Jak otěhotnět? Co vám pomohlo?

Anonymní
8.11.20 09:32

Co vám pomohlo?

Ahoj. Holky, co vám pomohlo otěhotnět? Mam pocit, že jsem zkusila už všechno možné - gynex, kontryhel, speciální čaje, vitamíny, listovku, hormonální jógu, hlídání ovulace… Cyklus mám reaktivně pravidelny 29-31 dní. Vím, že nejlepší je na to nemyslet, to jsem taky zkusila, zaměřit se na práci, atestaci apod., ale o to hůř jsem nesla, že zase nic. Za normálních okolností bych se zkusila zaměřit na nejsou cestu, někam odjet, ale v současné situaci už nějak nemám, na co se upnout a na co se těšit. Do toho kolem mě kamarádky s dětmi nebo těhotné na první pokus.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
9813
8.11.20 09:44

Jak dlouho se snažíte? Obecně se říká, že pokud se do roka nezadaří, je dobré zajít na vyšetření.
Jinak pokus se na to co nejméně myslet, sama to píšeš, víš to, nicméně chápu, že je to těžké :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.11.20 09:51

Rok to ještě není. Doktorka mi taky řekla, že mám projít po roce, takže s tím počítám.

• Citovat
  • Nahlásit
25193
8.11.20 09:54

Tak spermiogram by taky nebyl od věci, ty můžeš mít ovulaci jak z učebnice, ale. pokud střílí slepyma, tak to.bude k ničemu :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1177
8.11.20 09:55

Nepíšeš, jak dlouho vám to nejde. Kromě toho, co jsi vyjmenovala můžeš zkusit ještě metodu Mojžíšové. Plus hodit se do klidu a tolik se „nesnažit“. My jsme měli také problémy, těhotná jsem byla 3× (2× bohužel se špatným koncem, ale to je věc jiná). Vždy se to povedlo, když jsme ve snažení zrovna polevili (žádné podpůrné léky, žádné počítání dní atd.) zatímco, když jsem blbla s vitamínama a ovulačníma testama, tak nic. Hlava v tomhle dělá fakt moc. Vím, že to je těžký, ale neupínej se na to tolik. Pokud se vám nedaří déle než rok (nebo pokud jsi už starší 35+) řešila bych už nějaká vyšetření. držím palce :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1191
8.11.20 10:06

Jestli je to uz rok co se snazite, tak jdete na vysetreni spermiogram. Pokud strili slepima, tak se snazite zbytecne. Prokonzultuj to s dr. A at napise zadanku, klidne rekni, ze se snazite uz rok

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6467
8.11.20 10:11

U nás zabral sex.. nic jiného potřeba nebylo a to jsem ze začátku taky bláznila s bazální teplotou, kontryhelem, podařilo se to po několika měsících a ve 12. týdnu to skončilo. Znova se mi povedlo otěhotnět až za 7 mešíců (už bez čajů, měření..) a to jsem byla mladá a zdravá. Další těhotenství přišlo o rok dřív, než jsme plánovali… zase stačil jen sex.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4000
8.11.20 10:13
@Anonymní píše:
Ahoj. Holky, co vám pomohlo otěhotnět? Mam pocit, že jsem zkusila už všechno možné - gynex, kontryhel, speciální čaje, vitamíny, listovku, hormonální jógu, hlídání ovulace… Cyklus mám reaktivně pravidelny 29-31 dní. Vím, že nejlepší je na to nemyslet, to jsem taky zkusila, zaměřit se na práci, atestaci apod., ale o to hůř jsem nesla, že zase nic. Za normálních okolností bych se zkusila zaměřit na nejsou cestu, někam odjet, ale v současné situaci už nějak nemám, na co se upnout a na co se těšit. Do toho kolem mě kamarádky s dětmi nebo těhotné na první pokus.

Mojí ženě pomohlo vypnout hlavu a přestat se soustředit jen na děti. Dnes máme tři. Držím palec. :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1166
8.11.20 10:18

Nám vždy když jsem na to přestala myslet.. první bylo těsně před vánoci, to jsem měla honičku.
Teď jsem otěhotněla vlastně díky covidu. Školka zavřená, home office s tříletým, do toho barák a td… byla jsem tak zaneprázdněná, že jsem na to fakt nepomyslela. Dokonce i sexu bylo teď po málu :-D nebyl čas ani chuť, a stejně si příroda cestu našla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.11.20 10:25

Na covid jsem tak spoléhala. Měli jsme tenhle měsíc s manželem karanténu, oba jsme pracovali z domova, takže bylo dost práce a zároveň dost času na sebe. Vkladala.jsem do toho hodně velké naděje, které včera splaskly…

• Citovat
  • Nahlásit
4767
8.11.20 10:33

Záleží, v čem je problém. Mě po dvou IVF řekli, že problém v kvalitě vajíček, tedy ve věku a doporučili vajíčka darovaná. To jsem nechtěla a začala jsem s hormonální jogou a nacpala jsem se vitamínama (E, Q10,…). Po půl roce jsem otěhotněla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
60910
8.11.20 10:45

Prostě se na to vykašlat.
Po 8 letech jsme řekla dost a za 3 měsíce byla těhotná :think: ona je otázka, jak dlouho se snažíte atd :think: a taky co na to dr, pokud to trvá déle :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2301
8.11.20 10:49

Za radu „nemyslet na to“ bych i po letech vraždila :cert:
Po roce bych začala spermiogramem, listovka není lék na otěhotnění, speciální čaje a vitamíny jsou podle mě jen obchod s lidským neštěstím. Pokid opravdu dítě chceš, nech si udělat aspoň hormonální profil, třeba ti pomůže, že se něco děje. Hodně štěstí :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14228
8.11.20 11:00
@Anonymní píše:
Na covid jsem tak spoléhala. Měli jsme tenhle měsíc s manželem karanténu, oba jsme pracovali z domova, takže bylo dost práce a zároveň dost času na sebe. Vkladala.jsem do toho hodně velké naděje, které včera splaskly…

Njn takze si každý den blaznila měřila, pila čaj, testovala a ted, kdyz přišla ms i přes to, že byl čas, tak silis.
Nebude se ti to líbit. Ale dokud jsem to řešila jako nic, neotehotnela jsem. Podařilo se až v cyklu, kdyz jsem všechno vysadila q zacila makat na sobě a učit se něco nového.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14228
8.11.20 11:02

@Berry77 nevim proc vraždila, my se snažili skoro 3roky a fakt to vyšlo až v cyklu, kdy jsem se na všechno vysr… a začala řešit hubnutí a učit se něco jiného, nového

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama