Co na koutky na ústech?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
446
22.9.21 21:13

Co na koutky na ústech?

Hezky večer,
už asi týden bojuji s koutky na puse. Už jsem je jednou měla, asi tak dva roky zpátky a tehdy mi zabralo B a jen namazat vazelinou přes noc a za 2-3 dny to bylo Ok, ale tentokrat už to mám přes týden a stare triky už nezabírají :think: nějaký tip na mastičku/ krém nebo na co se zeptat v lékárně? Kdyžtak příští týden jdu stejně k doktorce kvůli jinému problému, takže kdyby to nepřešlo, tak se zeptám i na toto, ale je to až příští pátek a ráda bych se toho už zbavila :?
Děkuji!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3730
22.9.21 21:17

@Malaika1234 zkus mastičku na opary. Mně vždy rychle zabere.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
446
22.9.21 21:21

@kavenka seženu normálně v obchodě nebo v lékárně? Případně ma nějaký specialni název? Jinak Děkuji :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3506
22.9.21 21:21

Měsíček 😊

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
18710
22.9.21 21:24

Fungicidin. Je to kvasinková infekce.

B komplex samozřejmě můžeš užívat, ale primárně zajdi na dentální hygienu, nebo alespoň používej antiseptickou ústní vodu a důkladně čisti mezizubní prostory.

Případně zkus vyměnit pastu za tu bez fluoru.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4442

Mě zabírá jedině Exoderil na plísně. Bylo mě řečeno že i prasklý koutek je vlastně druh plísně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
867

Včera jsem četla, že je na opary dobrý česnek :nevim: rozkrojit stroužek a na několik minut přiložit. :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
706
22.9.21 21:25

Herpesin na opary, malinký krém, ale stačí jenom ťupnout. K tomu ten vitamín B bych nepřestala brát. Dohromady mi to vždycky pomůže a další den, maximálně druhý mám koutek pryč 😊

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1566
22.9.21 21:26

B komplex, železo a já ještě požívám oční mast s vitaminem A (starý trik jedné lékárnice a můj svatý grál). Ideálně si na to moc nehmatej a neďoubej to :nevim: já to teď léčila dobrý týdny, než se to dalo do kupy

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
446
22.9.21 21:37

@Ou jo, na dentální hygienu chodím pravidelne 2× do roka - zrovna teď před 2 týdny jsem byla a ohledně těchto věci si dávám pozor, ale děkuji za typ na tu mastičku

@shadowbabe @Anix @Pruhovaný_mýval @Asiina @Krista 1 Děkuji moc za tipy! Kouknu na to všechno a zkusím poptat zítra :jazyk:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
18710
22.9.21 21:40

@Malaika1234 tak tím pádem to i mohli přehnat a vyvraždit přirozenou mikrofloru a tím umožnili pomnožení oné kvasinky :-D ta rovnováha tam je docela křehká, no.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
446
22.9.21 22:01

@Ou možné to je asi, protože to přišlo krátce po návštěvě zubaře :think: kdo ví, ale snad něco zabere ze zmíněných tipů :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
177
22.9.21 22:06

Vazelína

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
105
22.9.21 22:08

Mne pomáhá kalciova mast

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1456
22.9.21 22:13

Já na to teda nikdy netrpěla, ale teď v těhotenství to mám co měsíc!
V lékárně mi poradili Zovirax a za 3 dny je mám vždycky pryč

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat