Covid u miminka

Anonymní
25.12.20 00:47

Covid u miminka

Preji krasne svátky vsem :kytka:

Prosim, je tu někdo, jehoz miminko prodelalo covid? Mame covid doma - ja jsem pozitivní a mame 7mesicni dcerku.

Ta na testech nebyla, ale nevím, jestli ji covid muze trapit nebo ne. Od te doby, co to mam je casto přes den uplakana. Nevydrzi moc sama si hrat, ac to předtím nebyl problem. Chce se hodně chovat a posledni noci i neklidne spi. Vubec nevime, jestli to nemuzou byt treba zoubky - i kdyz na to dasnicky nevypadaji. A nebo prave covid - je mozne, ze by ji treba bolely svaly, klouby…? Teplotu, kašel ani rymu nema.

Jsem z toho docela spatna, protože logicky me trapi, kdyz mala place. Nejhorší je, ze se toho moc o covidu u deti, zejmena miminek, moc neví.

Asi hledam nějaké uklidnění, ze to nektere miminko prodelalo a je úplně v pohodě :(

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
204
25.12.20 01:30

Vím o případu z okolí, kdy rodiče měli covid. Miminko testovali a bylo negativní, takže nemáš jistotu, zda to opravdu nejsou jen zuby, růstový spurt nebo tak. 🤔

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
129
25.12.20 01:47

Ahpj, nase mala mela v 6ti mesicich. Mela teplotu, spatne spala a byla celkove neklidna. Potom asi 2 tydny mene jedla, prislo mi ze ztratila cich a chut. Potom vse ok :wink:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.12.20 06:45

A separacni uzkost te nenapadla? ten je okolo 8 mesice veku a dite najednou zacina byt fixovane na rodice

• Citovat
  • Nahlásit
8054
25.12.20 07:54

Zbytečně plašíte, ale úplně. Hlavně nemáte ani potvrzený test, takže všechno jsou jen vaše domněnky a strach. Buď si nechte udělat test (pokud má příznaky) nebo test na protilátky (pak budete vědět, že to prodělalo). Jinak na slavný covid můžete v panice a strachu házet úplně cokoliv, co se vašemu dítěti děje…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1432
25.12.20 07:57

To bude spíš separacka, nějaká období, nebo klidně i citi, že něco je tobě. Dneska se na ten covid svadi úplně všechno, mám pocit, že jiný nemoci už snad ani neexistují…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28695
25.12.20 08:15
@Midaku píše:
To bude spíš separacka, nějaká období, nebo klidně i citi, že něco je tobě. Dneska se na ten covid svadi úplně všechno, mám pocit, že jiný nemoci už snad ani neexistují…

Tak zase pokud rodic ma kovid, rozhodne je u dítěte pravděpodobnější kovid nez neco jineho, že. Tim nerikam, ze ho to dite ma.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6118
25.12.20 08:55

A není to fuk? Stejně se to neléčí :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1432
25.12.20 08:58

@vokishka nemxslim si, že je U mimina pravděpodobnější covid než třeba ta separacka. Jako nejpravděpodobnější se mi jeví to, že zakladatelé není dobře tudíž s dítěti nevěnuje přesně tak, jak bylo zvyklé, a ditw na to reaguje tak, jak popsala. Já vždy, když jsem nemocná, mám protivný všechny děti. Prostě proto, že se snažím odpočívat, být co nejvic na gauči nebo zemi, vymyslet klidně a tiché aktivity, když to blbě vyjde a manžel je pryč, tak třeba ani dva dny nejdeme ven, neupecu buchtu, nehraju na schovku… Prostě je to jiný a ty děti na to reagují. Samozřejmě i ten covid mít může. Pokud to nutné musí vědět, má s ním jít na testy. Mě ale opravdu štve, jak v současné situaci člověk může mít buď covid nebo má smůlu. Já řeším jeden svůj zdravotní problém a od jara je to na nic. Cekacky na půl roku, omezení na každém kroku, odložení operace, odložení vyšetření… Prostě jen proto, že nemám covid.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1783
25.12.20 15:05

@Cenarius Ten test na protilátky se musí udělat do nějaké doby po nemoci nebo klidně s odstupem několika měsíců? (nejsem zakladatelka)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.12.20 20:08

Zakladatelka:

Dekuji vsem za reakce. Rozhodně nepatřím mezi lidi, co by vse hazeli na covid. Nam se vyhybal naprosto obloukem a ted pred Vanoci se u nas objevil. O to je to horsi, ze ani první Vánoce s dcerou nemůžeme stravit s rodinou. Takze ja se jen slusne zeptala, jestli tu neni nekdo, jehoz miminko covid prodelal. Nic vic jsem nezadala.

S muzem se male venujeme stejne i pres to, že nam nebylo nejlepe. A jelikoz to padlo zrovna tak, ze v dobe, kdy ja jsem nemocna, tak mala zacala často plakat, premyslim logicky nad tim, jestli neni i ona nemocna a nemuze ji neco opravdu treba bolet.

• Citovat
  • Nahlásit
4017
25.12.20 20:12
@Anonymní píše:
Zakladatelka:

Dekuji vsem za reakce. Rozhodně nepatřím mezi lidi, co by vse hazeli na covid. Nam se vyhybal naprosto obloukem a ted pred Vanoci se u nas objevil. O to je to horsi, ze ani první Vánoce s dcerou nemůžeme stravit s rodinou. Takze ja se jen slusne zeptala, jestli tu neni nekdo, jehoz miminko covid prodelal. Nic vic jsem nezadala.

S muzem se male venujeme stejne i pres to, že nam nebylo nejlepe. A jelikoz to padlo zrovna tak, ze v dobe, kdy ja jsem nemocna, tak mala zacala často plakat, premyslim logicky nad tim, jestli neni i ona nemocna a nemuze ji neco opravdu treba bolet.

My máme taky první vánoce s miminkem a popravdě jsem ráda, že máme důvod být úplně sami s miminkem. Máme svatý pokoj, prostě pohoda. Ale nechtěla bych aby tohle četla tchyně :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1040
25.12.20 21:19

Naše malá si tim prošla společně se mnou. Měla teplotu 37,5 a pravděpodobné jí trápila mírná bolest svalů a kloubů + míň jedla, ale nic hroznýho. Dávala jsem čípky Viburcol :) Pak se jí začaly asi po 14 dnech tlačit stoličky a to byl teprve hukot.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
667
25.12.20 23:42

Synek pětiměsíční prodělal covid společně s celou rodinou, měl tedy jen rýmu, jinak se choval normálně, snad jen horší spánek. A to mi bylo docela blbě a péče byla jen nejnutnější (mám ještě další dvě děti).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
348
26.12.20 21:27

My to máme ted, všichni tři. Malému 14 měsíců. 2 dny 39C teploty, horší spaní, neklidný, 3 den se mu spustila velká rýma, trvala 2 dny. Po 5 dnech už bez příznaků. Váhali jsme se zoubkama, ale u těch měl vždycky teplotu max. 38. Taky nebyl na testech, ale myslím si, že to od nás určitě chytl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat