Chlap sobec?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.08.19 15:29
Chlap sobec?

Chci se zeptat, co byste si o mé situaci mysleli. Manžel chodí do práce a staví už několik let za pomoci bráchy a kamarádů dům. Já jsem na mateřské. Situace mi čím dál častěji připadá, že než se dům dostaví, radši odejdu, než abych dál dělala služku a hodnou ženušku. Že toho má manžel nad hlavu chápu, ale já s dvěma živými batolaty taky zrovna neležím a nepopíjím kafíčka. Jde mi o to, že manžel jde z práce na stavbu a doma se vyskytuje tak hodinu večer a to je jen o tom, jak je chudák unavený a nemůže si ani dojít do kuchyně pro hotovou večeři. ALE, na milion koníčků, vypisování si s kdekým a širší rodinu se čas najde, ale na nás horko těžko. Když už, tak s milionem keců a otrávených výrazů. :cert: Když už by měl teda být doma, ještě honem musí odjet posekat rodičům trávu nebo babičce dřevo nebo něco dodělávat do práce. Stavba se staví stylem kafíčko, sem tam řada cihel, svačinka a hlavně pokecat. :roll: Neříkám, že se nenadře, ale každý vidí jenom jeho zásluhu, jak krásně zaopatřuje rodinu, ale už nikdo nevidí, že s rodinou prakticky není. Už nikdo nevidí, kolik toho zajišťuji já, kolik jsem se na stavbu navozila materiálu a navařila jídla, to vše samozřejmě s dětmi na zádech, taky jezdím dělat některé práce, ne že bych si doma lakovala nehty. Že má po večerech kopec času odepisovat si kamarádům, a domlouvat si akce a popisovat kamarádkám náš život. To už mě fakt vytočilo, ptal se mě, kterou fotku dětí mám kamarádce poslat. :cert: Asi žárlím, ne, že by se s někým jiným chtěl vyspat, ale proto, že si pořád má s kým co říct a se mnou už pomalu ani ne. Se mnou je to jen o - co koupit, co uvařit, co děti. My dva dohromady už asi jsme jen domácnost, ne vztah. Mám teď čím dál nas*anější pocit, že se snažím jenom já, do vztahu investuju milionkrát víc, v sexu už jsem několikrát slyšela, proč třeba nezkusím to a tamto. Ale on pro mě po svatbě snad nic nepřipravil. Potichu večer pod dekou mě to opravdu nebere, takže se snažím aspoň v rámci možností nějak ozvláštňovat, ale už ani nevidím důvod proč. Vypadá to na jasnej rozchod, ALE, prostě nechci jen tak utéct, vzít dětem (a i sobě) vidinu společného krásného domova. Přece jen je tam aspoň ta finanční podpora od něj. Nechci se jen někde sama s dětmi krčit v garsonce a bát se co bude. :nevim: Nevím, třeba mám být šťastná v tom, co máme, zas až tak nic strašného se mi neděje, nikdo mě nemlátí, nemusím obracet každou korunu, jenom jsem na spoustu věcí sama. Občas se samozřejmě najde pěkný večer, nebudu tvrdit, že ne, ale je to tak 5× do roka. :nevim: Nejsem ten typ, co by dokázal spoustu společných let zahodit a začít od nuly, navíc s malými dětmi, to bych asi už zůstala sama. Nemám od nikoho jiného podporu, ani to nikdo neví. Co byste v tomto případě dělali? :nevim: Prosím anonym.

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
Cenarius
Ukecaná baba ;) 1264 příspěvků 19.08.19 15:35

Promluvte si s nim. Psat to sem nema moc smysl.

Mozna jej moc cepujete a on tak utika od vseho a od vas. Nebo proste nezvlada to, ze toho ma porad tolik pted sebou a vidinu hotovych veci v nedohlednu.

Zkuste s nim resit treba to, ze na neco si najmete firmu a lidi a volny cas stravi s vami a rodinou. Penize jsou a budou, ale rodina je jen jedna.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.08.19 15:44

Moc cepuju? Díky no, těch pár desítek minut, co ho za den vidím si fakt nestihnu ani „cepnout“. :lol: Spíš si říkám, kam až to jako povede. Chlap může mít koníčků a času kolik chce, přitom on mnohem víc chtěl rodinu. A já mám mít ze života akorát děti a domácnost. Zajímalo by mě, kolik jiných žen by tohle snášelo, a jak dlouho. :think: Jeho model rodiny prostě asi vypadá navařeno, uklizeno, děti obstarané, manželka podrží a na co se dál zdržovat doma. Bohužel to byl před svatbou normální kluk, tohle se z něho vyklubalo až s tou stavbou. :think: A co jako, když si dupnu, že místo večera s kamarády s námi půjde na výlet, akorát bude hrozná atmosféra a ještě víc bude myslet na to, kde by mohl dělat něco lepšího. :nevim: Hrozně chtěl rodinu a spoustu dětí, ale asi v ní nevidí tu roli muže. :nevim:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.08.19 15:45

Jo, z mého pohledu se chová jako sobec. Zkus (jak navrhuje Cenarius) si promluvit, ale je otázka, jestli to pomůže. Něco podobného jsem nedávno řešila i já, ale promluva bohužel nepomohla. Taky zařizuju spoustu věcí sama (včetně péče o auto, řemeslníky, atd.), nemám čas na svoje koníčky, ale manžel si na svoje koníčky čas najde. A přemýšlím stejně jako ty, nechci svoje malé děti připravit o domov, o tátu (který nekouří, nepije, peníze vydělá), ale prostě jsem si svůj život představovala jinak. Já jsem se sama za sebe rozhodla to „vydržet“ a roztáhnout křídla až budou děti velké. Zní to hrozně, ale jiné řešení zatím nevidím…

AloisR
Stálice 99 příspěvků 19.08.19 15:50

Tak je potřeba, aby jsi mu dokázala bez výčitek vylicit své pocity. Tady je vidět že s ním komunikuješ jako podrazdena saň. Utíká nejspíš od toho buzerovani… Jako, že vyjedes kvůli tomu že posílá fotku decek kamarádce. :think: řekni mu co konkrétně ti vadí bez toho mlžení…

Ernais
Zasloužilá kecalka 542 příspěvků 19.08.19 15:50

A mluvili jste o tom spolu?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.08.19 15:54
@Anonymní píše:
Jo, z mého pohledu se chová jako sobec. Zkus (jak navrhuje Cenarius) si promluvit, ale je otázka, jestli to pomůže. Něco podobného jsem nedávno řešila i já, ale promluva bohužel nepomohla. Taky zařizuju spoustu věcí sama (včetně péče o auto, řemeslníky, atd.), nemám čas na svoje koníčky, ale manžel si na svoje koníčky čas najde. A přemýšlím stejně jako ty, nechci svoje malé děti připravit o domov, o tátu (který nekouří, nepije, peníze vydělá), ale prostě jsem si svůj život představovala jinak. Já jsem se sama za sebe rozhodla to „vydržet“ a roztáhnout křídla až budou děti velké. Zní to hrozně, ale jiné řešení zatím nevidím…

Díky za zpřízněnou duši. Samozřejmě jsem se s ním bavila nesčetněkrát. Řešení nevidno. Nakonec z toho vyjdu jako nespokojený sobec já. Co bych vlastně chtěla, staví nám dům, kdo jiný se tak má. :pocitac: On by s dětmi byl moc rád, ale ony jsou radši se mnou nebo není čas. :pocitac: Prostě to akorát vede k tomu, že mi rupnou nervy a než abych ze sebe dál nechala dělat blbce, už nic neříkám. :think: Řešení vidím podobně jako ty, až budou děti větší, začnu si užívat života po svém. :nevim: Jak řešíš svůj čas ty, když třeba nechceš trávit večer vedle něj, posloucháním o tom, jak je unavený a vynucenými pochvalami? Žárlíš na něj? :think:

Lalelale
Kelišová 5448 příspěvků 19.08.19 15:57

Promluv si s ním o tom. Můj názor z toho, jaks to popsala: stavíte dům, na který očividně nemáte, nebaví to tebe ani manžela, a pomalu ale jistě vám roky se táhnoucí stavba rozvrací manželství. Je to hodně radikální návrh, ale co si vzít hypo a dostavět to s firmou, nebo teda parcelu s hrubou stavbou prodat… Než se v tom placat dalších x let, když už teď začínáš přemýšlet o rozvodu.

Valerie83
Kecalka 313 příspěvků 19.08.19 15:57

Naprosto ti rozumím, žila jsem do slova a do písmene totéž 4 a půl roku. Byla jsem na tom psychicky dost špatně - psycholog i psychiatr mi doporučovali utéct. Ale přesně jak píšeš - představa sebe + dětí v malém bytě byla pro mě hrozná. Tak jsem to nějak doklepala a přesně před rokem jsme se do našeho domu nastěhovali. Jsem ve finále ráda, že jsem to dala - teď se máme pěkně :kytka:
Kdo nezažil, ten nepochopí (taky mi X lidí radilo, že ho nemám tak cepovat apod…) myslím na tebe a držím palce

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.08.19 16:02
@Anonymní píše:
Díky za zpřízněnou duši. Samozřejmě jsem se s ním bavila nesčetněkrát. Řešení nevidno. Nakonec z toho vyjdu jako nespokojený sobec já. Co bych vlastně chtěla, staví nám dům, kdo jiný se tak má. :pocitac: On by s dětmi byl moc rád, ale ony jsou radši se mnou nebo není čas. :pocitac: Prostě to akorát vede k tomu, že mi rupnou nervy a než abych ze sebe dál nechala dělat blbce, už nic neříkám. večer vedle něj, posloucháním o tom, jak je unavený a vynucenými pochvalami? :think: Řešení vidím podobně jako ty, až budou děti větší, začnu si užívat života po svém. :nevim: Jak řešíš svůj čas ty, když třeba nechceš trávit Žárlíš na něj?

Jako bys vyprávěla o mně (chlap to má těžký, hodně práce, nemá čas, bla bla…). Ze začátku jsem žárlila (objevila se totiž jedna mladá slečna, která na něj měla zálusk, nejdřív jsem to rozdýchávala, ale pak jsem mu narovinu řekla, že on si musí rozmyslet, s kým a kde chce být, takže teď je celkem klid v tomhle ohledu). Ohledně mého času: chci chodit cvičit, ale nemá kdo hlídat děti, takže smůla (i když jsem si vyslechla poznámky na mou postavu), občas se mi povede zařídit hlídání a jdu do práce na výpomoc.

Ziuatanejo
Povídálka 49 příspěvků 19.08.19 16:16

Ja si myslím že bohužel narážíte i na společenské a kulturní streotypy, které u nás určují co je normální rodina. Žena má nikdy nekončící povinnosti zabírající celý den, ale její práce vlastně není vidět a předpokládá se, že jí zvládne mlčky, jako samozřejmost.

Kdežto muž má nějaký velký prestižní úkol, a s ničím dalším už se nemá obtěžovat.

Tyhle stereotypy si spousta lidí neuvědomuje, ale žije podle nich a často soudí ostatní, kterým toto nestačí, slovy „co by ještě chtěli“ a „mladí jsou ze všeho hysteričtí“.

Pravda je, že bez spokojeného citového života stojí život na houby bez ohledu na počet domů nebo peněz na účtě a máš naprosté právo chtít, aby i tato část tvého života byla uspokojivá. Zní to, jakože ty bys s rodinou bývala ještě počkala, ale chlap chtěl, ty jsi kývla, a teď máš pocit že vše nutné je dennodenně na tobě, kdežto on si může povinnosti vybírat a navíc je ohodnocení vaší práce rodinou disproporcionální ve tvůj neprospěch. Jako důsledek uvadá váš partnerský a citový život, máte vztah hlavně navenek. Cítíš se možná jako v pasti a přijde to i nefér.

U nás není moc zvykem chodit na párovou terapii, což ke škoda, u vás by to asi pomohlo. Chlap zní, jakože není špatný, ale nastavení společnosti mu prostě umožňuje trochu se vézt na tvůj úkor, což on pravděpodobně vůbec nevnímá.
Nevím jak mu narovinu, ale ne vztekle sdělit, že pro rodinu a vztah je důležitý společný čas, komunikace a zážitky víc, než peníze a barák, a že jestli to takhle půjde dál, bude v dostavěné domě třeba taky sám.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.08.19 16:19

Samozřejmě jsem o tom nesčetněkrát zkoušela mluvit, spíš diskuzní formou než výčitkami. (Fakt ho necepuju :P ) A nic kloudného z toho nevyšlo. Vítězný argument je „tak si to postav sama, když jsi tak chytrá“. Na koníčky si samozřejmě sáhnout nedá, přece potřebuje odpočívat, aby se z toho nezbláznil. Já zřejmě ne! :roll: Hypotéku samozřejmě máme, ten materiál se nekupuje za dobré slovo. Ale za práci se taky podstatná částka ušetří. Já nevím, mě už je ten barák úplně jedno. :nevim: Jestli si tam vykládají s bráchou a u toho skládají cihly nebo hlídají zedníka, to podle mě žádný rozdíl pro rodinu nepřinese. :roll: Spíš je prostě líný čas trávit s rodinou, zjistil, že to není jak z televizní reklamy, že děti neposlouchají a ječí a nedá se s nimi dělat prakticky nic kloudného - což je můj denní chléb, akorát mě se jaksi nikdo neptal, jestli to tak chci. On má ty zadní vrátka. :nevim: Prostě děti jednou půjdou do školy a já si budu po víkendech dělat co chci. On ať si pro mě za mě klidně i tu milenku najde. A jde si k ní i na večeři, pro mě o práci míň. Hrozný pohled, že? :,(

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.08.19 16:22

@Ziuatanejo Jo, přesně s to vystihla. K nikomu takovému jako párový terapeut, psycholog, poradce ho bohužel za nic na světě nedostanu. Škoda, třeba ho nějak zpracuju, díky za návrh řešení.

Lalelale
Kelišová 5448 příspěvků 19.08.19 16:28
@Anonymní píše:
Samozřejmě jsem o tom nesčetněkrát zkoušela mluvit, spíš diskuzní formou než výčitkami. (Fakt ho necepuju :P ) A nic kloudného z toho nevyšlo. Vítězný argument je „tak si to postav sama, když jsi tak chytrá“. Na koníčky si samozřejmě sáhnout nedá, přece potřebuje odpočívat, aby se z toho nezbláznil. Já zřejmě ne! :roll: Hypotéku samozřejmě máme, ten materiál se nekupuje za dobré slovo. Ale za práci se taky podstatná částka ušetří. Já nevím, mě už je ten barák úplně jedno. :nevim: Jestli si tam vykládají s bráchou a u toho skládají cihly nebo hlídají zedníka, to podle mě žádný rozdíl pro rodinu nepřinese. :roll: Spíš je prostě líný čas trávit s rodinou, zjistil, že to není jak z televizní reklamy, že děti neposlouchají a ječí a nedá se s nimi dělat prakticky nic kloudného - což je můj denní chléb, akorát mě se jaksi nikdo neptal, jestli to tak chci. On má ty zadní vrátka. :nevim: Prostě děti jednou půjdou do školy a já si budu po víkendech dělat co chci. On ať si pro mě za mě klidně i tu milenku najde. A jde si k ní i na večeři, pro mě o práci míň. Hrozný pohled, že? :,(

Mně je tě doopravdy líto, tohle zní strašně. Prodej nepřipadá v úvahu? Jak dlouho reálně vidíš práce do dokončení? Ono to zní, že už s ním jsi vlastně jen kvůli společným závazkům

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.08.19 16:34

Nemám jinou radu, než abyste si promluvili. Připadá mi to, jako by tohle psala moje švagrová. Bylo to tam stejně: stavba, děti, plno práce kolem, do toho navíc švagr vysoce postavený manažer… Dopadlo to u nich tak, že jsou nešťastní oba. Švagr dostávěl, ale v baráku se jako doma necítí. Švagrová jim už nechce dělat rodinné zázemí, ale rozvádět se nechce. Takže každý tráví volný čas po svém, víkendy společně u jiných příbuzných, aby se neřeklo.
Držím Vám palce, ať to dopadne líp.

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama