Foto: Syn (2) má na zádech vyrážku. Alergie, reakce na prášek?

Anonymní
3.3.26 18:17

Co by to mohlo být za vyrážku? Alergie, prášek?

Ahojky, vypadá to dost děsivě. Syn to má suché jak hroší kůži, pupínky červené a mapy.
Mažu mu to šlehaným máslem od Anely, zkoušela jsem i domácí konopnou mast.. nic nezabírá. Doktorka nám psala Ondřejovu mast, taky nic. Má to čím dál horší, začalo to světlými mapkami.. ale nevím zda ho to svědí, nevypadá to. Má to jen na zádech

  • Citovat
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
12001
3.3.26 18:39
@Anonymní píše: Více

Pokud to je horší, tak běžte znovu k lékaři.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
21732
3.3.26 18:50

Nepíšeš, jak je dítě staré. Zkusila bych dát prášek nebo sirup či kapky na alergii. Současně veškeré oblečení při praní důkladně máchat, nepoužívat aviváž ani žádné parfémy na prádlo. Vysadit potraviny, které mohou způsobit alergii. A šla bych i znova k lékaři, aby předepsal něco jiného, ať se vyrážka nerozšiřuje. Klidně krátkodobě něco s malým obsahem kortikoidů, ať se může kůže zahojit. Souběžně je potřeba hledat spouštěč. Klidně to může být i pylová alergie.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
3.3.26 18:54
@nozu píše: Více

Synovi jsou dva roky. Ale kdyby to byla alergie na prášek, tak to má po celém těle ne?
Vše má jen na zádech… reagoval mi podobně na jahody, ale ty už hodně dlouho neměl.

  • Citovat
  • Upravit
Anonymní
3.3.26 18:54

A dávám na noc Aerius

  • Citovat
  • Upravit
21732
3.3.26 19:52
@Anonymní píše: Více

Klidně to mohou být jen záda. Začala bych prostě vylučovací metodou. Evidentně se mu alergická reakce projevuje vyrážkou na zádech, viz ty jahody.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
7538
3.3.26 20:14
@Anonymní píše: Více

Já měla alergií (reakci) na sprchový gel balea…měla jsem suché kola, takové vyřážky a jen na rukách. Nikde jinde. Vyřadila jsem jej a jak jsem ho po delší době použila, zase jen na rukách po lokty.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
7538
3.3.26 20:15
@Anonymní píše: Více

jahodový čaj, jogurt?

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
3.3.26 20:25
@KKK85 píše: Více

Dávám jen bílé jogurty. Ale možná rajčata, ale ty má zase jen teď krátce protože k nim přišel na chuť, měl to už před rajčaty..
Nebo mě napadlo, že mu mažu na chodidla Ravintsara samozřejmě ředěný, ale to by asi neudělalo.
Pak koupu v Linola oleji

  • Citovat
  • Upravit
TRG
5511
3.3.26 20:35
@Anonymní píše: Více

Zkus mu přestat mazat ty nohy. Ravintsara může způsobit alergickou reakci. Pro malé děti se ani nedoporučuje.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
7538
3.3.26 20:37
@Anonymní píše: Více

LINOLA FETT ÖLBAD přísada do koupele 1X400ML

toto?

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
77516
3.3.26 20:43
@Anonymní píše: Více

tak to všechno na 14 dní vysaď, Ravintsaru, Linolu i rajčata a sleduj, zda to bude lepší - to všechno můžou být velmi silné alergeny

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
7538
3.3.26 20:47
@Anonymní píše: Více

Linola… Viz foto. Toto fakt není vhodné pro dítě. INCI beauty aplikace super na složení kosmetiky. Jedeme hodně alverde, složení super. Ale dvouleté stačí voda. Složení třeba předražené Biodermy je děs.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
3215
3.3.26 20:51

To jsi ty s tím dítětem, které jedlo ve velkém jahody (teď v únoru) a hrozně se osypalo?

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
3.3.26 21:00
@KKK85 píše: Více

Ano to nám doporučila doktorka..
Kupovala jsem mu i nějaký spešl balzám drahý a nic.
Ravintsara mě tedy mrzí, protože mu dobře “funguje” ale nejsem si jistá, jestli měl vyrážku už před ravintsarou

  • Citovat
  • Upravit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Poradna pediatra

Ikona - Jiří Havránek

Mudr. Jiří Havránek