Poradna gynekologa
MUDr. Jiří Škultéty
Ahoj holky,
mam problem, jsem na dovolene na Floride a nevychazi mi antikoncepce…
Mam jednofazovou. Chci se zeptet zda mam jit do lekarny a jedno platicko si zde koupit a nebo si mam dat mesic pauzu.
Mam totiz obavy z toho, ze se to vsechno nejak pretoci jelikoz jsem uz zvyknuta na Regishu a ted bych mela mesic brat neco jineho a pak se k Regishi opet vratit.
Predek dekuji za vsechny odpovedi ![]()
Mohlo by to to třeba způsobit špinění. Jinak se asi nic nestane, pokud jsi zdravá. Ja bych teda bez předpisu antikoncepci nekoupila. Tady to snad ani nejde…
Taky mám Regishu.
A závidím Floridu ![]()
Já bych vysadila.
Ale ještě před tím, než bych odjela bych si to důkladně spočítala, abych se do takové situace nedostala ![]()
Pokud je možné jí tam koupit, zkus se optat na nějakou se stejnou dávkou hormonů.
Nic jineho bych nebrala, budes cela rozhozena. Situace na houby, ale pockala bych na svou antiko.
Regisha obsahuje desogestrelum/ethinylestradiolum 0,150 mg/0,03 mg, toto by mělo být jako účinná látka psáno i na antikoncepci v zahraničí (většinou to bývá malými písmenky pod názvem na krabičce). Či-li bych zkusila v lékarně vybírat antikoncepci s tímto složením, pokud v USA lze bez předpisu.
@AstraG píše:
Ale ještě před tím, než bych odjela bych si to důkladně spočítala, abych se do takové situace nedostala
Asi tak
jako neumět napočítat do třiceti, případně to vynásobit třemi, na to člověku fakt chybí komentář
![]()
@Sabrina.Q To je hodně silná antikoncepce, nevím, jakou získáš v lékárně v US. Pokud bude slabší, hrozí ti špinění, a nebo i další nepříjemnosti (já třeba vysadila antikoncepci a nastalo akné, padání vlasů apod.) Ale nemusí se taky objevit žádný problém. Určitě ale lepší pokračovat dál s jakoukoliv antikoncepcí, alespoň s trochou hormonů, než najednou vysadit úplně všechno. To by byl ještě větší šok pro tělo
To se tam dá fakt koupit antikoncepce bez předpisu? ![]()
No to by byla pohroma, ja bych musela vysadit antikon. a i sex
. Ale gumu nesnasim, to radeji nebude zadny sex nez, takovy hnus pouzivat.
Ja ji radeji beru vsude sebou (mam naplasti, tak nejake mam vzdy v penezence).
Já když jsem byla v UK, tak jsem zavolala na gyndu a poprosila, aby mi napsali recept a mohla mi jej vyzvednout mamka, ta potom antinu koupila a poslala mi ji.
A nemáš platíčko doma? Že by ti ji nějaká dobrá duše poslala.
Jinak dámy, určitě bych slečnu (paní) neodsuzovala. Třeba se jí dovolená náhodou prodloužila. Já bych z Floridy taky neodjížděla, pokud bych nemusela ![]()
@teraniova píše:
A nemáš platíčko doma? Že by ti ji nějaká dobrá duše poslala.
Jinak dámy, určitě bych slečnu (paní) neodsuzovala. Třeba se jí dovolená náhodou prodloužila. Já bych z Floridy taky neodjížděla, pokud bych nemusela
Pravě a ještě si ji kazit menstruací ![]()
@Sabrina.Q Určitě nejsi ani první ani poslední komu se tato věc přihodila, to se prostě někdy stane - nikdo není dokonalý
. Já, být tebou, dala bych tělu pauzu od chemie a nemotala to toho jinou. Existují jiné ochrany než antikoncepce - kondomy
. Ale pokud s partnerem nemáte kondom rádi a souložit přestat nechcete
, radsi si na Floridě nějakou kup, pokud pro vás na dítě není vhodná doba ![]()