Co na atopicky ekzém u dětí?

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Seiferos
Povídálka 20 příspěvků 17.08.19 18:13
Co na atopicky ekzém u deti?

Dobrý den, mám dotaz. Moji 2,5 lété dceři se před dvouma měsíci začali tvořit ekzémy. Prvně jeden dva flicky. Po par dní zmizeli a teď poslední 3 týdny se ekzém rozšířil převážně po celých nohách rukach a na vičkách a svedi, zkoušela jsem různé masti, krémy, sprchové gely a nic nepomáhá a jelikoz jsem u rodiny v zahranici a do cr dorazime až konec srpna, tak nemám jak zajít ke kožní. Má někdo osvědčené metody co pomaha na atopicky ekzem? Dekuji za rady.

Reakce:
Fifi2
Kecalka 360 příspěvků 17.08.19 18:23

Nám docela pohohl bepanthen sensiderm crem, ale je dost drahý a dcerka to má hodně :? Pak modrá indulona, ale ta bude jen u nás asi. Bylo by dobré držet hypoalergenní dietu a zeptat se v lékárne co nabízí.

chaela
Ukecaná baba ;) 2495 příspěvků 17.08.19 18:27

Tak nemůžeš vědět, jestli je to atopicky ekzem, když jsi s ní nebyla u doktora. Ale to je fuk. Synovi na něj nejlip zabírá Atoderm od Biodermy. Kamarádce indulona a sestřenici speciální mast namichana v lékárně.

cecetka
Echt Kelišová 8746 příspěvků 17.08.19 18:27

@Seiferos Jak dlouho jste v zahranici? Neprojevilo se to az tam? Reakce na neco, s cim se doma nepotka? Nejake jidlo, na ktere spatne reaguje?

IvaX
Ukecaná baba ;) 2022 příspěvků 17.08.19 18:31

Čím méně jsem čímkoliv mazala, tím to bylo časem lepší, ale nikdy to neměly takto hodně a na tolika místech. Já koupu jen vodou a přírodními koupacími oleji Saloos (česká značka, tak v zahraničí nevím, jestli seženeš). Kamarádce se na její exém osvědčilo brát chllorelu od GW. Někde jsem myslím četla ještě, že je dobrý kokosový olej, ten bys tam sehnat mohla.

Příspěvek upraven 17.08.19 v 18:36

Elzaaa
Kecalka 364 příspěvků 17.08.19 18:34

Ty jo to se vyselo tak najednou ty nozky? To prudke zhorseni muze byt reakce ne neco. Moje dve dcery taky maji atopicky ekzem a nejlip zabira linola do koupele a na mazani. A bioderna atoderm a jeste aderma.

Kelsey
Hvězda diskuse 46742 příspěvků 17.08.19 19:09

Mi nejvic zabiraji pro syna Mixa kremy pro alergiky a jeden krem koupeny v lekarne (pak mrknu v koupene a napisu). A nejvic pomohlo vysledovat, ktera surovina to dela a eliminovat ji. Synovi to dela velke mnozstvi mlecnych vyrobku a nesmi gumove cukrovi obalene v te cukrove drti, tzn. zizaly, gumidky atd.
Nastesti mu nevadi ovoce a zelenina.
Sleduj, kdyz neco sni, kdy fleky nejvic vylezaji. A jdu zaklepat na drevo, ze delsi dobu ma klid a fleky nejsou.

Kelsey
Hvězda diskuse 46742 příspěvků 17.08.19 19:11
@chaela píše:
Tak nemůžeš vědět, jestli je to atopicky ekzem, když jsi s ní nebyla u doktora. Ale to je fuk. Synovi na něj nejlip zabírá Atoderm od Biodermy. Kamarádce indulona a sestřenici speciální mast namichana v lékárně.

Syn to mel v mensim meritku, ale dost podobne fleky a detska rekla atopicka dernitida.

Pidulka1991
Závislačka 3990 příspěvků 17.08.19 19:25

Máme to tedy v menší míře, ale dceři pomáhá indulona, omezení koupání na minimum. Vysledovali jsme i potraviny, které to zhoršují, ty vysazujeme (čokoláda, lepek, citrusy)…
100% Bavlněné oblečení, žádné umelotiny..

chaela
Ukecaná baba ;) 2495 příspěvků 17.08.19 19:32

@Kelsey Já netvrdím, že to atopak není. Ale pokud se jí to takhle rychle rozlezlo a navíc nikdy předtím. nic podobného neměla (vyjma jednoho fleku), tak bych hned neplasila. Spí a to.bude reakce na něco, zvlášť pokud jsou v zahraničí, kde není dítě zvyklé. Každopádně ať je to cokolov, rád. tu zaznělo spousta, tak snad neco zabere a holce se uleví.

Seiferos
Povídálka 20 příspěvků 17.08.19 20:17

My jsme v zahranici celkem často, pac se tam budeme stěhovat, tak porad něco vyrizujeme a nikdy to malá neměla. Až tohoto roku začali vylézat flicky. Pravé, ze já nevim jak to zjistit když jich má tolik z jaké potraviny jich vyleze víc či ne. Protoze to má červené, tak nevim jak to vypozorovat. Pravé, ze moc nekoupu jen obetru plenkou s vodou. Pravé, ze jsem byla s malou u obvodacky a ta nám dala mast s kortikoidy kterou jsem redila s vazelinou, mast pomohla, ale jakmile jsem krem jsem vypozrebovala fleky se objevili znovu. Fleky jsou po suché, když nenamazu. Používali jsme i lipolotio a nic.

xkoup21
Zasloužilá kecalka 950 příspěvků 17.08.19 20:21

Aderma exomega ale je to hodně o stravě. Zkus omezit mléčné výrobky, jahody…

Váš příspěvek
Reklama