Chystáte se někdo rodit na Bulovce?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Napsat příspěvek
Velikost písma:
1922
25.8.10 19:50

To s těma plnýma stavama je asi všude po Praze :evil: ,jak se nerodí v termínu,tak nechtějí brát(jako bych řekla,že přesně v termínu rodí málokdo)… včera večer jsem ještě psala na Bulovku mail a odpověď byla,že tam musím já osobně a že na únor už to bude hodně obsazený,ale že to mám zkusit :-( …Když já se tam asi nedostanu dřív než 7.září-to je v háji :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7420
25.8.10 20:35
kecačka píše:
Brontiku,to je fakt,jednou jsem byla Na Bulovce nahoře kde jsou porodní sály na monitoru a přivezli tam maminku,která semnou c hodila do poradny,tudíž tam musela být registrovaná,no,prostě začala rodit a oni jí nechtěli vzít,že maj momentálně plno,hustý co? :pankac: :poblion:

Víš, to je těžký…
Já když jsme tam před rokem rodila, tak když jsem přišla do porodnice, byl vyhlášený stopstav. Přesto mi naprosto automaticky natočili monitor, aby věděli jak jsem na tom. Stejně jako ostatním maminám. Jednu chvíli nás tam prý bylo dole na sálech 9. Nakonec jsme tam zbyly asi 2-3. Prostě snaha byla, aby jich tam zůstalo co nejméně, protože bylo plný nejen šestinedělí, ale i gynda nahoře. Já jsem zůstala protože jsme byla druhorodička a na to, abych se přesunula jinam, prostě nebyl čas. (Malá se narodila tak 2-3 hodiny po příjezdu (necelé 4 hodiny od praskuní vody a zároveň prvních kontrakcí), a to jsem se ještě na sále „sekla“ a tak se to natáhlo.
U ostatních, co byly jen málo otevřeny, měli snahu je přesunout jinam, ale podle infa který mám, tak úplně stejně plno bylo i u Apolináře…
(A přesto mi nikdo na rozdíl od Krče 2 roky předtím za celou dobu nedal najevo, že ho obtěžuji, protože mu zase přišla práce.)
Já jsem nakonec byla po porodu přesununa na nadstandart k holčině, co tam byla už od rána. Nadstandart, ze kterého se uděla standratní dvoulůžák. Prostě jinde místo nebylo. Už ona tam bala dána, protože jinde místo nebylo.
Rodila jsem ve črvtek v noci. V pátek ráno pustili 9 mimin, to znamenalo, že jsme se dostaly dolu k dětem, ale hned ten den to naplnili. O víkendu se nepuštělo skoro vůbec (dětský dr.neopustil mimča, maminy byly OK) a na oddělení, kde byla kapacita 24 lůžek (šestinedělí) měli na starosti 36 mimin. To znamenalo, že místo třeba 1-2 čerstvě narozených mimin tam měli dětský sestry na starosti 12 mimin, pro kterýma maminky chodili ze zhora z gyndy. Některý se dolu ani nedostali a byli rovnou v pondělí propuštěny.
A teď mi řekni, kam ty maminy měli dávat? Do sousední budovy nebo do čtvrtýho na dětský lůžkový?

Ostatně v pondělí čekaly maminy dole na sále, až se nahoře (v pátým) uvolní lůžka. Pátrali jsme kolik nás nakonec pustí, tak prý nás bylo ten den 11…
A ačkoliv bababoom podle politiků skončil, tak tam to prý několik let nepozanli…

A nedělej si iluze, ze jinde v Praze je to jiný. Vím o případu, kdy paní chodila do rizikové poradny v Podolí několik měsíců a když přišlo k porodu, tak se tam s ní nikdo nebavil. Buďto malovali, nebo měli stopstav (už nevím) a poslali jí pryč dokonce bez papírů, jen s průkazkou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7420
25.8.10 20:36
janet9 píše:
To s těma plnýma stavama je asi všude po Praze :evil: ,jak se nerodí v termínu,tak nechtějí brát(jako bych řekla,že přesně v termínu rodí málokdo)… včera večer jsem ještě psala na Bulovku mail a odpověď byla,že tam musím já osobně a že na únor už to bude hodně obsazený,ale že to mám zkusit :-( …Když já se tam asi nedostanu dřív než 7.září-to je v háji :zed:

To je mrzutý. Nevím, kde pracuješ, ale vážně by tě třeba na 2 hodinky z práce neuvolnili?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18028
25.8.10 20:52
Brontik píše:
Víš, to je těžký…
Já když jsme tam před rokem rodila, tak když jsem přišla do porodnice, byl vyhlášený stopstav. Přesto mi naprosto automaticky natočili monitor, aby věděli jak jsem na tom. Stejně jako ostatním maminám. Jednu chvíli nás tam prý bylo dole na sálech 9. Nakonec jsme tam zbyly asi 2-3. Prostě snaha byla, aby jich tam zůstalo co nejméně, protože bylo plný nejen šestinedělí, ale i gynda nahoře. Já jsem zůstala protože jsme byla druhorodička a na to, abych se přesunula jinam, prostě nebyl čas. ...............
:palec: :palec: :potlesk:
Pod toto se podepisuju.
Loni v listopadu jsem tam měla vyvolávaný porod a na sálech se sešlo asi sedm maminek najednou, bylo docela síla poslouchat, jak se personál snaží organizačně to nějak zvládnout… zvládli, ale jen za cenu nepřijetí těch „méně pokročilých“. Registrace byla v tu chvíli až na druhém místě, prostě si nechali ty, které to v dané chvíli nejvíc potřebovaly… Jedna sestřička mi pak říkala, že nejhorší je naplánovat vyvolávaný porod - nad ránem se jim sejde pět akutních porodů a oni tam mají na dopoledne třeba tři indukce… a teď co s tím, že jo…
Je to těžké pro všechny… a zejména v Praze je to srovnatelné.
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3200
26.8.10 17:24

jojo,je to hrozný,lepší rodit asi mimo Prahu,já rodila v Neratovicích a naprostá spokojenost,sice si to člověk zapalatí,ale super a to se tam taky rodilo nonstop,pořád někdo a třeba tři maminky najednou a to tam mají jen dva porodní sály. :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1922
10.9.10 23:47

Zapoměla jsem napsat,že jsem se na té Bulovce byla zeptat (v 17tt !!!)jak to vypadá na únor,jestli mě vezmou....... a vzali :dance: :dance: :dance: tak snad budu mít obě děti narozené na stejném místě :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6833
17.4.12 00:03

Dnešní info : registrace proběhla v klídku.Byla jsem na místě o hodinu dřív,první v pořadí.Do 13 hod.nás tam bylo 8.Ve 13.05 už jsem odcházela :palec: :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat