Co nedělat při snažení?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.10.18 09:56
Co nedělat při snažení?

Ahoj,

co by mohlo uškodit otěhotnění? Vadí třeba pivo? Beru vitamíny na podporu. Ale zajímá mě, jestli jsou věci, které uškodi početí

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Helca83
Kecalka 324 příspěvků 03.10.18 09:57

Myslis u sebe nebo u partnera? :)

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.10.18 09:58

@Helca83 myslím oba :D

Uživatel je onlineTichošlápek
Extra třída :D 10840 příspěvků 03.10.18 10:00

Víš kolik děti je pocato v alkoholovem oparu? :mrgreen: vůbec to neřeš a jez a pij, co chceš

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.10.18 10:01

V rozumne mire to asi nevadi. Kdyz jsme se snazili, tak jsme nepili. Ale nam to vyslo dvakrat napoprve, mesice ci leta bych to nepraktikovala. ABC

Lamátko
Závislačka 2526 příspěvků 1 inzerát 03.10.18 10:01

Hlavně neřešit, asi tak… jinak je to běh na dlouhou trať

Micaella22
Zasloužilá kecalka 519 příspěvků 03.10.18 10:03

Uskodi ti hlavne reseni co jist/nejist. Kdy je ovulace a dalsi blbiny. Kdyby se vsechno vedelo - co skodi nebo ne, tak nema ctvrtka naroda problem s pocetim. Proste clovek musi vypnout a myslet v ten moment jen na sex

Helca83
Kecalka 324 příspěvků 03.10.18 10:05

Obecne se rika ze zacatku to je “vsechno nebo nic”… ale asi nektere leky, rtg, apod vadit muzou… moje gynekolozka rikala ze zna pary, kde vadilo u muze jedno pivo kazdy den, plus koureni vadi/muze vadit obecne. A stres, ale jak ho nemit,ze? :mrgreen:

Uživatel je onlineRusset
Extra třída :D 12120 příspěvků 03.10.18 10:06
@Anonymní píše:
Ahoj,co by mohlo uškodit otěhotnění? Vadí třeba pivo? Beru vitamíny na podporu. Ale zajímá mě, jestli jsou věci, které uškodi početí

Jez vyváženou stravu, občas jedna sklenička vína nebo piva neuškodí. Sama jsem užívala jen listovku a pár dní před zjištěním těhotenství jsem pila pivo a byla na plese. Syn nevypadá, že by si nesl následky :lol:

Ou
Kelišová 5386 příspěvků 03.10.18 10:18

Snažit se. Čím víc budete řešit jestli už jste těhotná a panikařit z toho, že ještě ne, tím více budete mít v krvi stresových hormonů, které jsou vcelku spolehlivou interní antikoncepcí.

ugluk
Hvězda diskuse 43470 příspěvků 03.10.18 10:19

Tak přemýšlím, jak by se partner tvářil, kdybych mu sdělila, že nežli počneme miminko, musí přestat pít pivo :mrgreen:
Pokud to chceš brát zodpovědně, tak nekuř, alkohol s mírou a kyselinu listovou.
Pokud trpíš nějakou dlouhodobou nemocí, popř. bereš dlouhodobě léky, je vhodné plánování těhotenství konzultovat s lékaři.
A doporučuju jíst všecko, protože až se svým „vědeckým“ přístupem otěhotníš, porodíš a budeš kojit, tak jsi rázem pár let o chlebu a vodě, tak si to užij, dokud můžeš ;)

P4ja
Kelišová 6584 příspěvků 03.10.18 10:40

Početí škodí přílišné řešení početí. Pokud máš váhu v normě, jíš normálně a přiměřeně se hýbeš, tak není nic moc co řešit. Chce to klid a pohodu.

cverunka
Závislačka 2642 příspěvků 03.10.18 11:13

Tak nedělat: Nezakládat diskuze, zbytečně se nepozorovat - sebe ani partnera, nezakazovat partnerovi jedno pivo po práci i jiné ptákoviny…
Promiň, ale je to fakt. Když už se stane, že to nejde, tak chápu, že člověk začíná hledat příčiny, ale řešit to takhle předem…

Nicky B
Zasloužilá kecalka 570 příspěvků 03.10.18 11:42

My se snažíme o početí už šest let, zpočátku jsme to první roky vůbec neřešili, dokonce jsem ani neměla větší přehled o svých (byť na den pravidelných) cyklech. Poslední rok jsem se na to už zaměřila, zhubla jsem, brala kyselinu listovou a omega 3, partner začal užívat Folandrol a bylo z toho (aspoň) biochemické těhu. Věřím, že si to prostě jen nesedlo, ale pokrok tam vidím. Jinak partner kouří (teď už aspoň IQOS), a sem tam si dá rád něco ostřejšího s kamarády, takže my teda jedeme v omezení alkoholu, oba dva - chystáme se na IVF, tak jsme dali měsíc a půl úplné abstinence… Co jsem tak pročítala, alkohol vliv má, nejen na spermie (u nás vyloženě potvrzeno), ale přece jen trochu i na vajíčka ženy.

Pokud bychom jako pár neměli problémy s početím a začínali se snažit, asi bych neřešila drasticky alkohol (ale konzumaci jen v lehčí formě a fakt s velikou mírou), pivo obden by nemuselo nutně u partnera vadit. Omezit klasicky známé věci u partnera - sauna, horké koupele, těsné oblečení apod., u sebe bych řešila hlavně vitamíny (výše psané), a vůbec není na škodu i nějaký doplněk s myoinositolem - já osobně beru Nosifol forte. V jídle bych se nijak neomezovala, ale samozřejmě, čím zdravější životospráva, tím lépe, už i kvůli návykům na budoucí těhotenství. A z dlouhodobé zkušenosti nejen u lidí - pokud je nadváha, je dobré shodit nějaká kila, organismus většinou zareaguje spuštěním reprodukčního procesu.

Nicky B
Zasloužilá kecalka 570 příspěvků 03.10.18 11:45

A ještě konkrétně co nedělat - tedy aspoň to tak dodržuji já - v době předpokládaného uhnízdění (5.-8. den) nedělám žádnou větší fyzickou námahu, jako přímo vyloženě sporty, běh, tahání břemen apod. Chůze nebo běžné činnosti a práce vůbec nevadí.

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Konec ftalátům i salmonele. Co přináší Evropa vašemu miminku?

Slýcháte kolem sebe občas lamentování, že přivést děti do dnešního světa je... číst dále >

Články z Expres.cz

Další oběť Me Too hysterie: V rádiu zakázali oscarovou vánoční píseň, je závadná

Vánoční klasika, která neomrzí. Tou je jistě pro velkou část Američanů téměř... číst dále >

Pryč s šedým a upršeným hnusem! Chci slunce a hranolky, kňourá Kopřivová

Podnikatelka a travellerka Veronika Kopřivová (27) trpí jako zvíře, chuděra.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Anorexii jsem schovávala za vysílení z baletu, říká tanečnice

Megan Brewerovou (22) podezřívali z anorexie mnoho let, ale vždy tvrdila, že... číst dále >

Pomozte nadšené sportovkyni Natálce k bezbolestnému pohybu a nové protéze

Jednou by chtěla být veterinářkou, ze všeho nejvíc však čtrnáctiletá Natálie... číst dále >