tohle platím já, manžel má ještě dvě životní pojištění za 1350,–/měsíc a důchodové 300,– Kč/měsíc a pojistku na blbost 3000,– Kč/rok
P. S. pojistky mi opravdu nepřijdou jako blbost, ale chápu ty, kterým to přijde nevýhodné, např. úrazové (zlomím si ruku, dostanu 3000,– Kč a přitom už mám na pojištění zaplaceno třeba 50tis)…horší je to pak třeba při velkém úrazu, ale nebudeme si to přivolávat 8)

swetr
Povídálka 16 příspěvků 12.04.18 09:51

Má smysl pojistit se proti neočekávaným událostem, které mne mohou finančně postihnout. Takže je určitě rozumné pojistit například živitele rodiny pro případ smrti, případě úrazu, který by mohl znamenat výpadek příjmů. Kdyby se něco stalo, pojistka zajistí „přežití“ rodiny.

Podobně pojištění auta, bytu - když vyhořím, mám šanci, že mi pojiťovna něco zaplatí.

Na druhou stranu mi uchází smysl pojištění dětí. Sice existují případy, kdy nemoc, nebo úraz dítěte znamenají finanční zátěž, ale na takové případy pojistky obvykle nemíří. Spíš se nabízejí pojištění typu: když si dítě zlomí ruku, dostanete x Kč. To mi nedává smysl.

Za nepřijatelné považuji pojištění s nějakou spořicí nebo investiční složkou. To je mezi pojišťovnami hodně oblíbený produkt, prodejci mají vysoké provize, ale vyplatí se jen ve velmi speciálních případech. Bohužel se to prodává jako „výhodné spoření“, což je špatně.

Myslím, že tady platí zdravý selský rozum: Koupím si to, co potřebuji, nekupuju nic jen proto, že mi to někdo nabízí.

Lalelale
Zasloužilá kecalka 852 příspěvků 12.04.18 10:36

@novakova.t měla jsem také pojištění na koně, platilo se malinko, bylo to asi podobně jako ty těch 500 korun. Bylo to povinné pro jezdecký klub, mít jakýkoliv druh pojištění. Paní na pobočce byla hodně v pohodě a tehdy mi řekla, že pokud je to povinné, tak OK, ale že za těch 500 Kč absolutně nemám počítat s tím, že bych z pojištovny něco dostala a že mám prostě jenom papír. Když se podívám po svém okolí, vlastně nikdo nedokázal z pojištovny dostat peníze snadno, i když platili hodně velké peníze. Jeden z důvodu, proč já pojištěná nejsem. Jen mám cestovní pojištění na kartě a pak mám nějaká automatická pojištění jako benefit v zaměstnání. Sama bych si neplatila asi nic, protože moc nevěřím, že se člověk domůže.

primadaniela
Nováček 4 příspěvky 12.04.18 18:18

Jako smysluplné mi přijde pojistit živitele rodiny + tzv. pojistka na blbost…ta za pár peněz cca 500,–Kč měsíčně zajistí široké spektrum nenadálých událostí celé rodiny včetně psa.

Uživatel je onlinedebra.morgan
Ukecaná baba ;) 2466 příspěvků 12.04.18 18:29

@Lalelale tak my máme zkušenost skvělou, sestra dokonce dostala asi 2 lity jako bolestny, že si nechala vytrhnout mandle (udalost 3 mesice stara)…otec par urazu mel a vzdycky ok, dostal dost, pojisteni urcite splnilo učel - plne nahradilo vypadlou mzdu (ruzne vice ci mene zavazne urazy z prace).

Ivan PPZ
Kelišová 5521 příspěvků 13.04.18 21:09
@primadaniela píše:
Jako smysluplné mi přijde pojistit živitele rodiny + tzv. pojistka na blbost…ta za pár peněz cca 500,–Kč měsíčně zajistí široké spektrum nenadálých událostí celé rodiny včetně psa.

Pojistka na blbost - pojištění občanské odpovědnosti velmi pravděpodobně nestojí 500 měsíčně. To by muselo být krytí nad 20 mega a to bych neočekával.
Pojistit „živitele“ rodiny včetně blbostky za 500 měsíčně také moc smyslu nedává, protože to zase nebude solidní krytí na nutná rizika.
Pojistit živitele a na ostatní členy se „vykašlat“ je také ne OK.
Pokud třeba manžel vydělává 80.000 a manželka je v domácnosti, tak se nedá říct- manželka nemusí být pojištěná, ona peníze nenosí. Ona ale minimálně umožňuje manželovi těch 80 vydělávat (nebo 200 to je jedno). Pokud by měli třeba 2 děti a ženě se něco stalo a třeba nemohla půl roku „pracovat“ doma, tak by se asi rychle zjistilo, že buď se manžel doma bude víc starat (a pak nebude moci tolik vydělávat), nebo si někoho najme a zase bude platit třeba 20 měsíčně. Tím chci naznačit, že i tato manželka má být pojištěna- i když ne na takové částky, jako manžel.

primadaniela
Nováček 4 příspěvky 14.04.18 00:10

@Ivan PPZ jasně…místo 500,– měsíčně na pojistku na blbost opravuji ročně :lol: jinak s Vami souhlasím, stojí to za uvážení

romankolar
Zasloužilá kecalka 697 příspěvků 18.04.18 10:23

Já bych k tomu tedy ještě také něco přidal… ;)
Nevím, jestli jsem to sem již nepsal, ale k té odpovědnosti. V Aqaparku se stala pojistná událost s ublížením na zdraví, kdy na toboganu jedno dítě jelo za druhým a nepočkalo na zelený semafor. Narazilo dole do toho prvního tak nešťastně, že to dítě ochrnulo od krku dolů. V takovém případě je odpovědnost na zákonném zástupci dítěte, tedy v tomto případě na rodičích. Škoda, která vznikla, byla v milionech. Uvádím to sem proto, že se občas setkávám s názorem, že pojištění odpovědnosti je zbytečné nebo že stačí na nějaký základní limit, třeba milion. Ve většině případů jistě ano, ale když se stane něco takového, tak může pro celou Vaši rodinu skončit normální život. Protože když nemáte několik milionů na odškodnění, tak dojde k obestavění vašich příjmů a žijete z nějakého minima, zbytek jde na úhradu dluhu.

romankolar
Zasloužilá kecalka 697 příspěvků 18.04.18 10:36

No a ještě malý dodatek k tomu životnímu. Už se tu o tom psalo mnohokrát. Je třeba si uvědomit, že může jít nejen o Vás, ale i o druhé, kterým můžete pekelně znepříjemnit jejich život. Pokud se někdo stane trvale invalidním, neschopným příjmu nebo nedej bože nesoběstačným, uvědomte si, že někde se musí vzít peníze na to, aby rodina dál fungovala a mohla všechno zabezpečit. Z invalidního důchodu v momentě, kdy jsou na dané postižení ještě další náklady, to neuplatíte ani náhodou. To k těm poznámkám o zbytečnosti.
Nastavení je odvislé od konkrétní situace každé ekonomické jednotky, ať je to jednotlivec nebo rodina nebo něco úplně jiného. Nemá smysl si tu vyprávět, na co je kdo pojištěn, protože směrem k druhému to moc o ničem nevypovídá. Může být v naprosto jiné situaci. Naprosto rozdílné může být nastavení u manželů a naprosto jiné u stavu druh - družka (absence vdovských a vdoveckých důchodů, sirotčí důchody apod. ) Základní nastavení je o tom, že Vám někdo rámcově spočítá, co se ekonomicky stane v čase s tou Vaší výše zmíněnou ekonomickou jednotkou, když… jeden z Vás zemře, stane se invalidním, vážně nebo dlouhodobě onemocní… atd.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Jak si sbalit tašku do porodnice a nezbláznit se

Jmenuju se Laura a čekám druhé dítě. A možná to znáte taky – to si takhle... číst dále >

Manuál na cesty: Co zabalit do lékárničky a kam s dětmi nejezdit

Blíží se léto a s ním čas dovolených. Většina z nás přemýšlí nad cestou k... číst dále >

Články z Expres.cz

Daniela Šinkorová nezdravě ujíždí na FaceAppu: Vypadá to ještě hezky?

Danielu Šinkorovou odnepaměti předchází pověst ženy, která se sama a velmi... číst dále >

MikeJePán přišel o skoro půl milionu fanoušků. Všechno vyřeším, utěšuje se

Známý Youtuber MikeJePán dojel na své provokování. Byl mu zablokován kanál na... číst dále >

Články z Ona Dnes

Slavné matky po čtyřicítce se varování odborníků nebojí

Ačkoli gynekologové ženy před mateřstvím ve starším věku spíše varují, matky... číst dále >

Pohádkovým šatům Meghan Markle vévodily jednoduché linie a dlouhý závoj

Konec spekulacím. Nejočekávanější módní kousek letošního roku pochází od... číst dále >

Reklama