Poradna očního lékaře
MUDr. Vladimír Korda Ph.D.
Ahoj,
už jsem fakt zoufalá. Několik let s přestávkou mě bolí krční páteř a nyní asi 4 měsíce v kuse a už nevím co… Měla jsem rehabilitace, mažu ibalginem střídavě s kostivalem, protahuju se, cvičim, masiruju si krk, spím na polštáři z paměťové pěny + na uvolnění polštář přímo na krční páteř a nic nepomáhá.. denně mě bolí hlava, krk, někdy závratě a uz mě to fakt nebaví…
Co vám fakt pomohlo?
Jedná se mi i to že v tomhle stavu nejsem schopna nastoupit teď po škole do práce. ![]()
Děkuju mocc všem. E.
Příspěvek upraven 17.05.23 v 10:28
Kvalitní fyzioterapeut, tvrdá dobrá matrace, dobrá kancelářská židle. Hlídat si, ať se člověk nehrbí - třeba číst si nebo něco dělat u stolu (skládat puzzle, ruční práce) pokud možno co nejméně. Hlídat si pohyb (typicky monotónní fyzická práce - házení lopatou, rytí apod. je jistota na zablokování krční páteře). Zpevnit si core - střed těla. Masti, masáže a polštářky jsou za mě vyhozené peníze. A co nejméně se do toho vrtá, tím lépe. ![]()
Příspěvek upraven 17.05.23 v 10:25
@Eeelllaaa píše:
Ahoj,
už jsem fakt zoufalá. Několik let s přestávkou mě bolí krční páteř a nyní asi 4 měsíce v kuse a už nevím co… Měla jsem rehabilitace, mažu ibalginem střídavě s kostivalem, protahuju se, masiruju si krk, spím na polštáři z paměťové pěny + na uvolnění polštář přímo na krční páteř a nic nepomáhá.. denně mě bolí hlava, krk, někdy závratě a uz mě to fakt nebaví…
Co vám fakt pomohlo?
Jedná se mi i to že v tomhle stavu nejsem schopna nastoupit teď po škole do práce.
Děkuju mocc všem. E.
cvičit, cvičit a ještě jednou cvičit - to ti tam z toho mazání a polštářků nějak vypadlo, bez toho to nepůjde
@stinga psala jsem že se protahuju, tím sem myslela cvičení.
Cvičím i 3× denně jinak bych se nehla ![]()
@lucynka25 neřešila, jelikož nemůžu sehnat a když už, tak termín v srpnu a později.
Mám s tím také problémy, když je nejhůř, že se nehnu, jdu na injekci. Cvičim různě jak si vzpomenu, někdy je to lepší, jindy ne.. taky mám polštář a mazání
na to cvičení jsem lajdák, chvíli to vydržím pár dní vkuse každý den, ale pak zase polevím..
Určitě dobrá fyzioterapie, to by mělo pomoct. Plus cvičení - nejen protahování, ale i posilování - mě vyloženě zachránilo, když jsem začala cvičit pilates pod vedením zkušené lektorky.
Cvičení, masáže, teplo (krk mi nesmí prochladnout a ofouknout), ale hlavně hodně dela stres, jak se clovek nervuje, tak se pater úplně zablokuje.
Pomohlo mi cvičit a co mi pomáhá nejvíce, ale to už spíše jako prevence, tak spát úplně bez polštáře. Prostě jen na kvalitní matraci.
Objednej se na neurologii a až tě vezmou, nech si napsat infúze a/nebo elektro, mně pomohlo oboje. nečekáš snad, že v srpnu už budeš zdravá. užívej magnézium, ideálně magnosolv, pokud seženeš
tohle není vůbec špatný https://www.youtube.com/watch?…
pokud máš v okolí někoho aspoň trochu šikovného, nech se zatejpovat https://www.youtube.com/watch?…
vleže s hlavou na měkkém powerballu můžeš dělat nosem osmičky, od malých zvětšovat. POZOR! hlavu po cvičení zvednout rukou, ne krčními svaly
@navy blue ne to opravdu nečekám že budu v srpnu fit, na rhb jsem měla elektro ale asi taky nepomohlo. Magnesium beru, ráno magnesolov a odpo 1 tabletku hořčíku z lékárny nějaký slabší. A známého na tejpovani mám, pravidelně mi tejpuje krk když mám fakt velké bolesti nebo šíleně ztuhly krk tak tejpy mi pomohou vždy na chvili uleva a pak tejpy sundam a zas nanovo. Děkuju
Ahoj, mně pomáhá (nejen) na krční páteř kombinace masti Heparoid (pozor, řídí krev) Koňské masti a suchého tepla.
Krk a záda celkově mi nesmí ofouknout nebo prohlédnout.
Pak spávám v teplé mikině a vařící vodou v termofonu na inkrininovaném místě. Při blokaci páteře používám nonstop 24 hodin do ústupu obtíží…🍀
Tak každý den poctivě cvičím rano a večer, během dne protahuju, spím bez polštáře, mažu hrejivou masti a je to mnohem lepší. Motani hlavy a závraťe minimálně, krk neboli ale nesmím polevit ve cvičení. Jeden den vynecham a vrací se to zpět… máte to taky? Že jeden den nestíháte cvičit a druhý den problém?