Co by měl obsahovat šatník?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.07.19 21:09
Co by měl obsahovat šatník?

Dobrý večer, maminky.
Zhubnula jsem 10kg a v září nastupuji do nové práce, kde sice není žádný dresscode, ale chci se oblékat pěkně. No a tyhle 2 faktory vyžadují velkou obměnu šatníku… :D

V tom nynějším mám pár použitelných kousků, ale vždycky jsem měla problém s tím, že mám sice velkou spoustu věcí (v sekáči za 39,– člověk nakoupí i věci, co nepotřebuje)., ale absolutně mi nejdou kombinovat, a stejně nosím pár kusů oblečení pořád dokola :think:

Chtěla bych šatník, kde budu vždycky vědět, po čem sáhnout, kde půjdou věci mezi sebou kombinovat. Na netu jsem našla spoustu seznamů, ale byla bych ráda, kdyby mi některá z vás poradila z vlastní zkušenosti.

Mám ráda sportovně-elegantní věci, mladistvý (je mi 25) a pohodlný. Nosím kalhoty, sukně i šaty, ale nejsem na moc romantické věcičky.

Budu ráda za každý nápad, děkuju!

Reakce:
Ou
Echt Kelišová 8545 příspěvků 17.07.19 21:19
Lu1234
Zasloužilá kecalka 531 příspěvků 1 inzerát 17.07.19 21:33

Těžko říct, když nevíme, jak vypadáte, co se vám líbí a o jakou práci půjde. Jestli jde o kancelář a schůzky s klienty, tak bych pro začátek nakoupila (něco třeba už máte) minimálně dvoje elegantní boty - ke kalhotám a k sukni - světlé (nude) a tmavé, dvoje kalhoty v různých barvách, sukni minimálně po kolena, šaty s krátkým rukávem, sako, elegantní svetřík (cardigan), klasickou bílou košili a 2-3 halenky či kvalitní trička. Trenčkot, kabelku a hodinky. Většinu v neutrálních barvách, aby se to k sobě navzájem hodilo střihy, aby to sedlo vaší postavě, aby barvy odpovídaly vašemu typu, a aby to sedělo pracovnímu prostředí…

Tiger-lily
Vesmírná mluvilka 34933 příspěvků 17.07.19 21:39

Většinu věcí mám pořízenou tak, že mi tvoří set. Pak mám kousky jako kalhoty, ke kterým můžu zkombinovat po cca 5 vršcích, stejně tak něco se sukněmi a hodně šatů, které nekombinuju s ničím. Svetříky, saka, kabátky… mám zvolené tak, že se hodí k více kompletům. Mám ráda barvy a i trochu extravagance.
@Ou Třeba tento systém „šedé myši“ bych nezvolila vůbec a do počtu 50 ks bych se nevešla ani náhodou. :oops:

Russet
Neúnavná pisatelka 17998 příspěvků 17.07.19 21:43
@Ou píše:
Nastuduj princip capsule wardrobe.

https://blog.refresher.cz/…it-a-me-tipy
https://www.moda.cz/…lismu--19499

https://www.youtube.com/watch?…

Pro mě moc fádní. Někdy mám chuť na červenou, někdy chci být šedá myš. Nestačilo by mi to :nevim:

skorotehotna
Zasloužilá kecalka 692 příspěvků 17.07.19 21:45

Mě prijdou nejdůležitější boty. Stejne saty a stejná kabelka jsou úplně jiny outfit s polobotkama a s teniskama. A potom je to na vkusu. Nosím většinou saty nebo sukně s topem. Nemám moc rada džíny a nosím je výjimečně. A nosím většinu střihu- upnute, áčko, rozevlate:) asi by ti chtělo konkrétnější dotaz. Za mě nesmi chybět něco slušného/business, něco na pohřeb (malé černé). Dále slušná košile, případně topy, které se daji vzit k něčemu elegntnejsimu. Sako v nějaké základní barvě. Na zimu kvalitní kabát.

Ravedd
Ukecaná baba ;) 1613 příspěvků 17.07.19 22:07

Záleží jakou máš postavu, a taky o jakou práci se jedná. Dělám v kanceláři. Nutnost jsou sukně ke kolenům nebo těsně pod kolena. Kalhoty nosím většinou černý. Košile moc nemusím takže spíš koukám na elegantnější topy. Saka mám ale radši nosím blejzry. kardigany jsou taky super :) pak koktejlky a malý černý ale to už fakt záleží na práci jestli to využiješ :nevim: Na zimu kabát. Kabelky tam o množným čísle ani nemluvím :lol: koupila jsem si obag a když chci změnu vyměním popruhy má ji dneska každá druhá ale vejde se mi tam hromada blbostí :lol: boty určitě lodičky a nějaký pěkný baleriny :)

Lenka_Hal
Echt Kelišová 9947 příspěvků 17.07.19 22:48

Ja mam styl jednoduchych kalhot nejake te neutralni barvy a vyradim se na topech. Jsem hodne v kombinaci hneda s blede modrou, ale ja se typove tomu hodim. Saty mam vetsinou v lete, barevne, tam se nekombinuje.

Netopirek
Extra třída :D 10229 příspěvků 17.07.19 23:03

Ty Capsule wardrobe jsou jako základ dobrý, když úplně nevíš co vlastně chceš. Je to pár kousků, takže tě to nezrujnuje. V tý nejzákladnější verzi by sis měla zvládnout sestavit oblečení na pět dní. Tak aby bylo každý den „jiné“

Na pinstru je toho spousta. Jsou tam i barevnější varianty ;)

debra.morgan
Echt Kelišová 9794 příspěvků 18.07.19 08:01

Vetsinu veci mam neutralnich, jednobarevnych nebo s malym detailem, motivem, lepe se to kombinuje ;), pak doplnim hezkym vyraznejsim satkem, hodinkami, šperky, kloboukem, kabelkou…

zalezi na pozici, ale urcite: aspon 2 pekne polobotky (s nebo bez podpatku), 1 tenisky, tak aby to slo k sukni i ke kalhotum, 2× sukne, 2× kalhoty, šaty jestli nosis, košile/halenky dle potřeby, sako/blejzr, svetřík, cardigan…

Ernais
Kecalka 427 příspěvků 18.07.19 08:10

Ja mam satnik zalozeny na nekolika zakladnich kouscich - cerna sukne, cerne kalhoty, bile kalhoty, a to kombinuju s libovolnyma halenkama, kosilema a jednobarevnyma trickama. Rano stoupnu ke skrini vytahnu klasickou cernou sukni a k tomu tricko co mi padne do oka, zastrcim ho do sukne, pres to prehodim treba cerne sako a jdu. Taky mam spoustu satu takoveho klasickeho nestarnouciho vzhledu. Ja nekupuju zadne trendy kousky, jen takove nadcasove kousky, ktere pak muzu nosit x let a daji se mezi sebou kombinovat na nekolik zpusobu. Nakupovani ve slevach nebo po sekacich se vyhybam obloukem, protoze clovek nakoupi spoustu blbosti, ktere pak stejne neunosi, protoze je nema s cim kombinovat. Takhle za obleceni skoro neutracim a porad mam co na sebe.

Káťa19
Extra třída :D 13719 příspěvků 03.08.19 10:43

Na pinterestu najdeš spoustu inspirace na set oblečení

Váš příspěvek
Reklama