Co vám fakt pomohlo na krční páteř?

502
17.5.23 10:17

Co vám fakt pomohlo na krční páteř?

Ahoj,
už jsem fakt zoufalá. Několik let s přestávkou mě bolí krční páteř a nyní asi 4 měsíce v kuse a už nevím co… Měla jsem rehabilitace, mažu ibalginem střídavě s kostivalem, protahuju se, cvičim, masiruju si krk, spím na polštáři z paměťové pěny + na uvolnění polštář přímo na krční páteř a nic nepomáhá.. denně mě bolí hlava, krk, někdy závratě a uz mě to fakt nebaví…
Co vám fakt pomohlo?
Jedná se mi i to že v tomhle stavu nejsem schopna nastoupit teď po škole do práce. :nevim:
Děkuju mocc všem. E.

Příspěvek upraven 17.05.23 v 10:28

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
22961
17.5.23 10:22

@Eeelllaaa řešila jsi to s neurologem?

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
2356
17.5.23 10:23

Kvalitní fyzioterapeut, tvrdá dobrá matrace, dobrá kancelářská židle. Hlídat si, ať se člověk nehrbí - třeba číst si nebo něco dělat u stolu (skládat puzzle, ruční práce) pokud možno co nejméně. Hlídat si pohyb (typicky monotónní fyzická práce - házení lopatou, rytí apod. je jistota na zablokování krční páteře). Zpevnit si core - střed těla. Masti, masáže a polštářky jsou za mě vyhozené peníze. A co nejméně se do toho vrtá, tím lépe. :mavam:

Příspěvek upraven 17.05.23 v 10:25

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
77516
17.5.23 10:25
@Eeelllaaa píše:
Ahoj,
už jsem fakt zoufalá. Několik let s přestávkou mě bolí krční páteř a nyní asi 4 měsíce v kuse a už nevím co… Měla jsem rehabilitace, mažu ibalginem střídavě s kostivalem, protahuju se, masiruju si krk, spím na polštáři z paměťové pěny + na uvolnění polštář přímo na krční páteř a nic nepomáhá.. denně mě bolí hlava, krk, někdy závratě a uz mě to fakt nebaví…
Co vám fakt pomohlo?
Jedná se mi i to že v tomhle stavu nejsem schopna nastoupit teď po škole do práce. :nevim:
Děkuju mocc všem. E.

cvičit, cvičit a ještě jednou cvičit - to ti tam z toho mazání a polštářků nějak vypadlo, bez toho to nepůjde

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
502
17.5.23 10:27

@stinga psala jsem že se protahuju, tím sem myslela cvičení.
Cvičím i 3× denně jinak bych se nehla :)

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
502
17.5.23 10:29

@lucynka25 neřešila, jelikož nemůžu sehnat a když už, tak termín v srpnu a později.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
22961
17.5.23 10:33

Mám s tím také problémy, když je nejhůř, že se nehnu, jdu na injekci. Cvičim různě jak si vzpomenu, někdy je to lepší, jindy ne.. taky mám polštář a mazání :lol: na to cvičení jsem lajdák, chvíli to vydržím pár dní vkuse každý den, ale pak zase polevím..

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
11903
17.5.23 10:45

Určitě dobrá fyzioterapie, to by mělo pomoct. Plus cvičení - nejen protahování, ale i posilování - mě vyloženě zachránilo, když jsem začala cvičit pilates pod vedením zkušené lektorky.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
37144
17.5.23 11:08

Cvičení, masáže, teplo (krk mi nesmí prochladnout a ofouknout), ale hlavně hodně dela stres, jak se clovek nervuje, tak se pater úplně zablokuje.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
6128
17.5.23 11:35

Pomohlo mi cvičit a co mi pomáhá nejvíce, ale to už spíše jako prevence, tak spát úplně bez polštáře. Prostě jen na kvalitní matraci.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
2301
17.5.23 12:29

Někdy je lepší, když necvičím.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
1270
17.5.23 12:35

Objednej se na neurologii a až tě vezmou, nech si napsat infúze a/nebo elektro, mně pomohlo oboje. nečekáš snad, že v srpnu už budeš zdravá. užívej magnézium, ideálně magnosolv, pokud seženeš
tohle není vůbec špatný https://www.youtube.com/watch?…
pokud máš v okolí někoho aspoň trochu šikovného, nech se zatejpovat https://www.youtube.com/watch?…
vleže s hlavou na měkkém powerballu můžeš dělat nosem osmičky, od malých zvětšovat. POZOR! hlavu po cvičení zvednout rukou, ne krčními svaly

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
502
17.5.23 14:25

@navy blue ne to opravdu nečekám že budu v srpnu fit, na rhb jsem měla elektro ale asi taky nepomohlo. Magnesium beru, ráno magnesolov a odpo 1 tabletku hořčíku z lékárny nějaký slabší. A známého na tejpovani mám, pravidelně mi tejpuje krk když mám fakt velké bolesti nebo šíleně ztuhly krk tak tejpy mi pomohou vždy na chvili uleva a pak tejpy sundam a zas nanovo. Děkuju

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
95
18.5.23 21:17

Ahoj, mně pomáhá (nejen) na krční páteř kombinace masti Heparoid (pozor, řídí krev) Koňské masti a suchého tepla.
Krk a záda celkově mi nesmí ofouknout nebo prohlédnout.
Pak spávám v teplé mikině a vařící vodou v termofonu na inkrininovaném místě. Při blokaci páteře používám nonstop 24 hodin do ústupu obtíží…🍀

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
502
7.6.23 20:59

Tak každý den poctivě cvičím rano a večer, během dne protahuju, spím bez polštáře, mažu hrejivou masti a je to mnohem lepší. Motani hlavy a závraťe minimálně, krk neboli ale nesmím polevit ve cvičení. Jeden den vynecham a vrací se to zpět… máte to taky? Že jeden den nestíháte cvičit a druhý den problém?

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Zkušenosti a hodnocení

Krém

  • (4) + 140 recenzí

Dětská mast

  • (4) + 115 recenzí

K2 Complex

  • (4.8) + 80 recenzí

Poradna očního lékaře

Ikona - Vladimír Korda

MUDr. Vladimír Korda Ph.D.