Poradna gynekologa
MUDr. Jiří Škultéty
@Anonymní píše:
Asi budu mít blbej dotaz...ale zajímalo by mě, jestli je nějak nebezpečné, když jsem těhotná, a přítel přinesl autobaterii z auta do bytu a v obýváku jí nabíjí…trochu to smrdí a ta kyselina vypadá, že brzy vyteče(ale to asi jen vypadá)…můžou ty výpary néjak ublížit miminku
? preci jen je to asi docela hnusná chemikálie, ne?
hm, tak to by jsi nesměla ani na frekventovanou ulici, tam ty výpary jsou mnohem horší, klid
@Elenloth píše:
Ne, miminku to neublizi. Ale ruce ti to sezere, to zas jo.
Je to nebezpečné. Už pouhý pohled budoucí matky na baterii způsobuje plodu vážné komplikace. O samotném projití kolem ní ani nepíšu, to už je úplně v háji.
Radím vyhodit baterii i s chlapem, ten už je taky kontaminovaný, jednej s ním v igelitových rukavičkách.
@paola white píše:
to náš malej naopak nesnáší když ležím na boku a je mu jedno na kterým. vždycky strašně kope a dá pokoj až když se obrátím. je fakt že s dvojčátkama je asi o dost větší problém se uvelebit
@berry4 píše:
Je to nebezpečné. Už pouhý pohled budoucí matky na baterii způsobuje plodu vážné komplikace. O samotném projití kolem ní ani nepíšu, to už je úplně v háji.
Radím vyhodit baterii i s chlapem, ten už je taky kontaminovaný, jednej s ním v igelitových rukavičkách.
Osobně bych přidala dekontaminační oblek ![]()
Neboj autobaterie ti nic neudělá pokud do ní nebudeš strkat prsty, nebo inhalovat. Já sama jsem automechanik a týden před porodem jsem bráchovi opravovala auto.
Výpary asi nic, ale jak ji chlap nabíjel v ložnici, měla jsem spíše strach aby to nevyhodilo pojistky, nebo nezačalo hořet - nabíječka vypadá jak 100let po smrti.
![]()
@Anonymní píše:
Asi budu mít blbej dotaz...ale zajímalo by mě, jestli je nějak nebezpečné, když jsem těhotná, a přítel přinesl autobaterii z auta do bytu a v obýváku jí nabíjí…trochu to smrdí a ta kyselina vypadá, že brzy vyteče(ale to asi jen vypadá)…můžou ty výpary néjak ublížit miminku
? preci jen je to asi docela hnusná chemikálie, ne?
když se bojíš tak si jdi sednout jinam ![]()
Ahojky, prosím zkušenější o radu
Před pár dny jsem zjistila, že čekáme první miminko (ještě to nemám potvrzené od lékaře, jsem cca 4 tt ), ale máme jet s manželem na prodloužený víkend do Karlových Varů, kde v balíčku máme: bazén, výřivky, saunu, masáže lávovýmu kameny, harmonizující koupele s přísadami a samozřejmě plánujeme ochutnávky místních pramenů - je něco z toho, co by jsem si měla jako čerstvě těhotná raději odpustit? Moc děkuji ![]()
Ne, miminku to neublizi. Ale ruce ti to sezere, to zas jo.