Co se vám osvědčilo/neosvědčilo u kočárku?

26
18.10.19 19:58

Co se vám osvědčilo/neosvědčilo u kočárku?

Ahoj,

za dva měsíce už bude prcek s námi, začínáme se pohlížet po kočárku a ráda bych se poradila. Nejde mi ani tak o konkrétní typ, jako spíš o to, co je důležité a co se vám u kočárku osvědčilo.

Kamarádka třeba radila dávat si pozor na hmotnost, protože při nastupování a vystupování z MHD a celkově pohybu po městě to udělá velký rozdíl, což se mi zdá jako rozumná rada. Zcela se ale ztrácím v tom, co je dobré u koleček, korby apod.

Je něco, co jste ocenili, nebo naopak něco, co se ukázalo jako zbytečná výbava/špatná volba?

Předem děkuji za rady, s prckem je o malou chvíli oceníme :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
21075
18.10.19 20:02

Tak zaprvé, 2 měsíce to máte co dělat :D já taky vybirala kočárek 2 měsíce před narozením, 6 týdnů trvalo než se objednal a přišel a malej se narodil dřív a pak sem byla 2 týdny bez kočáru :mrgreen: zadruhé, záleží kde budete jezdit, je rozdíl město, MHD, nošení do bytu, nebo vesnice a ježdění někde po poli, skládání do auta apod.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2867
18.10.19 20:02

Mela jsem 5 kocaru. U druheho ditete zvitezil Joolz. Ne nafukovaci kola, ne houpaci kocar, ne kola bez aretace. Ne trojkombinace (na prd a nekvalitni vajicko, velky a tezky kocar jak krava)

Kocar skladam do auta 2-3× tydne, nedela mi problem ho slozit. Chtela jsem bytelny a kvalitni kocar, to slozeni mi bylo uz fuk. Otazka 30 vterin. Rozhodne je supr fusak, rukavnik, uv clona, plastenka universal z DM, taska na kocar. Vic nepotrebuju

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5539
18.10.19 20:05

@Micaella22 no vidis a ja houpaci, nafukovaci kola bez aretace a jeste tezkej jako tank - a stejne jsem ho mela na 2 deti :lol: proste tohle se neda odpovedet jednoznačně

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21075
18.10.19 20:05

@Micaella22 tak to já mám zas úplně naopak :D trojkombinace, musí pořádně houpat, velká nafukovací kola s aretací. Těžký není nemám problém ho kamkoliv vynést i s dítětem a vajíčko se na to dá dát prakticky jakékoliv s adaptéry.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
563
18.10.19 20:13

Tak za mě kola jedině gelová, a u korby bych si příště dala pozor aby se dala jakoby víc sklopit dolů střecha (jakoby líp zastínit než do pravého úhlu), jinak se mi dole hodil zapínací koš na věci (ač jsem ho nejdřív nechtěla) ale při skládání kočárku do auta jsem aspoň nemusela nic vyndavat

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53281
18.10.19 20:18

Musíš hlavně důkladně zvážit, na co ho potřebuješ, kam a jak s ním budeš jezdit.
Já měla na prvé dítě velký kočár s výměnnými koly, super věc, na malém městě jsem používala převážně otočná. Na druhé tam mám permanentně pevná neotočná a pasovala sjem ho na dokonalý kočár do terénu, ale protože jsme se přestěhvali, dokoupila jsem z druhé ruky malý, lehký kočár do MHD, který otočím jedním prstem na pětníku, do terénu to ale není, tam oceňuju svůj první. Jinak se mi maximálně osvědčila vložná taška (nemáme výtah a rozdíl mezi přenášení spícího dítěte v korbě nebo tašce je fakt ohromný), ale třeba u rodinného domu se zahradou bych ji ani moc nepotřebovala. A mnohem víc se mi osvědčilo otáčení celé korby než jen přehazovací rukojeť - jakmile na ní mám kočárovou tašku, přes boudu se mi přehazuje fakt blbě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8690

Ja uz u druheho ditete ocenuji to ze se sportak i korba da otocit po i protismeru jizdy. U korby to clovek. tolik neoceni, ale u toho sportaku casto. Bud koli slunicku nebo vetru…

A zalezi kdebudes jezdit. Jine je to ve meste, jine na vesnici, polnacky…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26
@Kriss Tina píše:
Tak zaprvé, 2 měsíce to máte co dělat :D já taky vybirala kočárek 2 měsíce před narozením, 6 týdnů trvalo než se objednal a přišel a malej se narodil dřív a pak sem byla 2 týdny bez kočáru :mrgreen: zadruhé, záleží kde budete jezdit, je rozdíl město, MHD, nošení do bytu, nebo vesnice a ježdění někde po poli, skládání do auta apod.

My se do toho všeho ještě nedávno stěhovali, takže se k výbavičce dostávame až teď (vyšlo nám to tak, že když už, tak vše najednou :D ). Musím tedy doufat, že to stihneme. Kočár bude pro město a MHD, ale jednou za čas asi bude muset zvládnout i složení do auta. Nebyl u vás problém s těmi nafukovacími koly, že by dostávala třeba defekty?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1462
18.10.19 20:21

Do trojkombinace bych nešla. Je příšerně drahá na tu kvalitu co dostaneš.
Je lepší když už tak dvojkombinace a vajíčko si koupíš kvalitní. Zrovna na tom bych nešetřila.
Máš to fajn, že nemusíš hledat extra velkou korbu na zimu (aby se tam dítě vlezlo i s fusakem. Tuhle to přežiješ s jakoukoliv a do další už budeš používat sporťák (nejspíš).
Některé maminy to řeší tak, že si koupí nějakou obyč korbu na těch prvních pár měsíců a pak ji prodají a koupí si kvalitní sporťák.
Jak už tady psali, je důležité vědět kde s ním budeš jezdit. Pokud víš, že budeš spíše ve městě a jezdit MHD, tak si vyber nějaký lehčí. Pokud zase někde po polňačkách, v terénu, tak se zase vyplatí nějaký robustní ať to ustojí.
Já ocenila stříšku která se dá rozšířit a na dítko tak nesvítí - nemusím kupovat nějaké připitomnělé slunečníky. Taky aretace je super - možnost otočit kočárek prakticky na místě se hodí jak v MHD, tak v obchodech.
S kočárky je to složité, co je super pro jednu maminu může být katastrofa pro druhou. U kočárku záleží na tom, kolik si toho ochotná investovat a pak co sama od kočárku očekáváš.
Já třeba vlezla na heureku, zadala si požadavky, vybrala si ty co se mi líbí a pak hledala recenze. Ten co jich měl nejmíň špatných vyhrál :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8690
18.10.19 20:25

@Felici mam nafukovaci kola a za 3,5 roku jezdeni ani jeden defekt. A to jezdim teren, polnacky, lesni cesty, obcas mesto a asfalt.

A v klidu. My taky vybirali. kocarek 2 mesice predem. V kramu trochu zvedali oboci, ale prisel tyden pred porodem. Vajicko pres adaptery na konstrukci. To mi prijde fajn.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
63
18.10.19 20:27

Ja pridam jen uplnou drobnost - brzda. Nektere musis pro odbrzdeni nahoru jakoby podebrat spickou, jine normalne spodkem spicky (jestli je to k pochopeni, v obchode vyzkousis..). A prave u toho podebrani bacha na spicky bot, bala bych se odirani treba kozacek ;).
Plus vyska rukojeti - nezda se, ale pokud denne drzis ruce v blbe poloze, je to znat.

A tech terminu dodani se nedes - v obchode vyzkousej a z eshopu vetsinou do par dnu prijde, jen to chce pohledat.

Příspěvek upraven 18.10.19 v 20:30

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
PHV
1298

Já mám teď u druhého dítěte ten zapínací koš / tašku pod kočárkem a je to šílený :lol: u dcery jsem měla klasický košík a kdybych věděla jak je tohle na prd, brala bych jen kočáry s klasickým košíkem :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26
@Micaella22 píše:
Mela jsem 5 kocaru. U druheho ditete zvitezil Joolz. Ne nafukovaci kola, ne houpaci kocar, ne kola bez aretace. Ne trojkombinace (na prd a nekvalitni vajicko, velky a tezky kocar jak krava)Kocar skladam do auta 2-3× tydne, nedela mi problem ho slozit. Chtela jsem bytelny a kvalitni kocar, to slozeni mi bylo uz fuk. Otazka 30 vterin. Rozhodne je supr fusak, rukavnik, uv clona, plastenka universal z DM, taska na kocar. Vic nepotrebuju

Děkuji, nechyběla u vás pak ta možnost houpání? A nad rukávníkem jsem uvažovala, ale přiznám se, že nevím, jestli je to velká výhoda oproti rukavicím.

Ta trojkombinace mě také lákala, ale hodně čtu, že to lze nahradit i sedačkou a nadstavcem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1677
18.10.19 20:31
@Felici píše:
Ahoj,

za dva měsíce už bude prcek s námi, začínáme se pohlížet po kočárku a ráda bych se poradila. Nejde mi ani tak o konkrétní typ, jako spíš o to, co je důležité a co se vám u kočárku osvědčilo.

Kamarádka třeba radila dávat si pozor na hmotnost, protože při nastupování a vystupování z MHD a celkově pohybu po městě to udělá velký rozdíl, což se mi zdá jako rozumná rada. Zcela se ale ztrácím v tom, co je dobré u koleček, korby apod.

Je něco, co jste ocenili, nebo naopak něco, co se ukázalo jako zbytečná výbava/špatná volba?

Předem děkuji za rady, s prckem je o malou chvíli oceníme :kytka:

Aby se dalo vše vyprat.Aby nebyl těžký. Aby byl skladný. Aby byl dobře ovladatelný. Aby měl velké kola (když je vysoký sníh s malýma daleko nedojdes).3kombinace mi vyhovala nejvíc. To bylo pro mě důležité. Posledna věc aby se mi líbil dizajn. Proto máme doma kočárek Cam.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat