Čtečka knih 2022

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
27253
22.5.22 10:16

Čtečka knih 2022

Vybírám si novou čtečku knih. Moje aktuální čtečce (Pocketbook) je už skoro 15 let a pomalu odchází - má šedé pozadí a čtení už není ideální.
Můj základní požadavek je, aby zvládala epub a pdf (v nich mám své současné knihy). Co jsem pochopila, tak Kindle epub nepodporoval, ale prý by od dubna 2022 měl :nevim: Máte někdo aktuální zkušenost, jestli to tak opravdu je?
Jakou čtečku máte a jaká vám vyhovuje? Cenu bych viděla do 4.000 Kč.
Plus ještě jeden dotaz: Využíváte podsvícení?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
SAJ
13571
22.5.22 10:31
@Billi píše:
Vybírám si novou čtečku knih. Moje aktuální čtečce (Pocketbook) je už skoro 15 let a pomalu odchází - má šedé pozadí a čtení už není ideální.
Můj základní požadavek je, aby zvládala epub a pdf (v nich mám své současné knihy). Co jsem pochopila, tak Kindle epub nepodporoval, ale prý by od dubna 2022 měl :nevim: Máte někdo aktuální zkušenost, jestli to tak opravdu je?
Jakou čtečku máte a jaká vám vyhovuje? Cenu bych viděla do 4.000 Kč.
Plus ještě jeden dotaz: Využíváte podsvícení?

Bez podsvícení nebrat, je to geniální vychytávka. Není to aktivní displej jako u mobilu, světlo vede světlovodná vrstva nad displejem, takže to nezatěžuje oči (nebo alespoň ne víc, než lampička ve tmě). Jednu čtečku máme ještě bez, je v šupleti jako záložní, jinak všichni čteme s podsvícením.

Jinak teď už máme doma skoro všichni Kindle, jednou PockteBook a tuším ještě dva nebo tři funkční NOOKy, za mě všechno dobrý - popravdě nechápu, proč někdo řeší formáty, knihy mám archivované v Calibre, ten mi automaticky převede jakýkoli formát do jiného - a když ne, tak si ho převedu sama. :nevim:

Dám ti tip, pokud nespěcháš, koukni na Německý Amazon, mívají pravidelně akce na Kondle, kupuju je běžně za cca 80-90 euro, poštovné po Německu zdarma. Přeposlání do ČR přes německou adresu za cca 150 Kč?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
SAJ
13571
22.5.22 10:38

Jo, ještě konkrétní tip na typy čteček:

NOOKy se už do Evropy nedovážejí, takže tam nic.

Kindle máme Paperwhite 3 a 4, určitě doporučuji tu čtyřku, je už voděodolná. Letos snad vyšel nový typ Kindle Paperwhite 5 s větším displejem 6,8'', takže já osobně bych koupila ten - ale zatím nám všem čtečky fungují, takže si na upgrade ještě počkáme. :nevim:

Pocketbook máme v rodině typ 632. Asi docela dobrý, ale kdyby nebyl tenhle konkrétní starší majitel zvyklý na ovládání Pocketbooku, asi bych šla při výměně do Kindle.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27253
22.5.22 10:59

@SAJ formáty řeším z pohodlnosti. Vše mám v těchto 2 a nechtělo by se mi vše převádět. I když vím, že to jde.
Když kupuju novou, tak se přizpůsobím tomu, co mám doma.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
987
22.5.22 12:09

Mám Kindla koupeno letos ta levnější verze kolem 2,5 tis. a spokojenost. Formáty bere všechny, podsvícení je výborné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
60
22.5.22 12:21

@Billi

Ahoj, já mám C-TECH Lexis a jsem nadmíru spokojená, zvládá všechny formáty, baterie vydrží neskutečně dlouho, podsvícení používám místo lampičky. Cena byla kolem 2.500Kč, mám starší typ. Nicméně pokud by čtečka odešla jdu zase do té samé značky. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
111
22.5.22 12:44

Mohu doporučit Onyx Boox Poke 3. Půjčuji si do ní i knížky z knihovny, je totiž založena na androidu, tak si můžeš nainstalovat tu potřebnou aplikaci. Jen příště bych už brala větší velikost, jinak je super. Zkoušela jsem dříve Pocketbook i Kindle a tahle mi vyhovuje nejvíc. Koupila jsem ji i mamince, která zase ocenila české prostředí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5981
22.5.22 18:29

Mám Pocket Book, podsvícený…a naprostá spokojenost. Přečte všechny formáty, vyhovuje mi i ovládání

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1416
22.5.22 19:39

Kindla nebrat, za mě Pocketbook, schroustá cokoliv, co mu předhodíte.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
SAJ
13571
22.5.22 20:00
@Ploskutáček píše:
Kindla nebrat, za mě Pocketbook, schroustá cokoliv, co mu předhodíte.

Smím se zeptat, proč ne Kindle?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1416
23.5.22 09:57
@SAJ píše:
Smím se zeptat, proč ne Kindle?

Kindle umí formát MOBI, ostatní čtečky EPUB. Pocketbook má nejširší podporu formátů ze všech čteček, nemusíte řešit typ souboů. Mamce jsem k Vánocům 2016 koupili Bookeen, také velmi dobrá, i když ne taková podpora formátů jako u Pocketbooků. Bookeen jsem doporučil i kamarádce, která chtěla čtečku pro manžela. Měli ji na nočním stolku, v pouzdře. Čtečka stála 3 nebo 3,5 tisíce, ráno se probudili, měli prasklý displej, překreslovala se jen jeho polovina. Oprava by stála 60 nebo 80 euro, posílalo se to do Francie. Šlo sjednat pojištění displeje za 1 korunu na den, záruka byla dva roky = 730 dní = 730 korun. Měl jsem je upozornit na možnost pojištění, ale kdyby ten displej nepraskl, vyhodili by 730 korun zbytečně. Už takhle byla čtečka dost drahá.

Bookeen používá i má nejlepší kamarádka a taky spokojenost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
SAJ
13571
23.5.22 11:31
@Ploskutáček píše:
Kindle umí formát MOBI, ostatní čtečky EPUB. Pocketbook má nejširší podporu formátů ze všech čteček, nemusíte řešit typ souboů. Mamce jsem k Vánocům 2016 koupili Bookeen, také velmi dobrá, i když ne taková podpora formátů jako u Pocketbooků. Bookeen jsem doporučil i kamarádce, která chtěla čtečku pro manžela. Měli ji na nočním stolku, v pouzdře. Čtečka stála 3 nebo 3,5 tisíce, ráno se probudili, měli prasklý displej, překreslovala se jen jeho polovina. Oprava by stála 60 nebo 80 euro, posílalo se to do Francie. Šlo sjednat pojištění displeje za 1 korunu na den, záruka byla dva roky = 730 dní = 730 korun. Měl jsem je upozornit na možnost pojištění, ale kdyby ten displej nepraskl, vyhodili by 730 korun zbytečně. Už takhle byla čtečka dost drahá.Bookeen používá i má nejlepší kamarádka a taky spokojenost.

Chápeš, že argumentace formáty je naprosto stupidní? :roll: I člověk s minimálními znalostmi - což se jaksi u čtenáře dá předpokládat, si dokáže jakouli knihu převést na jakýkoli formát?

Jinak Booken neznám, nemohu soudit, ale kvůli tomu ještě nebudu hanit Kindle. Jak jsem psala, mám v rodině pět Kindle (zcela bez problémů), dva PocketBooky (tři problémy - u jednoho uživatele dvakrát prasklý displej (tam už je napotřetí Kindle - nyní už bez problémů), jednou nafouklá baterka, tam po výměně užívání další roky, teď výměna za nový typ PB), pětkrát NOOK (postupně odcházejí většinou fyzickou likvidací zaviněnou uživatelem), jednou KOBO - reklamace, ještě v záruce odešel konektor nabíjení. Všechny bych považovala za OK, nehaněla bych ani jeden typ. :nevim: Navíc cena… Kindle (vždy aktuálně nejnovější typ) běžně kupuju v akci na německém Amazonu za cca 80-90 euro.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1416
23.5.22 11:46

Mně se tehdy nelíbilo prostředí a vázanost v podstatě na jediný formát.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27253
23.5.22 23:28

@SAJ dívám se na Kindle. Mám dotaz, co reálně znamená s reklamou a bez reklamy? Jak to ovlivňuje funkčnost?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
920
23.5.22 23:55
@SAJ píše:
Chápeš, že argumentace formáty je naprosto stupidní? :roll: I člověk s minimálními znalostmi - což se jaksi u čtenáře dá předpokládat, si dokáže jakouli knihu převést na jakýkoli formát?
Jinak Booken neznám, nemohu soudit, ale kvůli tomu ještě nebudu hanit Kindle. Jak jsem psala, mám v rodině pět Kindle (zcela bez problémů), dva PocketBooky (tři problémy - u jednoho uživatele dvakrát prasklý displej (tam už je napotřetí Kindle - nyní už bez problémů), jednou nafouklá baterka, tam po výměně užívání další roky, teď výměna za nový typ PB), pětkrát NOOK (postupně odcházejí většinou fyzickou likvidací zaviněnou uživatelem), jednou KOBO - reklamace, ještě v záruce odešel konektor nabíjení. Všechny bych považovala za OK, nehaněla bych ani jeden typ. :nevim: Navíc cena… Kindle (vždy aktuálně nejnovější typ) běžně kupuju v akci na německém Amazonu za cca 80-90 euro.

Stupidní je posuzovat ostatní podle sebe. Pokud přečteš jednu knihu za týden, tak ti možná nevadí vše převádět. Ale třeba já mám obrovský archív knih a především různých jednotlivých povídek, kterých přelouskám klidně několik za večer. Podle nálady si kdykoliv během chvilky po síti stáhnu do čtečky, na co mám zrovna náladu. Při převádění bych musel pokaždé zapnout počítač, převést co chci, nahrát zpět na server a poté si to stáhnout čtečkou. A pokud je možnost mít čtečku, která otevře skoro jakýkoliv formát rovnou, tak proč se trápit nějakými převody?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat