Cítím se zbytečná

22.8.17 17:59

Cítím se zbytečná

Ahoj všem. Přišla jsem si k vám pro radu. Jsem s přítelem už více než pět let, rozumíme si. Prošli jsme si horšími i lepšími obdobími, ale poslední dobou si připadám doma zbytečná. Jako bych tu byla jen pro to, abych mu uklidila a uvařila. Nejhorší je to, když přijede jeho bratr. To mě odstrčí stranou a jako bych tam nebyla. Je u nás každou chvíli a jakmile se před ním zmíníme, že někam chceme jet tak se hned zeptá jestli může s námi a nebo ho přítel rovnou pozve, klidně i na hloupý nákup. Jako by bez sebe najednou nemohli žít. Jeden si něco koupí a druhý to musí mít taky. Nevím moc co v téhle situaci dělat. Nechci dělat scény nebo tak, ale mrzí mě jeho chování. Když si o tom chci promluvit tak je to špatně, protože „moc“ mluvím, ale když by to samé řekl Vojta(švagr) tak je to to nejlepší na světě. Máte s tím někdo zkušenost? Moc děkuji za reakce :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
22.8.17 18:06

Kdyby to bylo občas nic bych nenamítala, ale mít na plánu něco s přítelem a mít skoro pokaždé za zadkem někoho, tak to ne. Prostě bych nešla a hotovo. Ať si jdou sami. Švagr by měl mít taky soudnost a nenarušovat pravidelně někomu soukromí. Takže bych zula boty a bavte se.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3735
22.8.17 18:14

Definuj „odstrčí mě stranou, jako bych tam nebyla“. Jako že se s tebou přítel nebaví, když tam má švagra? Jako chápu, že někdy chtějí chlapi pokecat jen tak mezi sebou, ale pokud je to hodně často a švagr narušuje vaše soukromí a musí být na každé akci s vámi, tak bych si s přítelem promluvila. Kdyby to nepomohlo, nasadila bych těžší kalibr - zvalal bych si nějakou kamarádku (ale spíše kamaráda), se kterým bych se bavila, zvala bych ho na všechny vaše akce a přítele přitom okatě přehlížela. Mohlo by mu to pak docvaknout. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22.8.17 18:15

@LimitedEdition no právě. Dokud to bylo sem tam, nevadilo mi to, ale teď je to opravdu pořád. Mám na švagra už alergii. Jenom vidím na mobilu jeho jméno tak přesně vím co bude následovat „čau jseš doma? tak já se stavim“. A to klidně i v 10 večer a je u nás do rána. Servítky si nějak nebere, je u nás už jako doma a mě pak nezbyde nic jiného než sedět na gauči a poslouchat jak se ti dva náramně baví.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
LLump
22.8.17 18:17

Je to jen „přítel“, děti nemáte, tak z toho přechozenýho vztahu vypadni a najdi si takového, pro kterého zbytečná nebudeš.

• Citovat
  • Nahlásit
  • Upravit
22.8.17 18:17

@Adrasteia přijde Vojta a já musím sedět stranou, když chci něco říct k tématu o kterém se baví, ani jeden mě nevnímá. Když jsme venku kluci jdou několik metrů přede mnou a kdyby se mi třeba něco stalo ani o tom neví. Jednou jsem si domů přivedla kamaráda. Známe se už od dětství a přítel to ví, ale takovou scénu mi snad ještě neudělal. Tak už nevím co s ním. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
426
22.8.17 18:22
@Kristyna157663 píše:
@Adrasteia přijde Vojta a já musím sedět stranou, když chci něco říct k tématu o kterém se baví, ani jeden mě nevnímá. Když jsme venku kluci jdou několik metrů přede mnou a kdyby se mi třeba něco stalo ani o tom neví. Jednou jsem si domů přivedla kamaráda. Známe se už od dětství a přítel to ví, ale takovou scénu mi snad ještě neudělal. Tak už nevím co s ním. :nevim:

Ta situace s přítelem z dětství je fajn pro srovnání. Klidně bych to využila: ty chceš vzít bratra, já vezmu kamaráda, když to není jen o nás dvou. Přijde bratr, jdu za kamarádem, stejně se tu beze mně obejdete. No, možná se fakt obejdou, ale pokud ano, stejně asi není o co stát v tom vztahu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14655
22.8.17 18:24
@Kristyna157663 píše:
@LimitedEdition no právě. Dokud to bylo sem tam, nevadilo mi to, ale teď je to opravdu pořád. Mám na švagra už alergii. Jenom vidím na mobilu jeho jméno tak přesně vím co bude následovat „čau jseš doma? tak já se stavim“. A to klidně i v 10 večer a je u nás do rána. Servítky si nějak nebere, je u nás už jako doma a mě pak nezbyde nic jiného než sedět na gauči a poslouchat jak se ti dva náramně baví.

Inteligentní člověk ví, že na návštěvy se nechodí v deset večer, a ještě zůstane do rána, tak to je už přes čáru, zvláště, pokud je to často. Promluvila bych v klidu s oběma, když už tam tak sedíš. Chce to mluvit klidně, a věcně. Řekla bych, že mi to už velmi vadí, že nemáte žádné soukromí. Zkus domluvit nějaký řád v tom navštěvování. Třeba že si partner s bráchou vyjdou jednou za týden spolu na pivo. Ty si zase najdi nějakou svoji zábavu. A mezitím si naplánujte program s přítelem. Nebo najděte švagrovi nějakou holku. :) Pokud nebude přístupný ke kompromisu, pak bych zvažovala rozchod.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3735
22.8.17 18:25
@Kristyna157663 píše:
@Adrasteia přijde Vojta a já musím sedět stranou, když chci něco říct k tématu o kterém se baví, ani jeden mě nevnímá. Když jsme venku kluci jdou několik metrů přede mnou a kdyby se mi třeba něco stalo ani o tom neví. Jednou jsem si domů přivedla kamaráda. Známe se už od dětství a přítel to ví, ale takovou scénu mi snad ještě neudělal. Tak už nevím co s ním. :nevim:

A řekla jsi mu to, co nám tady píšeš? Musíš s ním o tom mluvit. Chlapi jsou někdy natvrdlí. Pokud to smete ze stolu nebo bude hrubý, šla bych tvrdě do něj, že pokud se tak může chovat on, můžu já taky a just bych si vodila kamaráda. Pokud by byl schopný mi za toto dělat ještě další scény, byl by to pro mě konec.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2395
22.8.17 18:25

Proste si s nim sedni a rekni mu jak se citis… pokud s tim nic neudela, odejdi

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22.8.17 18:26

@Lotuska On mě za ním klidně i pošle. Prý ať má na chvilku klid, že je mu to jedno hlavně když s ním nespím. Jednou už jsem od něj odešla a naivně jsem si myslela, že se změnil. Ale bohužel. Mám ho ráda to ano, ale nechci být jen ta co pořád ustupuje. Bohužel s ním se nedá o ničem mluvit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22.8.17 18:31

Holky moc děkuji za příspěvky. Už jsem se s ním o tom snažila mluvit několikrát, jenže vždycky přijde odpověď „je to přece rodina, taky ti nezakazuju vídat se s mámou“ nebo něco podobného. Ví moc dobře že mi to vadí, ale stejně mu nikdy neřekne ne. Jsem mu za spoustu věcí moc vděčná, ale tohle mi začíná už lézt krkem. Nejhorší je, že je mu všechno jedno, dokud není nějaký průšvih. Vím, že ani se mnou to není kdo ví co, obzvlášť v současné situaci, ale snažím se a to se o něm říct tak úplně nedá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
18054
22.8.17 18:34

Začněte si na dobu, kdy je tam návštěva plánovat vlastní program.

Obecně když začnete posilovat vlastní nezávislost a prostě nebudete partnerovi k dispozici kdykoliv si vzpomene, ale budete mít vlastní zábavu bez něj, tak si najedno zase začne daleko častěji vzpomínat a vymýšlet něco společného.

Pokud skutečně čekáte jako poslušný domácí spotřebič až vás bude potřebovat, tak si na to pochopitelně rychle zvykne a začne vás využívat jen jako měkký a hebký domácí spotřebič.

Čím víc na ně tlačíte, tím víc on má tendenci odporovat. jakmile se od něj začnete vzdalovat, najednou zjistí že tam nejste a vydá se vás honit.

Potřebuje ztratit pocit že vás má jistou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1388
22.8.17 18:39

Podívej, tohle není o bratrovi. To je o tom, že někde v těch vztazích chybí jakákoliv úcta a respekt vůči tobě. A stejně tak tam jaksi přebývá trošku dětinské lpění na bráchovi. Jo, můj chlap má taky kamarády a bráchu, a tráví spolu poměrně dost času. Ale všichni mají rodiny nebo aspoň holky, a všichni vědí, že je nějaká hranice.
Jinak pokud to tomu tvému přímo vyhovuje a sám to i iniciuje, tak hledat jakýkoliv optimismus a čekat na změnu je podle mě úplně zbytečné.
Nechci být surová, ale mně přijde, že nejen že si zbytečná připadáš, ale že zbytečná opravdu jsi. Ale vztah o jednom člověku prostě neexistuje, víš jak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22.8.17 18:52

@LAlezane jo asi máš pravdu. Nejspíš nemá cenu čekat změnu, ať už kvůli mě nebo kvůli malému. Má tak nějak vlastní život. Ikdyž mě má asi rád(alespoň doufám) a já jeho nejspíš bude lepší být každý zvlášť.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat