Citroník vadnou listy

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
3334
12.4.21 15:29

Citroník vadnou listy

Ahoj, dostala jsem citroník ale začaly mu opadávat listy. Zalévám si myslim tak akorát, hnojím. Mám ho asi 3 týdny. Nevíte čím by to mohlo být?
Děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2122
12.4.21 16:04

@Lamátko na hnojení je myslím ještě brzo a se zálivkou taky opatrně. Rostlina prošla velkým šokem kvůli stěhování, pokud rostla někde ve skleníku, tak přenesením do podmínek bytu se pro ni změnily podmínky a nedělá jí to dobře. Zalívat, až substrát částečně vyschne, jinak uhnívají kořeny, nenechávat vodu v podmisce. Na internetu existují fóra, která se věnují pěstování subtropických a tropických rostlin v našich podmínkách

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
76
12.4.21 16:09

Mám citroník už pár měsíců. Jakmile změní prostředí je to pro rostlinu šok, má ráda když je na jednom vhodném místě. V první fázi téměř všechny listy opadaly, až jsem si říkala jestli vůbec přežije, ale nechala jsem ho na jednom (slunném) místě, přesadila ho a zalívám obden teď vypadá nádherně, nové listy, květy. Takže doporučuji starat se, ale nepřehánět a dát mu čas :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
292
12.4.21 16:35

Se zálivkou opatrně. Že nějaké listy opadají, je normální. Máš určitě doma podstatně sušší vzduch než ve skleníku. Hlavne se nesnaž ji hodně zalévat, protože opadává. To bys ji zlikvidovala. Zatim bych nehnojila, počkej, až začne růst. Můžeš ale rosit listy, to se jí bude líbit. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35426
12.4.21 16:43
@Lamátko píše:
Ahoj, dostala jsem citroník ale začaly mu opadávat listy. Zalévám si myslim tak akorát, hnojím. Mám ho asi 3 týdny. Nevíte čím by to mohlo být?
Děkuji

Osobně si myslím, že je v šoku z přemístění, protože byl někde určitě v chladnějším prostředí a ted se adaptuje.

A já bych ho přesadila, kdoví, jestli chudák nesedí v plesnivém květináči, mně se to už několikrát stalo, že jsem něco přinesla z obchodáku, raději hned přesadila a mělo to už oplesnivělé kořeny.
Oni to tam kolikrát přelijí a bývá tam zima.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
96
28.6.22 14:58

Citrusy potřebují stejné místo a přenášet jen na zimu do chladné místnosti. Pokud se s nimi musí manipulovat tak aspoň zachovejte natočení rostliny k slunci. Ony mají vytočené listy ke slunci tak aby zůstaly na jiném místě stejně vytočené k oknu, rostlině by trvalo než by je dokázala přizpůsobit a byla by bez stejného množství paprsků a byl by to šok. Nebo může mít ještě větší šok když neprojde přes zimu chladem. Musí se umístit do chladného sklepa se světlem, pokud neuděláte může snadno uhynout. Čekáte pak jestli z jara začíná rašit, pokud neobrasi je na vyhození.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat