Co kdyby dítě snědlo klíště? Rizika

Anonymní
6.6.13 16:20

Co kdyby dítě snědlo klíště? Rizika

Ahoj, dnes jsem uklízela otočím se na dvě minuty a najednou koukám a malá ruce od krve. Jí nic nebylo, tak pravděpodobně musela nacuclý klíště vypadnout ze psa a ona ho rozpatlala. Doufám, že nesnědla nebo neolizovala. Co se může stát? Nebo jak se mám zachovat? Okamžitě jsem ji čapla a umyla ruce mýdlem, převlékla a vše vyčistila.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
35060
6.6.13 16:23

Toto se stalo hajnému v jednom lese u nás na okrese.
Prý musel jít na operaci a podstoupit nějakou léčbu infuzemi. Měl ho zapité někde v žaludku.
Je to prý nebezpečné..Ale zároveň, velmi, velmi nepravděpodobné, aby se to stalo.

Hajného znám, vím, že s tím měl problémy, byl s tím v nemocnici a byl na operaci, byl dlouhou dobu v neschopnosti. Takže to není jen „jedna paní povídala“, ale osobně jsem s ním o tom nemluvila(ale někdo z mé rodiny ano).
Klíště bylo pravděpodobně infikované, objevily se problémy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
evill
6.6.13 16:28
@Jana206 píše:
Prý musel jít na operaci a podstoupit nějakou léčbu infuzemi. Měl ho zapité někde v žaludku.
Je to prý nebezpečné..Ale zároveň, velmi, velmi nepravděpodobné, aby se to stalo.Hajného znám, vím, že s tím měl problémy, byl s tím v nemocnici a byl na operaci, byl dlouhou dobu v neschopnosti. Takže to není jen „jedna paní povídala“, ale osobně jsem s ním o tom nemluvila(ale někdo z mé rodiny ano).

Aby se mohlo klíště přisát, muselo by být živé ne? Jestli ho dcerka zakladatelky uškubla ze psa, praskla ho a rozpatlala všude myslím, že už se nepřisaje :)

• Citovat
  • Nahlásit
evill
6.6.13 16:29

@Jana206 ale zajímalo by mne, jak na to ten tvůj známý přišel? Že spolknul klíště a přisálo se mu v žaludku? Ono se snad po určité době samo pustí, když je moc nasáté, ne? Tak proč šel na operaci? :think:

• Citovat
  • Nahlásit
3142
6.6.13 16:31

@Jana206 to je nesmysl, už jen proto že je v žaludku HCL a hlen, težko by se někam přisálo :lol: :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
evill
6.6.13 16:34
@Babulka123 píše:
@Jana206 to je nesmysl, už jen proto že je v žaludku HCL a hlen, težko by se někam přisálo :lol: :lol:

Jako já si osobně taky myslím, že si z nich známý hajný pěkně vystřelil, ale lékař nejsem :lol:

• Citovat
  • Nahlásit
5200
6.6.13 16:36

Ahoj, to je ptqkovina ne???v zaludku je kyselina..kliste uz bylo urco mrtve..pan je pak jen vykakal. o))prej na operaci s klíštětem v zaludku. o))))

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35060
6.6.13 16:40

@Babulka123 Tak nesmysl to asi nebude, když se to stalo.
Klíště bylo živé. Měl příznaky typické pro boleriozu. Osobně jsem s ním nemluvila, ale někam v břichu se přisálo.
Stalo se to před 6 lety, syn měl rok a hodně jsme taky chodili do lesa, tak nás tamní hajný varoval, ať dáváme pozor.

Promiň, ale nejsem pohádkářka a nemám potřebu na sebe upozorňovat vymyšlenými historkami. To nemám za potřebí - už pro svůj profláklý nick, počet příspěvků a určitou a určitou úroveň, kterou tu mám.
To klíště našli.

Klíšťata nepadají ze stromu jako padáky, vyskytují se v trávě, ale když celé léto od rána do večera pracoval v lese v kleče - kácel stromy a řezal dřevo, tak se mu stát mohlo, že ho nějak snědl a měl potom problémy.

Pokud by ho dítě uškublo ze psa a rozpatlalo, tak bych mu umyla ruce desinfekčním mýdlem(mám doma, ale běžně se tím neumýváme) a sledovala bych příznaky, jako by dítě mělo klíště samo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35060
6.6.13 16:43

Já si myslím, že neměl potřebu si vystřelovat.
Copak nechodíte do přírody, nikdy jste neviděly a neodhazovaly lezoucí klíště? :nevim: Já jsem ho bohužel jednou odhazovala i na přírodním koupališti z krabičky s jídlem :mrgreen:

Já se na to zkusím znovu zeptat, nasadily jste mi brouka do hlavy, jestli třeba nebyl na té operaci s něčím jiným a jestli jsem třeba nedopletla dvě věci, ale tu boreliozu měl a říkal, že ho živé spolkl :think:
Každopádně budu mít možnost zeptat se nejdřív o víkendu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3142
6.6.13 16:49

@Jana206 no já netvrdim že sis to vymyslela, ale logiku to nemá, borelioza je sama o sobě téma hodně obsáhlé a složité, těch klíš%tat musel mít za život mraky…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
evill
6.6.13 16:56
@Jana206 píše:
Já si myslím, že neměl potřebu si vystřelovat.
Copak nechodíte do přírody, nikdy jste neviděly a neodhazovaly lezoucí klíště? :nevim: Já jsem ho bohužel jednou odhazovala i na přírodním koupališti z krabičky s jídlem :mrgreen:

Jasně, že jsem viděla klíště. Sama jsem jich už nespočet měla… Ale nezdá se mi, že by :

1. Někoho napadlo, že mohl spolknout klíště (kdybych měla příznaky boreliozy, spíš bych si myselela, že jsem měla někde klíště a odpadlo dříve, než jsem si ho všimla)
  2. By někoho napadlo, že se mu přisálo do žaludku ( jak by to zkoumali?? To, že by v kyselém prostředí nepřežilo, jsem sama nevěděla, ale zřejmě to tak bude).
  3. Kdyby to teda už nějak vyzkoumali (což teda nevím jak ) proč by ho operovali, když se klíště pustí samo?

Prostě se mi to nezdá, ale možná jsou mé úvahy mylné, jak píšu, lékař nejsem :)

• Citovat
  • Nahlásit
230
6.6.13 17:00

Zakladatelko, nad tímto taky často přemýšlím. Máme dvě feny, i přes antiparazit. obojky mívají klíšťata, takže pořád chodím a čumím na zem, jestli někde nějaké neupadlo. Malá má zrovna lezecí období a cokoli najde, strká do pusy. Chci se na to zeptat dětské, co by se stalo, kdyby snědla napité, třeba už i mrtvé klíště. Toho přísátí, co tu všichni tak řeší, se nebojím, spíš jestli třeba nějaká otrava by z toho nemohla být… Fuj, hrozná představa. Když by se mně stalo, co popisuješ ty, asi bych už žhavila drát mudr. a zeptala, co by mohlo hrozit v případě spolknutí.
Snad sem písne někdo, kdo o tom něco ví…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.6.13 17:08
@bodlinka1 píše:
Zakladatelko, nad tímto taky často přemýšlím. Máme dvě feny, i přes antiparazit. obojky mívají klíšťata, takže pořád chodím a čumím na zem, jestli někde nějaké neupadlo. Malá má zrovna lezecí období a cokoli najde, strká do pusy. Chci se na to zeptat dětské, co by se stalo, kdyby snědla napité, třeba už i mrtvé klíště. Toho přísátí, co tu všichni tak řeší, se nebojím, spíš jestli třeba nějaká otrava by z toho nemohla být… Fuj, hrozná představa. Když by se mně stalo, co popisuješ ty, asi bych už žhavila drát mudr. a zeptala, co by mohlo hrozit v případě spolknutí.
Snad sem písne někdo, kdo o tom něco ví…

snad ano, zdravotní sestra mi říkala, že snad akorát hlídat ty příznaky, stejně se s tím nic udělat asi nedá. Budu doufat, že ho nesnědla a kdyby, že nebylo nakažené. No krve by se ve mně nedořezal, nejprve jsem myslela, že si něco udělala, ale tím že neplakala jsem to hned zavrhla. To jsou šoky s dětma… :mrgreen: :roll:

• Citovat
  • Nahlásit
230
6.6.13 17:17
@Anonymní píše:
snad ano, zdravotní sestra mi říkala, že snad akorát hlídat ty příznaky, stejně se s tím nic udělat asi nedá. Budu doufat, že ho nesnědla a kdyby, že nebylo nakažené. No krve by se ve mně nedořezal, nejprve jsem myslela, že si něco udělala, ale tím že neplakala jsem to hned zavrhla. To jsou šoky s dětma… :mrgreen: :roll:

A zvládla ses jí podívat do pusy, jestli ji měla vevnitř od krve? Ono taky, jestli u toho byl i pes, tak jak to malá rozmázla, tak on to mohl klidně zblajznout. Snad to bude dobrý a jen se v tom popatlala.
Jj, dětičky, musí nám udělat nějaký to vzrůšo, aby nebyla nuda :mrgreen:, ale stačilo by něco míň „krvavýho“… :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15319
6.6.13 18:04
@Jana206 píše:
Je to prý nebezpečné..Ale zároveň, velmi, velmi nepravděpodobné, aby se to stalo.Hajného znám, vím, že s tím měl problémy, byl s tím v nemocnici a byl na operaci, byl dlouhou dobu v neschopnosti. Takže to není jen „jedna paní povídala“, ale osobně jsem s ním o tom nemluvila(ale někdo z mé rodiny ano).

To si myslím, že je od hajného nejapný žert. Pokud by v prostředí žaludku, kde je kyselina, nějakým zázrakem přežilo, tak se pustí, jakmile se napije.

Zakladatelko, měla pusu od krve?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat