Poradna dětského psychologa
PhDr. Václav Mertin
@stinga píše:
také jsme od 2. stupně měli vždy 2 hodiny spojené za sebou
Syn už na prvním. Hlavně plavání. To by byla 1h málo.
Vidím, že tělocvik je stále o tom se dětem „mstít“ a ne je naučit se hýbat.
Já tedy nevím, ale šikanovat se v tělocviku určitě dá. Zažila jsem takovou učitelku na prvním stupni. Část třídy hrála vybíjenou, ti u ní neoblíbení běhali celou hodinu kolečka, kdo se zastavil, tak navíc klikoval. Když se běhalo, ty méně oblíbené poslala dozadu a kdo doběhl poslední, tak měl opět problém a trest. Díky ní jsem jela do sádrovny, protože mě při stojce chytila za nohy, zvedla do vzduchu a pustila a já dopadla blbě na ruku. Díky ní mám dodnes v ruce kámen, protože se po pádu při běhu pozadu na betonu nenamáhala ani mi to vyčistit. Když jsem končila pátou třídu, tak jí už ředitel po spoustě stížností od různých rodičů vyrazil. Protože tělocvik nebylo jediné co učila blbě.
U nás se tenkrát skákání do schodů vyřešilo když už spolužačka nemohla a skočila blbě rozsekla si bradu. Nikdy jsme už do schodů neskakali.
@Melodie91 píše:
Me to tak vtipne neprijde..,samozrejme v telocviku cvicit, kdyz nekdo dela bordel, deset drepu, kliku..ok, ale jestli je to pravda, tak za prve mi prijde jako pravek ten skupinovy trest a za druhe..50 drepu? To uz nema nic spolecneho s telocvikem, to mi prijde, jako ucel ublizit a asi bych to resila doma…bohuzel, min pulka rodicu se k tomu postavi stejne, jako nekteri tady…muzu rict, ze poblit se z vycerpani neni nic moc…je to skola, ne policejni akademie..na tv se podle me maji deti naucit ruzne dovednosti, take treba ziskat kladny vztah ke sportu..tento ucitel to v zacich asi moc neprobudi…
50 dřepů je moc? ![]()
Prosím o pomoc s kvalifikační prostřednictvím vyplnění dotazníku! Týká se mateřství a trhu práce.
Dotazník je určen všem maminkám a zabere maximálně 5 minut!
Moc děkuji!
@Russet píše:
Tělocvik snad trvá 45 minut, ne?
Ano, ale běžně jsou někde 2 hodiny TV za sebou.
@Aries6 píše:
Hele, trénuju atletiku. Ani ty trénovaný dečka by nezvládly 1,5 hodiny běhat schody, natož běžná školní třída. Někde něco není pravda. Čímž nechci tvrdit, že se neděje možná něco špatně. Ale chce to pravdivé informace z obou stran.
hlavne by si toho vsimli vsichni ve skole, neproslo by to. Uvodni prispevek psal nekdo, kdo videl chlapci a chlapi
@Christin92 sice jsem ti to vyplnila, ale proč to dáváš do diskuse o tělocviku na střední?
@stinga píše:
sice jsem ti to vyplnila, ale proč to dáváš do diskuse o tělocviku na střední?
nasmolila to minimálně do 4 diskuzí se školním tématem ![]()
@stinga
Pardon, ale shanim respondenty kde se da. U tohoto tematu predpokladam, ze diskutuji matky s detmi ve skolnim veku s tedy nejspis v pracovnim procesu, tak proto 🙈.
@neumisa
Ano, a nasmolim i do dalsich, kdyz shanim respondenty se zkusenostmi s navratem na trh prace po RD
@Christin92 píše:
Prosím o pomoc s kvalifikační prostřednictvím vyplnění dotazníku! Týká se mateřství a trhu práce.Dotazník je určen všem maminkám a zabere maximálně 5 minut!
Moc děkuji!
https://forms.office.com/…nsePage.aspx?…
jsem si to otevrela, ze vyplnim. Nemas jasno mezi pojmy rodicovska dovolena a rodicovsky prispevek
@matkabagristy
Nevím, jaké je tady kritérium pro vykání, jestli tomu pomůže, že mám taky dítě, tak prosím.
Na rodičovské dovolené jste, pokud pobíráte rodičovský příspěvěk, pokud máte jinou definici, obohaťte prosím mé znalosti.
@Christin92 píše:
@matkabagristy
Nevím, jaké je tady kritérium pro vykání, jestli tomu pomůže, že mám taky dítě, tak prosím.
Na rodičovské dovolené jste, pokud pobíráte rodičovský příspěvěk, pokud máte jinou definici, obohaťte prosím mé znalosti.
no, to neni pravda, precti si zakonik prace
Máte doma předškoláka nebo prvňáčka?
Přidejte recenzi své školce, sdílejte zkušenosti a pomozte ostatním rodičům s výběrem.
PDF ke stažení a tisku zdarma.
Omalovánky, spojovačky, doplňovačky a další. Trénink zrakového vnímání i logického myšlení pro vaše dítě.