Co na odblešení kotěte

3791
14.10.19 12:47

Co na odblešení kotěte

Zdravím, budeme si brát kotě, které je zablešené. Počítám s tím, že ho vezmu hned na veterinu nechat odčervit, očkovat a dohodnout kastraci. Ale ráda bych ho předem než ho vezmu domů odblešila. Preparátu je hafo, ale něco co opravdu funguje, nejlépe hned, neuškodí kotěti a hlavně bude fungovat, aby jsme neměli zablešený celý byt. Díky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
19459
14.10.19 12:50

Tak u veterináře nebo přes net kup pipetku za krk - Fypryst, nebo něco takového - rozlišuje se podle váhy zvířete

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1177
14.10.19 13:00

U veterináře se dá zakoupit tabletka. Není nejlevnější ale funguje dobre. Potom vyhodit všechno kde kotě leželo, myslím třeba pelíšek atd. Blechy z kotěte samy spadnou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14.10.19 13:09

Pudr Bolfo, mohou ho koťata.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7447
14.10.19 13:10

Kupuju pipetu Bravecto, asi 750 ale funguje..ovšem ne každý zvíře to snese.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10102
14.10.19 13:14

Poraď se s veterinářem, u nás třeba pipety nezabíraly, ty mrchy jsou proti tomu už imunní. Zabrala až tableta, u ní je super, že účinkuje 3 měsíce a i blechy, které se třeba déle vylíhnou, chcípnou, jakmile se krve od kotěte napijou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
15421
14.10.19 14:25

Řeš to až na té veterině, dostanete něco na parazity vnější i vnitřní - stejněpotřebuje zkontrolovat svrab apodobně, tak ať teď do něj nerveš jednu věc a doktor pak další.

Maximálně Bolfo sprej či pudr, ten se může i na malá koťata.

https://pethome.cz/…1015970.html

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12904
14.10.19 15:14

Ahoj,

vždy se ujisti, že máš přípravek na kočku. Už jsem viděla umřít kočky na obojky proti blechám, které byly pro psy, ale páníčkům zbylo, tak to dali kočce. :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4476
14.10.19 15:20

Došla bych do veterinární lékárny, koupila šampón vhodný pro koťata a další řešila s veterinářem. Nebo bych počkala a šla k veterináři rovnou s kotětem. Ale pak bych měla strach, že si blechy zanesu domů, takže já asi tu lékárnu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24936
14.10.19 15:21
@Aduš8 píše:
Poraď se s veterinářem, u nás třeba pipety nezabíraly, ty mrchy jsou proti tomu už imunní. Zabrala až tableta, u ní je super, že účinkuje 3 měsíce a i blechy, které se třeba déle vylíhnou, chcípnou, jakmile se krve od kotěte napijou.

u nás bylo totéž, pipety moc nefungovaly, zabrala až tabletka, po několikerém užití (interval cca 6 týdnů). Loni na Vánoce jsme zjistila, že kotě má blechy - zjistil to hlavně dokousaný manžel :,( - a až na Velikonoce jsme si mohli říct hotovo! Mezitím jsme vyprali asi 100 praček s textilem, kde se kotě válelo, otřelo v době, kdy jsme to nevěděli. Takže doporučuju kotě vzít domů, až bude opravdu odblešené, ty mrchy mají cyklus, kdy nakladou vajíčka a ty se líhnou za několik týdnů…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10102
14.10.19 16:08

@pe-terka nám takhle koupené kotě zablešilo být psími blechami. Jelikož jsme měli doma ještě dva jorkšíry, tak to bylo záživné. Kupovala jsem dvakrát pipetu pro všechny, pokaždé jinou značku, pak nějaký sprej na nábytek, podlahy atd. Ty mrchy byly doma pořád. Až jsem sla k veterinářce, ta mi prodala tabletu za 600Kč kterou jsem dělila všem třem. Další den jsem všude nacházela chcíplé blechy a pak jen sem tam jednu, jak se líhly. Pro jistotu jsme tabletu koupili pak ještě jednou, protože ty svině :lol: dokáží přežít ve vajíčku i rok, když nemají dobré podmínky k životu. Ten sprej je prý uplne k ničemu, byt by se prý musel napustit jako bazén, aby to mělo účinek

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1085
14.10.19 16:27

Jak píšou ostatní, jedině tablety. A byt vystříkat, ale většina přípravků je pro kočky jedovatá. V sobotu jsme dali tabletu psům a kočkám, teď z nich padají jenom mrtvé blechy. A veterinářka říkala, že je to i pro koťata už nevím od kolika měsíců.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24936
14.10.19 16:30
@Aduš8 píše:
@pe-terka nám takhle koupené kotě zablešilo být psími blechami. Jelikož jsme měli doma ještě dva jorkšíry, tak to bylo záživné. Kupovala jsem dvakrát pipetu pro všechny, pokaždé jinou značku, pak nějaký sprej na nábytek, podlahy atd. Ty mrchy byly doma pořád. Až jsem sla k veterinářce, ta mi prodala tabletu za 600Kč kterou jsem dělila všem třem. Další den jsem všude nacházela chcíplé blechy a pak jen sem tam jednu, jak se líhly. Pro jistotu jsme tabletu koupili pak ještě jednou, protože ty svině :lol: dokáží přežít ve vajíčku i rok, když nemají dobré podmínky k životu. Ten sprej je prý uplne k ničemu, byt by se prý musel napustit jako bazén, aby to mělo účinek

koukám, že jste si s blechama taky užili svoje 8) My vyzkoušeli kde co, hotová deratizační četa, a neustále prali textilie v bytě 8) Byli jsme s mužem jak dva zoufalci, naháněli jsme blechy i v posteli! Skákaly fakt jak blechy, zlatý vši :mrgreen: Zabrala až ta tableta, veterinářka byla taky dost zaskočená.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24936
14.10.19 16:33
@kačka39 píše:
Jak píšou ostatní, jedině tablety. A byt vystříkat, ale většina přípravků je pro kočky jedovatá.V sobotu jsme dali tabletu psům a kočkám, teď z nich padají jenom mrtvé blechy. A veterinářka říkala, že je to i pro koťata už nevím od kolika měsíců.

to mi taky vadilo! Nedělám si iluze, jak je to toxické vůči malým dětem…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1085
14.10.19 16:47

@pe-terka co myslíš, ta tableta? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu