Chůze na nočník u druhého a dalších dětí

44208
22.3.19 23:09

V roce je brzo,dítě v tomto věku může být cvičená opice,ale rozhodně si samo neřekne a matka musí hlídat,kdy se mu chce. A pravidelně vysazovat.
Nejdřív v 18 měsících,i později. Průměrně kolem dvou let ze dne na den. Mě nějaká nočníková divadýlka nebaví. Až je dítě připravené,tak se to „naučí“ ze dne na den a hotovo. Dítě v této oblasti vyzrává až po 18. měsíci,větší kapacita močového měchýře a taky spoje mezi močovým měchýřem a příslušnými centry v mozku. Žádné zdravé dítě s plenkami do školky nepůjde.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
12330
22.3.19 23:09

začínali jsme až ve dvou letech, u ročního je to fakt brzo :nevim:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
6419
22.3.19 23:12

syn 21m a nočník ho vůbec nezajímá. Není důvod t hrotit, kam tak spěcháš??

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
3265
22.3.19 23:14

Můj syn nočník zcela sabotoval. Nechtěl si na něj ani sednout. Ve 2 letech jsem mu vzala plínku, za 2 dny pochopil, že mu ji nevrátím a začal čůrat na travičku nebo ve stoje do WC. Nalepila jsem do záchodových mís nálepky, na které se mohl při čůrání strefovat. To se mu moc líbilo Po nějaké době vzal nočník na milost při kakání. V dubnu mu bude 5 a stále si na kakání nočník nosí do obýváku. Jenou měsíčně si sedne bez prkénka na záchod a sám se vykaká. Nepochopila jsem klíč podle jakého si vybere, že zrovna toto kakání půjde do záchodu a ne do nočníku :mrgreen:

Příjde mi, že naučit kluka čůrat venku na trávu nebo do záchodové mísy je lehčí než u holek. Dcera zase bez problémů seděla na nočníku, ale nechtěla venku čůrat do trávy. Takže jsem půl roku s sebou vozila nočník, aby se mohla vyčůrat.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
7674
22.3.19 23:15

Já u prvního začla poprve v 17m učurávala co 15 minut nebavilo mě vrátila jsem plínu, poté jsme to zkusili znovu ve 20m a najednou už vydržela nějakých 40min až hodinu…takže už to šlo. Ale už byla rozumná a mělá jen pár nehod a začala si říkát a i to šlo už ji posazovat. V roce bych se na to vyprdla, stejně si začne řikat sama před druhým rokem až dozraje močový měchýř i uvažování k tomu.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Hanka1
22.3.19 23:28

Ve dvou letech u obou deti, behem tydne byly pres den bez plen…

  • Citovat
  • Upravit
45740
22.3.19 23:50

Proc začínat v roce kam spechas? My u prvního začali až ve dvou letech a u druhého to plánuji stejně.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Janli
22.3.19 23:51

V roce začínat s nočníkem? To by mě mohlo ….. :roll: . Dcerka má rok a půl a teď jí začínám vysvětlovat a ukazovat co je čůrání a začíná mi hlásit pokaděnou plínu. Občas ji posadím oblečenou na nočník, chodí se mnou a starší dcerkou na záchod, aby se pomalu seznámila a pochopila. Až tohle vstřebá, tak teprve zkusíme nočník naostro. Není se kam hnát, nejlepší je, když to vyplyne samo a v klidu. Nač se stresovat, když k tomu dítě ještě nedozrálo.

  • Citovat
  • Upravit
10461
23.3.19 01:50

@sluníčkoi Nepřijde mi, že bych na to měla méně času. Je to otázka pár vteřin, přece na tom nočníku nesedíš s dítětem, můžeš mezitím udělat i něco jiného. Začínala jsem se všemi dětmi kolem půl roku občasným vysazením v klubíčku na klíně na nočníku pro bezplenkovku. To mi teda ještě nějaký čas zabralo, když musím dítě držet, ale odhadem tak 20 minut denně, tu chvilku jsem si na to bez problémů našla :-). Na normální nočník dávám od té doby, co sami sedí a to už je úplná pohoda - posadím, mezitím něco dělám, za minutu dvě mrknu a sundám.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
274
23.3.19 09:04
@Hoa Mai píše:
@sluníčkoi Nepřijde mi, že bych na to měla méně času. Je to otázka pár vteřin, přece na tom nočníku nesedíš s dítětem, můžeš mezitím udělat i něco jiného. Začínala jsem se všemi dětmi kolem půl roku občasným vysazením v klubíčku na klíně na nočníku pro bezplenkovku. To mi teda ještě nějaký čas zabralo, když musím dítě držet, ale odhadem tak 20 minut denně, tu chvilku jsem si na to bez problémů našla :-). Na normální nočník dávám od té doby, co sami sedí a to už je úplná pohoda - posadím, mezitím něco dělám, za minutu dvě mrknu a sundám.
hezky ale ja nevim jak ho tam zsbavit hned mi sleze
  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
10461
23.3.19 10:44

@sluníčkoi muzes to zkusit udelat jako s miminkem. Sednes si,das si nocnik mazi sve nohy na zidli,na nocnik dite,pred dite knizku a ctete si. Kdyz zacne neco tvorit, vsimnes si toho hned,muzes hned pochvalit a je vetsi sance,ze si to spoji a rychleji pochopi.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
44208
23.3.19 20:34
@Hoa Mai píše:
@sluníčkoi muzes to zkusit udelat jako s miminkem. Sednes si,das si nocnik mazi sve nohy na zidli,na nocnik dite,pred dite knizku a ctete si. Kdyz zacne neco tvorit, vsimnes si toho hned,muzes hned pochvalit a je vetsi sance,ze si to spoji a rychleji pochopi.

Toto naopak zpomaluje samostatne uvědomování potreby. Na nocniku se má pouze vykonat potreba,ne si číst,hrát jíst nebo cucet na televizi.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
10461
24.3.19 21:43

@Jana206 s tim souhlasim, pulhodinove vysedavani u telky s nocnikem pod zadkem nema zadny smysl, ovsem dite, ktere nevydrzi na nocniku ani chvili, si sotva neco uvedomi. Ja jsem s tim u zadneho ditete problem nemela. Se vsemi jsem si ze zacatku neco ukazovala v knizce, oni sice na nocniku byli v pohode, ale me nebavilo jen tak sedet a koukat do zdi. Jakmile dite zacalo curat nebo kakat, pojmenovala jsem cinnost, pochvalila za ni a hned po vykonani potreby sundala. Zadne zpomaleni uvedomovani nepozoruju, starsi deti si zacaly rikat a samostatne chodit na nocnik v 15 a 16,5 mesicich (curani) a vsechny tri si mezi 9-10mesicem zacaly „rikat“ na kakani. :nevim: :)

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
23966
24.3.19 21:50

Já jsem jela u dvou starších Indiánskou metodu. Tu jsem zkoušela cca kolem 20m obě se do dvou týdnů chytly a byly bez plenky. Jen prostřední se pak k plence vrátila po narození třetí. A měla ji pak ještě do cca 28m. U třetí si asi počkám až sama bude chtít a na Indiánskou metodu prdím

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
45740
24.3.19 22:08
@Netopirek píše:
Já jsem jela u dvou starších Indiánskou metodu. Tu jsem zkoušela cca kolem 20m obě se do dvou týdnů chytly a byly bez plenky. Jen prostřední se pak k plence vrátila po narození třetí. A měla ji pak ještě do cca 28m. U třetí si asi počkám až sama bude chtít a na Indiánskou metodu prdím

Co to je ta indianska metoda?

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Zkušenosti a hodnocení

Sleep & play

  • (2.8) + 293 recenzí

Babylove ubrousky

  • (4.3) + 288 recenzí

Pure

  • (3.8) + 225 recenzí

Active Baby

  • (3.8) + 162 recenzí

Poradna pro látkování a látkové pleny

Ikona - Miloslava Ščerbová

Miloslava Ščerbová