Poradna dětského psychologa
PhDr. Václav Mertin
Téma je zamknuté a nelze do něj již dále přispívat
@ludmilaadamkova Ano, tohle jsem měla na mysli i já…není problém je zatáhnout do hry a všeho kolem…to pochopí…ale psychicky na tom některé děti nejsou dobře, protože je to pro ně hrozná situace…v září brečí skoro všechny nové děti ve školkách…a kdyby k tomu ještě navíc nerozuměly, co jim kdo říká…tak je to pro ně strašně těžké…
@Monchichik s tím souhlasím. Ale tohle bude naprosto individuální. Věřím. Že jsou UA děti co s tím nemají problém ( záleží na školce, uvitelkach, temperamentu dítěte a jazykovém talentu a schopnosti porozumění a učit se)
U nás bych řekla, že většina dětí chodí do školky moc rádo…
Září je náročné tedy asi vždy. Loni tam bylo docela brecavo, ráno. Letos se tam tolik nebrečí.. možná je to i tím, že loni tam nastupovaly děti kterým třeba bylo i 2.5 letos už mohou nastoupit 3 lete a výš.
A když náhodou nějaké dítě brečí hned si ho nějaká učitelka vezme do náruče a nebo pomáhají i odkladove děti nebo starší sourozenci.. viděla jsem třeba predskolni holčičku ktera měla jednu z nejmladších na klíně a ukazovala jí něco v knížce. Ale já tu situaci vidím jen ráno když tam dávám dítě a odpolko když ho vyzvedávám… Co se děje mezi je tajemství neb dítě mi neřekne skoro ani zbla ![]()
@Oriseka píše:
U nas je pro cizince Cestina pro cizince, ale je to misto normalniho vyucovani dopoledne, takze deti zas chybi na normalni vyuce. Zase dalsi vec, co komplikuje vyuku. Logictejsi by mi to prislo odpoledne jakoze navic.
Mně teda taky.
Dobrý den,
na přání zakladatelky diskuzi uzamykám.
Děkuji za pochopení a hezký den
Natálie ![]()
Téma je zamknuté a nelze do něj již dále přispívat
Máte doma předškoláka nebo prvňáčka?
Přidejte recenzi své školce, sdílejte zkušenosti a pomozte ostatním rodičům s výběrem.
PDF ke stažení a tisku zdarma.
Omalovánky, spojovačky, doplňovačky a další. Trénink zrakového vnímání i logického myšlení pro vaše dítě.