Chuva v akci

18075
12.9.06 22:49

Chuva v akci

Ahoj, dneska jsem videla dalsi radu Chuvi v akci. Videla jsem tento porad parkrat uz v prvni serii a nevim jestli jsem nejaka divna nebo precitlivela, ale nikdy to nedokoukam do konce. Proste mne zacne neskutecne vytacet chovani rodicu. Dneska jsem to vydrzela do chvile, kdy otec castoval trileteho synka vyrazy „ty debile“ a pri tom ho pres ruku placal vareckou.
Mozna mit vice temperamentnich deti a byt dlouho na materske tak bych asi mluvila jinak nebo jsem fakt divna…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1858
12.9.06 22:58

Ahoj, mě se ten pořad líbí, sleduju pravidelně, ale těm rodičům bych s chutí nafackovala. Vyloženě ty děti kazej, jak můžou na svý děti tak sprostě řvát? Když se rodiče neuměj k těm dětem chovat, tak nemůžou čekat, že budou mít doma andílky :twisted: :twisted: A když to nezvládaj, tak potom nechápu, proč si jich dělaj tolik.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1138
12.9.06 23:09

Hanka1: To chce klid. Každý jsme jiný. Každý si s sebou neseme výchovné vzory svých rodičů. Málokdo se vzdělával v tom, jak vychovávat. Už to je pokrok, že si takoví rodiče uvědomují, že dělají chyby a snaží se najít lepší styl výchovy.

Já sama se nechávám inspirovat. Sama sebe se ptám, zda dodržuju pravidla, o kterých se v jednotlivých dílech mluví. A to považuju za největší přínos tohoto pořadu. I kdybych byla jediným člověkem, kterému to pomůže, má tento pořad smysl.

A ještě jedna věc: Nesuďme, abychom nebyli souzeni. Žádný člověk není dokonalý. Každý dělá chyby. Nikdo nevíme, co si ti rodiče přinesli z dětství.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
664
12.9.06 23:12

No já bych věděla proč si jich dělají tolik, měla jsem s nima co do činění 8O Pořad sleduju ráda, ale pořád mam dojem, že jací rodiče, takový děti. Jsme vzorem pro děti ať chceme nebo ne a někteří se tomu stále divý. Jinak dnes to bylo silný kafe, tatínek vlastně jen řezal a řezal, chudáček.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18075
12.9.06 23:32

Jeste jsem chtela pridat kolonku - Obcas, Nepravidelne ale nejak se nezadarilo, blbne mi prohlizec, tak to zkusim zitra z prace.

Jinak soudit opravdu nikoho nechci a co se tyka vychovy, tak u nas otec taky nesel pro jadrny vyraz daleko a kdyz jsem rodice jako pubertacka vytacela (a ze mi to slo) tak obcas prisla i facka a uprimne byla jsem za ni radsi nez za hodinove monology a vycitani…

Ja prave se taky divam, abych se poucila, kuprikladu kdyz dcera po nekolikate neposlechne, tak pak zacnu zvysovat hlas a dcery reakce je „nekric na mne“ a stejne neposlechne, mysli a dela si svoje. Pak si pripadam jako hysterka, ale musim uznat, ze v porovnani s nekterymi detmi je nas „samorost“ po tatinkovi celkem andilek. Ale jak jsem psala mit vice deti, obzvlast temperamentnich a byt nekolik let na materske tak nevim nevim…

Jo jinak se neskutecne bavim u Zoufalych manzelek a zvlaste u te, co ma ty 3 blondate chlapecky…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
868
12.9.06 23:35

LinkaK

naprosto souhlasím… Asi by málokdo se šťastným a spořádaným dětstvím řešil některé situace takto drasticky… /viz minulý díl s tou paní na práškách :roll: :cry: /

Pak je třeba taky říct, že je to hodně sestříhané, aby byl pořad divácky zajímavý, takže je třeba to tak brát.

Hanka1

jo jo, Zoufalé manželky a zvláště ta paní, co jsi uvedla … :lol: :lol: :lol: Super, vítám, nahrávám :wink:

Jinak se dívám ráda a beru si rady k srdci :wink:

Peťula

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
538
12.9.06 23:37

Ahojky,
dnešní díl jsem neviděla, tak nemůžu soudit. Několik dílů jsem ale sledovala a pořad se mi líbí.

Myslím, že většina situací, neshod a problémů pramení z rodičů. Ne z dětí. Účelem pořadu je přístup rodičů k problémovým situacím změnit, zlepšit.

Sama kolikrát, když řešmím nějakou situaci, už v tu chvíli vím, že to nedělám úplně dobře… potom sedím a přemýšlím, jak a co, proč atd… čtu knížky o dětech, o výchově a přesto pořád vím, že mám rezervy. A to jsem pedagog s příslušným vzděláním!
Nechci vůbec omlouvat rodiče, co své děti mlátí. Ani náhodou!!! Jen myslím, že se dá dost těžko soudit beze všech kontextů.

Rodina tím myslím může dost získat, který psycholog s vámi stráví tolik času a má šanci odhalit tolik souvislostí…

Moc ráda bych věděla, jak to oněm rodinám funguje dál…
A jestli děti třeba ve škole netrpí, že jejich spolužáci nakoukli do jejich soukromí a kolikrát dost intimních záležitostí:-(

Albi

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
414
12.9.06 23:44

Já už se na to nekoukám, protože mě to doslova prudí. Můj pocit z toho pořadu je hlavně ten, že pokud má někdo opravdu problém, byť se snaží ze všech sil, tak musí nutně veřejnost získat dojem, že to dítě je zanedbáváno.
Já mám hodně problematickýho kluka, běžně ho už dva roky sbírám někde venku po zemi, s řevem ho táhnu po kolenou z obchodu a podobně. A přitom - dle chůvy v akci - je to TAK JEDNODUCHÉ… stačí se mu přece jen věnovat, koupit nějaký hračky (bože, oni nemají ani kostky??). Takže pokud dítě neposlouchá, je jasný, že onen rodič se chová jak ti agresivní a neschopní lidi v telce…
Už jsem se s tím názorem setkala. Pokud lidé sami děti nemají nebo je mají už velké, rychle zapomínají a díky tomuhle pořadu se pak na nás koukají s obrovským despektem :( ne, díky, nechci :(
A - mimochodem - ti rodiče v těch pořadech dělají přímo školácké chyby ve výchově… a nevěřím tomu, že ten, kdo má problematické dítě a neřeší to, si vezme najednou ponaučení z takovéhodle pořadu. Většinou tam byla sociálně slabší vrstva…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6429
12.9.06 23:53

Aprilmouse,

myslím, že Jířu by do pořadu nevzali, protože by jím to prostě nezafungovalo.. Určitě si dělají testovací návštěvu, zkouknutí… sondují…

U tebe by zjistili, že děláš vše dobře.. a Jířa je dál svéráz… a bylo by po parádě…

Viděla jsem ten pořad asi 4×, nejdříve se mi líbil, pak jsem zahlédla jeden, kdy mi to přišlo, že ty děti se snažily, aby byly vidět pokroky, protože měli dostat zadarmo prima dovolenou… a už jsem tomu přestala věřit.....

Myslím, že když se doma člověk zanoří do knih o výchově, tak tam vykouzlí dostatek nápadů, co ještě na ty naše robátka zkusit…

E.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
414
12.9.06 23:58

Efi, jasně že by nevzali.
Jenomže já nevěřím tomu, že ti, co je vyberou, že to opravdu pomůže.. přijde mi, že to jsou z valný části - byť zoufalí - rodiče, ale ve skutečnosti zase nemají takovou snahu to nějak řešit. Protože ty výchovné chyby jsou fakt naprosto triviální, a pokud by je to skutečně trápilo, tak v první knížce o výchově dětí se to dozví.
A opravdu mi přijde, že to v globále spíš poškozuje ty, co se opravdu snaží a ono to nejde, byť dělají „vše dobře“.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
380
13.9.06 08:42

Myslim si, ze nekomu chuva muze opravdu pomoc, ale vetsinou jsou tam takove ty socialni pripady, ktery shrabnou honorar a dovolenou a nazdar vychovo…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
529
13.9.06 08:51

Celkem vždycky koukám,jak mají dítě na klíně a špinku v ruce…včera ta matka v 7 metru taky hulila,když teda bez toho nemůže být,tak moc nechápu,že se ještě nechá natočit,aby to všichni viděli… :roll: Má si zalízt někam na záchod a je :wink:
Jinak mně ten pořad připadne taky trošku zcestnej,měli by tam jet po půl roce a natočit,jaká je to báječná,milující a nezlobící rodinka a všechny rady si samo berou k srdci :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
880
13.9.06 09:02

Ahoj.Nové díly jsem ještě neviděla,ale myslím si že většina těch rodin se hlásí proto aby rodiče zažili svých pět minut slávy a pojedou na dovolenou kterou by nikdy nenašetřili.Já sama si nedovedu představit,že bych si pustila půl národa do svého soukromý.
Binky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
880
13.9.06 09:04

Já vlastně ani nemůžu koukat na Super star,já se za ty „zpěváky“normálně stydím. :oops:
Binky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1021
13.9.06 10:28

Ahojky.

Najskor ma tento program zaujal, ale postupom casu sa nan prestavam divat … aj ja si myslim, ze ludom ide hlavne o dovolenku a zviditelnenie … da sa totiz tvarit normalne pred stabom a kamerami :?: … myslim, ze krizove situacie v rodine su nasimulovane, clovek sa totiz pred zrakmi cudzich ludi ma tendenciu chovat slusnejsie.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama