co dáváte miminkům pít

922
12.6.06 21:49

co dáváte miminkům pít

Ahoj,
potřebovala bych poradit, co dávat malému na zapití jídla. Už mi sní celou porci poledního příkrmu, takže od zítra vynecháme polední mléko. Zkoušela jsem mu dát kojo vodu, ale moc mu nechutnala, jen si asi 2× sosnul z lahvičky, což je asi málo…
Nechci dávat sladké čaje ani ovocné šťávičky, poradíte něco, co se sladit nemusí a vašim mimčům to chutná?
Díky Berča

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1067
12.6.06 21:57

Ahoj Berčo,

já jsem taky vynechala kojení, když Aja snědla celou porci a hlavně se naučila pít z hrnečku. Myslím, že jde o zvyk. Zkoušela jsem nejdříve vodu a nechtěla to či spíše neuměla pít z hrnečku. I když Jiříček je na lahvičku zvyklí viď? nebo zkoušíte taky hrneček s pítkem?
Tak jsem koupila šťávičku od Hippu, myslím, že jablko-hruška a dopadlo to stejně, tak pak ještě mrkvovou šťávičku a studenou jí nechtěla, po přihřátí to vypila a až na teplé šťávičce se naučila pít z hrnečku a pak druhý den jsem dala vodu a normálně jí pije doposud.
Nic jiného zatím nedávám a ani nemám v úmyslu a když už jo (třeba v zimě něco teplého), tak sáčkové čaje, určitě ně granulované, v kterých je cukr.

Jak se máte?

pa

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
596
12.6.06 22:02

Berco, můžeš dát klidně sáčkované čaje, ty slazené nejsou :wink: Třeba fenyklový, šípkový, Jen stačí louhovat míň, stačí tak 2minuty. A ty ovocné šťávičky jdou taky koupit bez cukru, nebo je můžeš i naředit. Já třeba občas dávám domácí naředěný jablečný mošt. Ale maminčino mléko je stejně nejlepší :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5891
12.6.06 22:21

zkouselas i vlaznou kojovodu, nekdo ma radsi teplejsi…

PITI - nam na prikrmech rikali, ze davat pokud mozno jen vodu, kdyz ta nejede caj ze slupek jablka ci hrusky, pak kdyz ani to ne tak stavicky ale zredeny aspon 1:3 a cajicky- ale tam moc nedoporucovala bylinkovy-hermanek-nekdo alergik… ale kdyz pije vodu, nechat o vode… ono se to i lip pere ;)
jo a piti z hrnecku AVENT nam taky neslo- meli jsme mekky pitko od 3.mes., flasky uz nechce, je velkej ! tak behem prikrmu pije z hrnku zeleneho Ikea- co tece samo,nemusi tahat !!! a venku pije z hrnku Babylove = NUBY - ten ma mekkoucky pitko, skoro jak flaska, a nemusi tolik tahat, takze z toho obcas nejakou 20, 30 a vice vypije. PITI ZDAR !

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2857
13.6.06 08:13

ahojky

myslím že nejlepší je dávat vodu… nejenže když se dítko poleje není celé upiplané od sladké šťávičky ale i nejvíc osvěží. Michal ji začal pít od 6 měsíců… ale nejednalo se o pití nýbrž o ledabyl é usrknutí. Pít začal až od doby 10 měsíců kdy jsem přestala úplně kojit..... do té doby si vždycky jen ucucl… a spousta holek se stejně starými prcky říkaly to stejné…
takže bych radila setrvat, pokud nebude chtít pít z hrníčku nebo z flašky, tak třeba po lžičkách, ale neočekávala bych že ti vypije třeba celou flašku… u nás byl úspěch 10-20 ml:o)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
922
13.6.06 08:15

Ahoj holky,
moc díky za rady. Zkusím ještě tu vodu trošku ohřát a když to nebude pít, tak udělám třeba ten šípkový čaj…
Pítko od Aventu máme, ale zatím z toho pít neumí. Včera jsem to zkusila a jen to v pusince žužlal a nic :? . Jak jste z toho mimča naučili pít?
Berča

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
371
13.6.06 08:46

Ahoj,

my teda dáváme kojo vodu. Z nekapajícího hrnku od Aventu mi taky pít nechce. Nemůže přijít na to, co s tím, takže mu dávám kapající od MAM a on to různě žužle a přitom to i pije a polyká, takže mu to dávám takto.

i.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2857
13.6.06 09:27

ahojky

pití z Avent hrníčku - než se to pořádně naučil - tak 2 měsíce… zpočátku jsem měla vydělanou tu membránu aby se z nekapacího stal kapací, ale myslím že to moc nepomohlo a pak jednoho dne prozřel a začal sosat.

prostě furt nabízet nabízet a on se to naučí

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
123
13.6.06 13:08

Ahojky,to je přesně téma pro mě! :) Také jsem koupila Avent hrneček s bílým pítkem a zatím to jen žužlá.Už jsem nevydržela a dala mu normální flašku,ale zdá se,ýe neví ani co s ní,ale aspoň mu něco samovolně vyteklo do pusinky.Mám to radši nadále zkoušet jen s Avent hrníčkem?A holky,kolik je „celá porce“ jídla.Mně malej sní jak kdy,ale tak tu malou přesnídávečku,to je asi 150g-je to už celá porce?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
803
13.6.06 13:21

Ahojky,

koupila jsem pytlíkový čajík od MEGAFYT s příchutí třešně. Je dobrý a hlavně bez cukru. Peťka ho taky nejdřív nechtěl, ale zkus ho dát třeba až půl hoďky po jídle…u nás se to osvědčilo a teď dáváme i mezi jídly. Vlastně mimčo dostane jakoby žízeň. Bylinkové čaje nechce, vodu jsem nezkoušela. Dáváme to vlažné :wink:

Klára ze Zimňátek 2005/2006

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2221
13.6.06 18:10

Ahoj..

My dáváme pít čaje od Čajanka, nejsou tak sladké. Nebo pytlíkový od Lerosu s troškou glukopuru nebo černý čaj s troškou glukopuru. Nám taky ty šťávičky nejednou..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
868
13.6.06 18:17

Ahojte,

závidím vám všem ideály… taky jsem je měla a taky jsem chtěla dávat jen vodu… :lol:

Ale bohužel, když postupem času dítko odmítá a odmítá, holt se musí přistoupit i na kompromisy a od ideálů ustoupit :wink: Protože lepší jsou nějaké tekutiny, než žádné :lol: :lol: :lol:

Ne, holky, přeju Vám, ať Vám to s tou vodou a zdravými čajíky vyjde :wink:

My se k tomu propracováváme opačnou cestou - od hodně ředěných šťáviček, přes směsi - ředěné šťávy + čaj, až na nynější „jen čaj“ … Ale vodu do něj asi nedostanu nikdy :lol:

Peťula

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2221
13.6.06 18:44

Ahoj..

Petula_ - no u nás voda taky nevede. Ale když je to méně sladké, tak mu to vyhovuje, vypijeme tak kolem 700 ml za den, což je slušný..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58
13.6.06 20:32

ahoj,

u nás bílé pítko od Aventu není problém, ale malá nechce pít nic než mléko (jsme od 5 týdnů na UM).

už jsem vyzkoušela čajánek fenyklový (taky je mi sympatické, že neobsahují cukr, ale laktózu), vodu a naivně jsem si myslela, jak Barunku oblafnu, když zkusím vodu s minimálním množstvím UM. nechápu to, ale okamžitě to poznala :? . tak už nevím, zvlášť v takových vedrech. pro takhle malá mimča není ten výběr tak velký.

takže vám všem, kterým mimčo pije čaj, pouze tiše závidím :wink: .

Lucka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
922
13.6.06 21:42

Lucko,
nechci Ti radit, ale tvoje holčička je moc malá na nějaké čajíky. Úplně jí postačí UM! Sama vidíš, že nic jiného nepotřebuje, když Ti je odmítá.
Jinak díky všem za rady.
Berča

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama