Co s otravnou tetou?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní  10.05.18 19:32
Co s otravnou tetou?

Máme barák. Pod náma bydlí moje teta. Má 78 let.Na dvoře máme pěkné posezení, děti si tam hrají, já si tam piju kafíčko a relaxuju. Jenže nám tam často chodí ta teta. Má svou zahradu s lavičkou, tam ale nechodi.No,nejsem zlý člověk, chápu, že je starší. Ona je psychicky v pořádku, ale je to člověk, kterému řeknete, že je něco bílé, ona řekne, že je to černé. Vymýšlí si, pomlouvá, provokuje. Teď co mi vadí: kdykoliv tam je a někdo od nás tam přijde tak má u sebe nasi kočku a neustále opakuje, že má kočka hlad, že jí máme dát maso a párky, že to má ráda. Vždycky jí tam vezme kolečko salámu a to jí po mini kouskách dává a opakuje že má hlad. Pokud tam není kočka tak mluví na slepice, které jsou za plotem a zase: no pipiny, vy máte hlad, oni vám nic nedají. Děcka posílá ať jim dají chleba buchty, dvouleté dceři říká ať jim dá zrní. To je tak otravné :zed: :zed: :zed: Neskutečně mi pije krev.Co byste s takovou tetkou dělaly? co jí na to říkat? ona to mluví i když ji nikdo neposlouchá.

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »

Reklama

Reakce:

GabinkaCh
Ukecaná baba ;) 1699 příspěvků 10.05.18 19:36

Podotýkám že kočka i slepice jsou dobře krmené :mrgreen: ale to víte, že micka si vždycky od ní ten salám vezme. A pak to začne: jééé, ty máš hlad, oni ti nic nedají. Tož dejte jí párek nebo maso má ráda. Já už jsem jí dala dost, už nemám. Ignorace nezabírá. Mluví to furt dokola, jak kolovrátek.

hanka.br.
Neúnavná pisatelka 17286 příspěvků 10.05.18 19:36

Třeba otrávit? Ježiš - je to stará paní.

ka2ka
Extra třída :D 11461 příspěvků 10.05.18 19:39

Počkej až budeš v jejím věku a možná i dřív taky budeš pro svoje okolí otravná

Ariadne
Echt Kelišová 8601 příspěvků 10.05.18 19:41

Vypoustet druhym uchem ven a neresit

Andrea.Tom
Ukecaná baba ;) 1282 příspěvků 10.05.18 19:41
@GabinkaCh píše:
Podotýkám že kočka i slepice jsou dobře krmené :mrgreen: ale to víte, že micka si vždycky od ní ten salám vezme. A pak to začne: jééé, ty máš hlad, oni ti nic nedají. Tož dejte jí párek nebo maso má ráda. Já už jsem jí dala dost, už nemám. Ignorace nezabírá. Mluví to furt dokola, jak kolovrátek.

a to říkáš, že je v pořádku? už tam bude něco s hlavou v tom věu, když vše opakuje, ignoruje.. :D

Helileli
Ukecaná baba ;) 2216 příspěvků 10.05.18 19:43

V hlavě už to 100% nebude, není úplně normální furt mlít o tom, že mají zvířata hlad. Ale dokud zvládá hygienu, tak je to pořád ještě v klidu. A dokud vás poznává. Dokud si pamatuje, že před chvílí jedla… Moje babi byla na konci na plinach, hledá dementní, nikoho nepoznávala a žila v přesvědčení, že nedostává najíst, protože si nepamatovala, že před hodinou jedla.
Opakuj si, že může být hůř - líp už totiž nebude.

Huk
Kecalka 382 příspěvků 10.05.18 19:52

Já zase zakladatelku chápu, pořád dokola to musí být na palici.
Nicméně též se přidávám, že tetě už začíná mozek stárnout, a že s tím nejde nic dělat. Moje babička v tomhle věku sice taky byla na první pohled psychicky úplně fit, jenže všechno vyprávěla furt dokola a dokola (jestli si nepamatovala, že to už říkala, nebo jí to bylo jedno, už se nedozvíme) a hlavně se z ní začala plíživě stávat protivná bába - všechno bylo špatně, kyselo moc kyselý, bramborák moc bramborovej… až později jsem se dočetla že to jsou příznaky počínajícího (tuším, nevím stoprocentně) Alzheimera.
Takže počítat tisíckrát do stovky. A připomínat si, že zítra už tu taky nemusí být.

cecetka
Kelišová 6828 příspěvků 10.05.18 19:59

Taky to chapu, ze je to vycerpavajici. Nicmene teta je zrejme sama a potrebuje si s nekym povidat, o nekoho pecovat. Zkuste najit cestu, jak ji vyplnit den zpusobem, ktery pro vas nebude tak vycerpavajici. Az umre, bude vam chybet :?

Regina Hero
Nadpozemská drbna 26699 příspěvků 9 inzerátů 10.05.18 20:07
@GabinkaCh píše:

no prostě se s tím budeš muset smířit… věk už na takové chování má, stejně s tím nic nenaděláš… zvykni si… kamenem přes hlavu ji asi nevezmeš… :nevim:

elibro
Zasloužilá kecalka 551 příspěvků 10.05.18 20:19

Kolovrátek sice otravuje, ale je to stará paní, nadto rodina. A tvoje děti se dívají a poslouchají… Dnes je otravná ona tobě, jednou je svým stářím budeš obtěžovat ty.

Souhlasím s ostatními, že už možná nebude 100% duševně fit, ale Alzheimera bych na zeď ještě nemalovala. Spíš se asi chce cítit potřebná (odtud kritika a krmení), je osamělá… Drbe a opakuje, protože o čem má mluvit? Možná, až příště zase semele živé mrtvé, se jí radši zeptej na mládí. Jak žila, kde, na dětství… Však už má odžito přes 3/4 století. Třeba ti to kafe tentokrát nezhořkne, když si přisedne.

Russet
Kelišová 6702 příspěvků 10.05.18 20:19

Bude hůř. Nechat vykecat a zvířata dál krmit :nevim: A doufat, že přestane vycházet. Nebudeš se muset o ni pak starat?

divine woman
Kelišová 6780 příspěvků 10.05.18 20:24

Tak tetičku zaúkoluj krmením zvířectva a budeš mít klid. Hezky ji pochválíš jak super krmí :mrgreen: a bude spokojenost na obou stranách.

kacaba379
Ukecaná baba ;) 1945 příspěvků 10.05.18 20:28

No, je to stará paní, je tam asi sama a chtěla by si popovídat, odtud bych řekla, že pramení ten kolovrátek - snaží se navázat hovor. A Tebe to otravuje no…Asi by nebylo špatné věnovat jí trochu pozornosti, popovídat si s ní, uvařit čaj, mohla by dětem povídat nějaké historky ze svého mládí…Myslím, že záleží na úhlu pohledu. Co je pro někoho otravné, mohlo by být pro druhého zajímavé…

kacaba379
Ukecaná baba ;) 1945 příspěvků 10.05.18 20:29
@Russet píše:
Bude hůř. Nechat vykecat a zvířata dál krmit :nevim: A doufat, že přestane vycházet. Nebudeš se muset o ni pak starat?

Doufat, že co nejrychleji zhebne, co :roll:

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Tak vypadá sex v těhotenství: Realita plná humoru

Čeká vás 9měsíční jízda, nebo bude sex v těhotenství nanic? Těžko předvídat... číst dále >

Za větší šanci na dítě si ženy připlácí až desetitisíce

Třikrát a dost. Respektive tři (v určitých případech až čtyři) pojišťovnou... číst dále >

Články z Expres.cz

Lhářko! Z heroinové Terezy je největší „ryba“ případu! Její komplic ji napadl před soudem

Při pašování drog bývali parťáci, to už ale o pašeračce Tereze a dalším... číst dále >

Ondřej Koptík o léčbě: Doživotní abstinence nebude jednoduchá!

Staronový milenec Hanky Gregorové Ondřej Koptík, který přiznal drogovou... číst dále >

Články z Ona Dnes

Profesor Špičák: Čechy ničí vražedná kombinace obezity, alkoholu a kouření

Češi patří v chorobách trávícího ústrojí ke světové špičce. „Podílí se na tom... číst dále >

Vysoký tlak je třeba léčit. Může totiž poškodit cévy i mozek, řekla lékařka

Hypertenze je jedna z nejčastějších kardiovaskulárních chorob, která může při... číst dále >

Reklama