5leťák a hlídání

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní  09.05.18 21:30
5leťák a hlídání

Dobrý večer, prosím anonymně, nebudu se vymlouvat, ano, je mi to nepříjemné psát pod nickem, nechci, aby si mě rodina příp. spojila…

Otázka je jasná: Jak moc hlídáte své pětileté děti?Já se přiznám, že nejsem matka roku, klidně dítě vypustím ven na dvůr a nechám ho si samotného hrát (vidím na něj z kuchyně, takže vím, kde je a co dělá, ale za zadečkem mu nestojím), takže perfektní v tomto ohledu nejsem a nechci teda ani moralizovat, ale… jsem vyloženě zděšená, jak mého stejně starého synovce (5 a 1/4 r.) nechá švagrová klidně celé dopoledne pobíhat samotného po zahradě, aniž by na něj viděla, nebo aspoň občas vykoukla, co dělá. Okna, kde se zdržuje (kuchyň) mají situovaná na opačnou stranu. Bydlíme kousek od nich - ona s tchyní (svou maminkou) v jednom domě, my o 4 domy dál. Má (taky) kromě staršího ještě mladší holku (1 rok), je pořád s ní, což je pochopitelné, ale co se malá narodila, přijde mi, že vůbec neřeší, co dělá starší. Minulý týden jsme ho sundávali z dědova kombajnu, kam (prý najednou) sám vylezl a nemohl dolů, teď o víkendu se ve stodole rozplácl na kole - samo že nikdo nikde, přitom tchyně i švagrová jsou obě zavřené doma. Už se k nim bojím chodit, protože to není na moje nervy. Kdykoliv k nim s dětmi přijdeme (chtějí si spolu pochopitelně hrát), najdeme V. samotného někde v dílně apod., takže mám pak na starost i jeho. Nemáme zas tak vřelé vztahy, abych mohla jeho mamince říct, že se mi to nezdá, a vím, že to ani není moje věc, ale prostě mi to přijde vzhledem k temperamentu toho kluka (pěkný divočák) dost riskantní. Manželovi se to taky nelíbí, tak se snažil promluvit aspoň s rodiči (tchyní a tchánem), jestli by kluka nemohli víc hlídat, ale prý už je velký a že je to v pořádku. Víc asi dělat nemůžeme, nebo ano? Fakt se jim nechci míchat do života, já na to nemám právo a jsem taky pořád sama na dvě děti, ale toho kluka je mi kolikrát až líto. :think: Plaším zbytečně? Mám to nechat být? Rozum říká, že ano. :oops:

Reklama

Reakce:

axelina
Ukecaná baba ;) 1640 příspěvků 3 inzeráty 09.05.18 21:34

Asi zalezi taky na diteti…já 5 letáka nechavam občas samotneho doma..maximalne 20 minut ale. Jinak na chalupě (samota v lese) si muže venku hrat sam a ja jo čas od času zkontroluju samozřejmě…a doma když se vracime a on jeste nechce jit domu tak ho necham před panelákem s tim že za chvilku přijde a vždy do 15min opravdu přijde…ale vím že on by nikam sam neutekl neodešel..

Aduš8
Kecalka 339 příspěvků 09.05.18 21:38

Já myslím, že tak jako tak nic neuděláš. Dokud se nestane nějaký průšvih, tak se jejich přístup nezmění a pokud se ( doufejme)nic nestane, stejně by ti jen ukazovali, jak měli pravdu. Nedělej si s tím hlavu a věnuj se svým dětem tak, jak uznáš za vhodné. Ty jediné ti to vrátí. :)

iiiv
Extra třída :D 10472 příspěvků 09.05.18 21:42

Nevidím v tom problém, jako děti jsme lítali všude a rodiče jsme za zadkem neměli

novakova.t
Závislačka 2718 příspěvků 09.05.18 21:43

Holce bude v červenci 5 a nechávala jsem ji hrát na dvorku a občas sem na ni houkla nebo se přišla ukázat. Sama nikdy doma nebyla ani nebude v nejbližší dobe…ma telecí napady (jsme zpět v paneláku) prisouva si zidli k oknu, skáče po sedacce nebo po postely… Kolikrat sleti…(jednou jsme leteli do nemocnice kvuli tomu ze prelitla prez sedacku a vypadalo na prekously jazyk nebo ze nema zuby kolik bylo krve)Atd. Ona je na mě i celkem fixovana…tak ze kdybych chtěla jen rychle k vitnamcovi ktery je 30m od baráku tak by to nevydržela…radsi ji vezmu sebou. Na zahradě kdyz nekde jsme tak ji necham lítat a na zavolání se musí ozvat

Příspěvek upraven 09.05.18 v 21:45

Limi123
Ukecaná baba ;) 1860 příspěvků 09.05.18 21:45

Ja jsem v necelych 5 letech uz hlidala venku sveho trileteho bratra. A to ne na soukrome zahrade, ale pred panelakem na konci mestecka (i silnice tam byla). A nebyla jsem jedina. Pravda, nejlepsi napad to asi nebyl (co se tyce toho hlidani), ale myslim, ze na vlastni soukrome zahrade moc neni co na petiletakovi hlidat. Do dilny bych ho osobne nepoustela, ale vzdy zalezi na konkretnim diteti.

tzipora
Kecalka 395 příspěvků 09.05.18 21:51

Taky jsme venku lítali venku samotní a to jsme byli ve věku docházky do školky. Lezli jsme po stromech atd. Nic s tim neudelas zakladatelko, i kdyz chápu, ze je ti kluka lito.

novakova.t
Závislačka 2718 příspěvků 09.05.18 21:53

Já vím zase o zname který je cca taky 5ti lety…na statku u silnice…lita všude možně u koni a kolikrát tam přijedu a říkám kde má syna a ona ze tady nekde bude a prijde třeba az za 3hodiny ze byl v lese na houbach 8o to jsem docela čuměla no…ale kluk žije a vždy se vratil

dedrichov
Ukecaná baba ;) 2459 příspěvků 09.05.18 21:56

:mrgreen: Náš syn chodí na naši vlastní zahradu bez nás s manželem asi poslední rok. Je mu 7.
Zaboha tam nechtěl být „sám“

LadyTommy
Extra třída :D 14821 příspěvků 09.05.18 22:00

Ja mam deti necelych 5 a 6 let (v lete) a normalne je nechavam samotne na zahrade bez dozoru :nevim: jeste loni jsem na ne sem tam koukla, ale letos uz normalne jsou samy a chodi domu jak potrebuji. Kdyz jdu nakoupit, tak je teda doma manzel, pracuje z domu, ale deti se obstaravaji samy, taky na ne nedohlizi, jsou schopne si udelat svacinu atd., jsou o dve patra niz a tu hodinku v poho zvladaji

LadyTommy
Extra třída :D 14821 příspěvků 09.05.18 22:07

A ja v detstvi od nejakych tri let byla taky normalne sama venku a to jsme meli obrovsky pozemek se stodolou, chlevy. Nevim, kolik mi bylo, ale stehovali jsme se, kdyz mi bylo 7, mamka me posilala pres pul vesnice pro mliko nebo vajicka. Vim, ze je jina doma, urcite jsem taky uzkostnejsi, ale soude dle svych deti, tak v 5 letech uz se umi chovat celkem zodpovedne

Anonymní  09.05.18 22:11

Asi jo, holky, mate pravdu, ze to neni zadna traga, jen proste ten kluk je dost divoky a prostředí ne uplne bezpecne - farma, dilna, garáže, tezka technika, rybnik…

venulka1
Stálice 86 příspěvků 10.05.18 22:26

Tak za me toto problem je..uz jen z duvodu ze se může cokoliv stat od padu po ukradnuti…po zkusenostech kdyz se me v 11 letech snazili nacpat do auta si davam na vse bacha deti smi byt na dvore sami max kdyz jdu na wc svacinu ale dyl ne a to tam musi mit psa aby kdyby neco hlasil

venulka1
Stálice 86 příspěvků 10.05.18 22:30

Navic mame na pozemku vodni plochy sice zajistene ale teleci nápad je vymysleny hned..dalsi duvod je zeto dcera je silna alergicka na bodnuti hmyzem…o urazu co je behem chvile nemluve..u nas na meste maji lidi hlavne duchodci se u deti zastavovat chtit je brat za ruku s hlaskou Pojd ja si te vezmu..a za posledni se doba v tomhle zmenila dneska se nemuze na verejnosti dite ani placnout a za dite zodpovida rodic a kdyz se mu neco stane a nebo se nevrati odnese to opet rodic a hlavne to dite..

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Jak si sbalit tašku do porodnice a nezbláznit se

Jmenuju se Laura a čekám druhé dítě. A možná to znáte taky – to si takhle... číst dále >

Manuál na cesty: Co zabalit do lékárničky a kam s dětmi nejezdit

Blíží se léto a s ním čas dovolených. Většina z nás přemýšlí nad cestou k... číst dále >

Články z Expres.cz

Koukalová lže? „Pozvánku na galavečer dostala!“ brání se biatlonový svaz

V pondělí proběhl v pražském Fóru Karlín galavečer Biatlonista roku, místo... číst dále >

Vedle něj sedět doma nebude! Kopřivová opět odjela bez Jágra, prý na týdny

Modelka Veronika Kopřivová (27) opět utíká od svého přítele Jaromíra Jágra za... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pacientka z Aktipu: Děti jsem měla fiktivně balit do zlaté karimatky

Za třináct návštěv v pražském psychosomatickém institutu Aktip zaplatila... číst dále >

OBRAZEM: Vyvinutá Japonka nosí místo podprsenky popruhy od batohu

Hvězdou sociálních sítí se stala vnadná japonská cosplayerka Yui Okada, která... číst dále >

Reklama