Co na moučníku u novorozence kromě genci

Anonymní
8.9.16 09:56

Co na moučniku u novorozence kromě genci

Poradíte prosím co se dá použít na moučnivku u novorozence (1 týden) kromě genciánky (fialky)? Mimčo má moučnivku viditelnou na jazyku, já ji mám určitě na bradavkách (kojení bolí, bradavky pálí). Mažu mimčo zatím fialkou 1× denně, sobě bradavky tak 1-2× denně.
Ráda bych ale přestala genciánku používat a zkusila jinou alternativu.
Může se např. Infectosoor Mundgel už od 1 týdne po narození? Děkuji…

  • Citovat
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
25218
8.9.16 10:01

Heřmánek.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
550
8.9.16 10:06

Ahoj, ano, infectosoor mundgel se může. Používali jsme taky u malého mimi, byl jediný, který nám zabral a do dvou dnů měl pusinku čistou.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
550
8.9.16 10:11

Na bazos.cz ho jedna paní prodává, je to doktorka a má tam i kontakt, je ochotna se vším poradit i s dávkováním, stačí na bazosi zadat mundgel a vyjede ti jediný odkaz i s kontaktem na ni.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
126
8.9.16 10:15
@asmodis píše:
Na bazos.cz ho jedna paní prodává, je to doktorka a má tam i kontakt, je ochotna se vším poradit i s dávkováním, stačí na bazosi zadat mundgel a vyjede ti jediný odkaz i s kontaktem na ni.

Ano, paní jsem už našla… Jen jestli je gel vhodný i pro tak malé mimčo, v příbaláku myslím píšou od 6.měsíce. Četla jsem ale, že ho dávají už novorozencům…

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
550
8.9.16 10:20

@Manel My jsme s paní komunikovali a může se dávat i od narození. Známý měli miminko staré 4 týdny, moučnivku mělo už v celém trávicím traktu a taky kupovali mundgel přes tuto paní a dávali prckovi, mluvili s paní osobně, ne jen po telefonu a taky jim říkala, že se může dávat od narození.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
smurfka
8.9.16 10:24

Mi kupovali borax homeopatika..nic jiného nám nepomohlo..genci už vubec, navíc vše fialové..borax je bezbarvý..

  • Citovat
  • Upravit
126
8.9.16 10:31
@smurfka píše:
Mi kupovali borax homeopatika..nic jiného nám nepomohlo..genci už vubec, navíc vše fialové..borax je bezbarvý..

Může se ten borax homeo kombinovat i s jinými léky např. tím Infectosoor gelem?

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
550
8.9.16 10:32

@smurfka Borax jsme dostali taky a nám byl úplně naprd, vůbec nezabral. Musela jsem si sama pozjišťovat, co jiného se dá použít a zlatý mundgel. S boraxem jsme se patlali týden, změna žádná, spíš se to více rozjíždělo. S mundgelem bylo za dva dny po moučnivce.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
smurfka
8.9.16 10:38

@asmodis no tak každý asi reaguje na něco jiného..mi to měli i v krku a tam jsme žádný gel patlat nemohli takže jsme byli rádi za něco co se dá pít…
@Manel nevim..to by snad řekli v lékárně.. :nevim:

  • Citovat
  • Upravit
22614
8.9.16 10:40

Homeopatika borax a neocide gel. Případně roztok skinsept mucosa, je to tedy primárně na desinfekci intimních partií - to tam je napsané. Ale běžně se to tu na moučnivku dává a nám to pomohlo.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
550
8.9.16 10:50

@smurfka To určitě, každé dítě je jiné, buďte rádi, že vám to zabralo. Ten mundgel je polykací, ne na natírání. Odstraňuje to moučnivku z celého traktu. Jen se u nás nedá snadno sehnat, mají ho bez předpisu v Německu a Rakousku, u nás v lékárně se neprodává. Borax jsme dostali místo genciány, která tehdy měla výpadek ve výrobě. Asi jsme měli nějakou odolnou moučnivku, že nám ten borax nezabral.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
2248
8.9.16 10:52

Borglycerin- mají v každé lékárně, je bezbarvý a zabírá hned

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
smurfka
8.9.16 10:55

@asmodis mi to měli taky všude právě, tak jsem ráda že to vypil a byl klid..ono homeo prostě jakékoliv zabírá až během tří dnů..není to hned, nejsou to léky. Nám to třetí den zmizelo. Genciálku jsem nechtěla - ani nám ji nedoporučovali a prostě měli jsme to jednou, já ještě neznalá, a všechno fialové, nic nešlo vyprat, atd..Od té doby jsme moučnivku neměli takže super..asi to vypálilo červy i do budoucnosti :jazyk:

  • Citovat
  • Upravit
74217
8.9.16 11:00

Citronovou vodu říkala dětská.
Do lžičky vody nakapej citron a tím potírat v puse.
Já teda k tomu jeste koupila i homeopatika v lékárně.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Zkušenosti a hodnocení

Sleep & play

  • (2.8) + 293 recenzí

Babylove ubrousky

  • (4.3) + 288 recenzí

Pure

  • (3.8) + 225 recenzí

Active Baby

  • (3.8) + 162 recenzí

Poradna pediatra

Ikona - Jiří Havránek

Mudr. Jiří Havránek