Poradna gynekologa
MUDr. Jiří Škultéty
@Anonymní píše: Více
Nejsem z Brna ale myslim, ze je to vsude podobne, jestli se hedna o cytoporadnu tak ti udelaji klasicky ster..a poslou do laborky, samozrejme ze je tam asi lepsi uzv ale mne nikdy nic nevideli a pak kdyz mi to vyslo taky spatne, tak supem na konizaci..
@Anonymní píše: Více
Dvě citologie vyšli špatně bylo mi řečeno že mě pošlou ke specialistovi aby udělal odběr že na to má lepší vybavení než moje gynekol. Bylo mi řečeno že místo znecitliví s odeberou vzorek tak sem s toho trosku v panice co čekat 😂
@Anonymní píše: Více
Ahoj, byla na tom moje máma. Prý to nebolí, jen je to poněkud nekomfortní. Pak byla půl dne v nemocnici a po pár hodinách ji propustili. Ale byla v Plzni, tak zda ti to pomůže, nevim. Ale dle jejího vyprávění to není nic drastickýho. Akorát výsledky toho vzorku vyšly ok a o dva roky později rakovina s metastázemi…
@Asta135 píše: Více
No to mě řečeno nebylo jen že udělá odběr že má lepší vybavení a že hned můžu domů a výsledky že budou do 3 týdnů ![]()
@Anonymní píše: Více
Ano, byla jsem na Orli u pana doktora Dvořáka staršího. Vůbec se nebojte, je to super člověk. Udělá kolposkopii, to je vyšetření čípku přes takový lepší přístroj, kde uvidí případné změny. Pak se rozhodne, co a jak. Buď odebere kousek a pošle na histologii nebo udělá rovnou konizaci. Ja mám u něj za sebou jak konizaci tak pak u 2× biopsii v těhotenství a nic to není. Je to rychle, maximálně to trošku stipne. Držím pěsti a klidne se zítra ozvete, co a jak 😊
@Anonymní píše: VíceAno taky jdu k panu Dvořákovi popravdě trochu vyděšená, tak jste mě trošku úklidnila trošku blbý dotaz sukni nebo něco na převlečení je potřeba jako když jdu normálně ke své Dr? A kdyby udělal rovnou tu konizaci tak to se nedělá pod narkózou? Děkuji 🍀
@Anonymní píše: Více
Mě biopsii dělal normálně můj doktor a hned jsem šla domů.
@Anonymní píše: Více
Konizace se určitě dělá v narkoze. U tebe se bude jednat spíš o biopsii - uštípnou malý vzorek tkáně s čípku a pošlou ho na histololgii
@Anonymní píše: Více
Mohly jsme si napsat klidně soukrome do zpráv, ale jsme tu obě anonymně a tak nevíme přezdívku 😁
Jinak skrz sukni - udělejte si to podle sebe 😊 ja to třeba tak neřeším, tak jsem neměla. Vejdete k němu do ordinace a po levé straně je židle se zavesem na odlození věci a napravo „koza“. A on sedí za stolem naproti dverim. Takže pak přejdete ten kousek akorát bez oblečení.
Jinak opravdu se nebojte, je moc hodný, vše vam na začátku hezky vysvětlí.
A tady u pana Dvoraka se konizace nedělá pod narkózou. Klidně si najdete jejich stránky a mrkněte. Je to právě super, že on čípek lokalne úmrtvi a konizaci provede. Ja jsem taky kolikrát posera, ale není se čeho bát. Jen to trochu jakoby zatlačilo a stiplo. Ale nic, co by se nedalo vydržet. Pak me dal vložku, protože jsem neměla a 15 min se čeká v čekárně. Krvácí to totiž, tak aby věděli, že to není třeba nějak hodne. No a pak byl 3tydenni režim - žádný sex, koupel, zvedání těžkých věci a tak. Ale uvidíte, třeba udělá nejprve biopsii a to je minimální zasah jenom 😊
Tak to docela koukám, já vloni absolvovala 2 konizace a postupně to řešila u třech různých doktorů a ani jeden se ani nezmínil o variantě v lokální anestezii. Mně tady vždycky dělali i kyretáž dělohy a děložního hrdla, takže tím asi ta narkóza byla daná
@ivašot. Nedělají to právě všude. Já jsem z Vysočiny a doktorka me odkázala právě do Brna na Orlí, protože se tam konizace případně dela takto. Jako byla jsem rada, protože v te době (v lednu to budou 2 roky), jsem měla cca 2,5 letou holčičku doma a chtěla jsem být brzo fit 😊 ono asi i samozřejmě záleží, v jakém rozsahu ty změny jsou. Kdyby to bylo na více místech na tom čípku, možná by se musela udělat klasika pod narkozou.
@Anonymní píše: Více
Cyklus stim nesouvisí, očkování není do životní je cca 7-9 let podle imunity pokud budou změny na čípku bude nutná konizace uvidíte co ukáže vyšetření druhé dítě mít můžete doporučuji HPV test + LBC cytologii potom si pravidelně nechat udělat u lékaře
@Lenca118 Zdravím. Děkuji za odpověď, ja jsem autor a bylo to loni v lednu 😁 😊 uz máme doma 10mesicni holčičku ❤️
@Anonymní 56910794 [/ včera jsem byla u pana Dr Dvořáka opravdu nemůžu říct nic špatného výborný přístup úplně ze mě opadl strach odebral kousek tkáně tu posle na rozbor výsledky za 4 týdny ale říkal že to nevypadá nějak hrozně tak snad 🙂
Dobrý den, v Brně jste byla prosim kde? Na vyšetření? Ja mám po druhé špatně vysledky citologie a zítra jdu to Brna na orli 10.k panu primáři na větší vyšetřeni vůbec nevím co mě za vyšetření čeká spíše jak probíhá nemůžete mi prosím napsat děkuji 🍀