Co přesně se děje bezprostředně po porodu?

Napsat příspěvek
Velikost písma:
606
26.5.20 06:24

Mě přikryli, sice nevím jestli to byla deka, nebo peřina nebo co vlastně, ale ležela jsem s malou na břiše a nechali nás dvě hodinky spolu, než ji odnesli a já se mohla konečně aspoň na 4 hodinky prospat.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
3927
26.5.20 07:17
@Anonymní píše:
@Flyingfrog
A když dostanu mezi nohy tu vložku, tak jak to tam drží? Vždyť to musí padat ne, takže jsem tam pak ještě 2 hodiny roztažená na celej svět nebo mě něčím přikryjí? 😁

Nevím jak to chodí jinak, ale já těch vložek měla asi tak pět nebo šest, naskládaných tak, aby pokryly co nejvíce místa. Úplně nevybavuju jak to drželo nebo nedrželo. Bylo mi to úplně ukradené :D To je výhoda toho, že to po tobě bude uklízet někdo jiný :D
Ale jinak tě normálně přikryjí samozřejmě. Ještě kvůli bondingu na mě pleskli vyhřívanou deku - aby malý neztrácel teplo. A až pak se jde do sprchy, kde si vyměníš vložku a dáš si ty síťované kalhotky, takže ti to nepadá.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
22
26.5.20 07:24

Jen reaguji na nějaké nepřesnosti výše uvedené. Čas na odloučení placenty může být i 2 hodiny po porodu, za předpokladu že není současně velké krvácení
Po porodu se za normálních okolností zůstává 2 hodiny na porodním sále, rozhodně se nemusí ležet na zádech
Záleží na možnostech a přístupu k sociálním zařízení, někde vstávají a sprchují se na por. sále, někde až na odd. šestinedělí

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Mufina
26.5.20 07:51

Rodila jsem ve 2 různých porodnicích a myslím, že žádné vložky nedávali, že pode mnou byla jednorázová podložka. Moc jsem to teda nesledovala. A přese mě peřinu, vždycky mě rozrazila zima, i když při posledním porodu bylo v místnosti tak 35°C :) Ale to bylo i kvůli miminku, aby na mě za ty 2 hodiny nahaté neprostydlo.

  • Citovat
  • Upravit
19984
26.5.20 07:51
@Anonymní píše:
@Flyingfrog
A když dostanu mezi nohy tu vložku, tak jak to tam drží? Vždyť to musí padat ne, takže jsem tam pak ještě 2 hodiny roztažená na celej svět nebo mě něčím přikryjí? 😁

No roztazena jsem tam fakt nebyla a byla jsem přes sebe deku

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
14107
26.5.20 08:22
@Anonymní píše:
@Flyingfrog
A když dostanu mezi nohy tu vložku, tak jak to tam drží? Vždyť to musí padat ne, takže jsem tam pak ještě 2 hodiny roztažená na celej svět nebo mě něčím přikryjí? 😁

Tyjo, diskuze stará a abych hledala, na co reaguješ.

Ty vložky držely mezi nohama normálně stehny a byla jsem přikrytá. U všech tří porodů.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
800
26.5.20 09:59

Tak já se po porodu dcery šla osprchovat, potom jsem došla na porodní sál, kde mi ji dali na břicho a porodila jsem placentu. Přes nás byl nějaký přehoz, aby malé nebyla zima. Jinak potom normálně síťované kalhotky a vložka. :D

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
26.5.20 14:27

Mně dali po porodu miminko na břicho a přikryli nás, ale ležela jsem dál na zádech s roztaženýma nohama a šili mě. Pak musela doktorka nutně na sál, vrátila se za hodinu, znova dezinfekce, umrtvení a pokračovala šití. (Praha Podolí)
Takže asi záleží na konkrétním průběhu porodu, kdy vyjde placenta, jestli je potřeba šití apod.

  • Citovat
  • Upravit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Zkušenosti a hodnocení

Prsní vložky

  • (3.5) + 51 recenzí

Babylove Prsní vložky

  • (2.4) + 40 recenzí

PureLan 100

  • (4.9) + 36 recenzí

Poradna porodní asistence

Ikona - Vladimíra Toplaková

Bc. Vladimíra Toplaková