Chtěla bych svatbu …

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
15.6.22 14:11

Chtěla bych svatbu …

Ahoj,
jsem nějaká rozmrzelá, včera 2 oznámení o očekávání miminka, dnes mi pritel řekl, že jeho kamarád chce svatbu. Je nám okolo 30. Jsme spolu 2 roky, teď budeme mít i společnou hypotéku. Ale mám pocit, že on je ten typ, co si mě nikdy nevezme, nepožádá o ruku. Mě to trápí, on to ví. Často si i představuju svatbu, co bych tam vše chtěla a tak, ale ve skrytu duše vím, že to přijde nejdříve za několik let … kdy už budu mezi všemi jediná “svobodná” zadaná a bezdětná …

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4705
15.6.22 14:16
@Anonymní píše:
Ahoj,
jsem nějaká rozmrzelá, včera 2 oznámení o očekávání miminka, dnes mi pritel řekl, že jeho kamarád chce svatbu. Je nám okolo 30. Jsme spolu 2 roky, teď budeme mít i společnou hypotéku. Ale mám pocit, že on je ten typ, co si mě nikdy nevezme, nepožádá o ruku. Mě to trápí, on to ví. Často si i představuju svatbu, co bych tam vše chtěla a tak, ale ve skrytu duše vím, že to přijde nejdříve za několik let … kdy už budu mezi všemi jediná “svobodná” zadaná a bezdětná …

Tak když si nejdřív pořizuješ společnou hypotéku… Holky, holky, vystřílíte si předem všechno střelivo a pak nemáte nic v ruce :D :andel:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.6.22 14:18
@Kutil Tom píše:
Tak když si nejdřív pořizuješ společnou hypotéku… Holky, holky, vystřílíte si předem všechno střelivo a pak nemáte nic v ruce :D :andel:

Nj, Co jsem měla dělat :lol: :lol:

• Citovat
  • Nahlásit
28067
15.6.22 14:19

Hypotéku bez svatby bych si teda nevzala. Ale to je vaše věc, snad to máte nějak vyřešené ve smlouvě. Pokud je svatba pro tebe důležitá, řekni mu to. Je důležité, aby partneři věděli, co od života chtějí a ideálně našli nějaký průnik.
Hlavně netěhotni, ať máš alespoň nějakou páku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28067
15.6.22 14:20
@Anonymní píše:

Jako vážně? Tak třeba říct, že hypotéku si vezmete až po svatbě, aby spadala do SJM? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1046
15.6.22 14:25
@Anonymní píše:
Ahoj,
jsem nějaká rozmrzelá, včera 2 oznámení o očekávání miminka, dnes mi pritel řekl, že jeho kamarád chce svatbu. Je nám okolo 30. Jsme spolu 2 roky, teď budeme mít i společnou hypotéku. Ale mám pocit, že on je ten typ, co si mě nikdy nevezme, nepožádá o ruku. Mě to trápí, on to ví. Často si i představuju svatbu, co bych tam vše chtěla a tak, ale ve skrytu duše vím, že to přijde nejdříve za několik let … kdy už budu mezi všemi jediná “svobodná” zadaná a bezdětná …

Berete si hypotéku a nejste svoji? 8o

Jinak jsem si taky často myslela na svatbu, co bych chtěla mít na sobě, kde, jak vyzdobit, co mít a nemít. Teď když se o tom bavíme, tak jsem z toho akorát nervózní a nejlépe bych se vzala někde na úřadě a nikomu nic neřekla. :? :D

A to že budeš „svobodná“ a „bezdětná“ nějak snižuje tvojí hodnotu?? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10550
15.6.22 14:25

No a když se o svatbě bavíte, tak je jeho názor jaký? Mluvíte o aspoň o nějakém časovém horizontu? Co děti? Můj muž třeba věděl, že bych orientačně do třiceti chtěla mít svatbu a první dítě a taky že rozhodně děti bez svatby nerodím. Hypotéku už jsme teda taky měli společnou za svobodna. Nakonec jsme se brali po sedmi letech vztahu, to mi bylo 28 a na dítěti jsme začali pracovat za další dva roky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1605
15.6.22 14:26

Souhlasím, že sis neměla hypotéku brát bez svatby.
Mluvila jsi s ním o tom, co bys chtěla a jak on se na to dívá?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4589
15.6.22 14:27
@Anonymní píše:

A kdyz tohle tema doma vecne otevrete „Hele Pepo, chtela bych v brzke dobe svatbu, co ty na to?“, tak zareaguje jak?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4648
15.6.22 14:28

Já dokážu společnou hypotéku kamarádů pochopit u dlouhodobých párů, často s dětmi nebo s pospojovanou rodinou, kteří se nikdy nevezmou prostě proto, ale po dvou letech, kdy nemáš vidinu svatby ani rodiny - a zřejmě nemáte ani jednoznačně řečeno, zda ty věci budou - mi to připadá jako čiré šílenství.

Příspěvek upraven 15.06.22 v 14:29

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28067
15.6.22 14:28

Já jsem třeba od začátku vztahu (a to mi bylo 17) celkem jasně dávala najevo, že si přeji „tradiční“ pořádek věcí, nejprve svatbu, potom děti. Ono se těch příležitostí, kdy si o tom promluvit, najde mraky. Třeba když otěhotněla svobodná kamarádka a řešili příjmení dítěte atd. Tím jsem si chlapa oťukla, zjistila, že to má stejně a bylo. Kdyby mi řekl, že svatbu nechce, asi bych hrála hru kdo s koho - ty nechceš svatbu, já nechci bez svatby děti a hypošku :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
397
15.6.22 14:30

A bavíte se o svatbě nebo jen ví „že tě to trápí?“ Zkoušela sis s ním o tom promluvit? Hele u mě přišla žádost o ruku po 1,5 roce vztahu (bylo mi 29, jemu 33), ale už jsme se v té době snažili o dítě, a měsíc po tom, co jsme dostali hypotéku :) Třeba čeká na ni. :)
Jsou páry, které se ale berou po delší době než jsou dva roky vztahu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8700
15.6.22 14:32

Myslíš svatbu a nebo manželství?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15307
15.6.22 14:33
@Anonymní píše:
Ahoj,

To jste se o svatbě nikdy nebavili? Tak mu řekni, že to vezmete pěkně popořádku. První svatba, pak hypo, děti…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15307
15.6.22 14:34
@Anonymní píše:

Jak co jsi měla dělat? Držel ti někdo nůž na krku? To je pak těžký, když si necháš všechno líbit. Počítám, že případné děti budeš mít taky jako svobodná, a jmenovat se budou po partnerovi že?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat