CT enteroklýza zkušenosti

4279
4.5.16 19:44

CT enteroklýza zkušenosti

Zdravím. Má někdo zkušenosti přímo s tímto vyšetřením? Mam dlouhodobé cca 6měs nespecificke občas bolesti břicha(vedle pupíku, pořád na stejném místě, ostrá bolest až křeč) ve svých 22letech. Byla jsem na krvi, na sonu, na kolonoskopii na chirurgii a nic. Tak mě posílají na CT tenkeho střeva. Upřímě se děsím. Kolonoskopie byla pro mě horor. Na tu kontrastní látku má silnou alergii muj otec i jeho matka a mam obavy abych taky neotekla nebo neskolabovala. Doktorka mi tvrdila že tohle většinou není genové. Četla jsem jaký je rozdíl mezi samotnou eneroklýzou a CT enteroklýzou. Chtěla bych aby mě někdo uklidnil protože tam jdu příští týden a už ted se bojím. Že to není tak hrozné prosím :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
9642
4.5.16 19:59

Byla jsem na enterografii na magnetické rezonanci. je to šetrnější, nemáš tam zátěž rentgenového záření, vypila jsem nějakou vodu, do které nasypali prášek + kontrastní látka do žíly, ale úplně v pohodě

na CT vyšetření jsem byla několikrát, tam se podává kontrastní látka s jodovou složkou, na tu alergie opravdu občas bývá, ale dávají před tím medikaci právě proti reakci

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
444
4.5.16 20:10

Já tam byla. Už je to nějakou dobu. Hadičku mi strkali nosem a kontrastní látku napouštěli do ní. Pak aspoň dvacet minut pod rentgenem. Pokud to jen trochu jde, snažila bych se tomu vyhnout. Není to nijak nepříjemné, nebolí to, ale doktorka mi pak řekla, že pokud chci ještě děti, že by nebylo vhodné to opakovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9642
4.5.16 20:24
@evale píše:
Já tam byla. Už je to nějakou dobu. Hadičku mi strkali nosem a kontrastní látku napouštěli do ní. Pak aspoň dvacet minut pod rentgenem. Pokud to jen trochu jde, snažila bych se tomu vyhnout. Není to nijak nepříjemné, nebolí to, ale doktorka mi pak řekla, že pokud chci ještě děti, že by nebylo vhodné to opakovat.

to jsi byla ale na klasické… u té CT se ta kontrastní látka pije a to scanování je taky rychlejší

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
444
4.5.16 20:30

No, bude to i 15let. Tehdy se asi ta CT nedělala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4279
4.5.16 21:30

Dekuji aspon trochu za uklidneni. Mela bych vypit 2litry pry behem 40minut 8o. No doufam ze to zvladnu… Na jak dlouho cmje to celkove vysetreni teda? :think:
A pry bych mela mit 2dny pred tim vykonem jen tekutou stravu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9642
4.5.16 21:47
@novakova.t píše:
Dekuji aspon trochu za uklidneni. Mela bych vypit 2litry pry behem 40minut 8o. No doufam ze to zvladnu… Na jak dlouho cmje to celkove vysetreni teda? :think:
A pry bych mela mit 2dny pred tim vykonem jen tekutou stravu

No ja mela pred výkonem jeste čistění střev pomoci soli určené k tomu.
Jj pijou se cca dva litry, me to ale vzhledem k výšce a váze upravili na 1,2-1,5 litru

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4279
10.5.16 15:28

Holky ja uplne zapomela ze tam jdu zitra…samozrejmr ze jsem jedla normalne :roll:. Na netu pisi vsude neco jineho…ze neni potreba zadna priprava…jen od pulnoci nepit, nekourit, nejist…jinde zas ze dva dny jen tekuta strava, pak zas den pred vysetreni roztok…jsem z toho teda jelen. Se zeptam jeste zitra rano az tam pujdu jestli jsem neco nepodelala…nechci to absolvovat zbytecne :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33428
10.5.16 17:35

@novakova.t Dcera žádnou dietu neměla, jen těsně před vyšetřením v čekárně musela vypít nějaký roztok.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4279
10.5.16 22:39
@vokishka píše:
@novakova.t Dcera žádnou dietu neměla, jen těsně před vyšetřením v čekárně musela vypít nějaký roztok.

Dekuji. Ja tam volala a rikali ze spis bezezbytkove potraviny jinak nic. Snad to zitra preziju…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat