Mohu se spoléhat na chytré hodinky v měření kalorií?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
12.5.22 20:35

Mohu se spoléhat na chytré hodinky v měření kalorií?

Zajímalo by mě, jestli se na to dá alespon trochu spolehnout. Mám Apple Watch, ted sleduji, ze kdyz jsem nemela zadanou váhu, spalovala jsem o mnoho méně, než ted, kdyz se jim zadala. Dá se podle toho alespon trochu řídit?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
403
12.5.22 20:42

Já mám Garmin vivoactive 4 a kalorie měří relativně přesně, takže pokud tam máš zadané své údaje, mohlo by to být relativně přesné, +- 150 kcal/ den.

Třeba můj Garmin je fakt celkem přesný co se týče spálených kcal za den. Kalorie spálené za určitou aktivitu ale bývají dost mimo, ukazuje to totiž součet kcal spálených za aktivitu + kcal které by tělo spálilo i bez té aktivity.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2125
12.5.22 22:11
@Gracetheworld píše:
Já mám Garmin vivoactive 4 a kalorie měří relativně přesně, takže pokud tam máš zadané své údaje, mohlo by to být relativně přesné, +- 150 kcal/ den.Třeba můj Garmin je fakt celkem přesný co se týče spálených kcal za den. Kalorie spálené za určitou aktivitu ale bývají dost mimo, ukazuje to totiž součet kcal spálených za aktivitu + kcal které by tělo spálilo i bez té aktivity.

Ale je to tam tak i uvedeno, u každé aktivity 2 čísla (aktivní a klidové kcal) + jejich součet. To je spíš o úhlu pohledu, za mě by to tak uvedeno mělo být.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
70
12.5.22 22:53

Nikdy to nezměříš hodinka a nebo mobilem přesně. Jsou to jen hodinky na ruce, které na základě rychlosti, směru, zrychlení a nějakých gyroskopických senzorů zjišťují co asi tak děláš. Spousty mužů co onanují, koukají že ten den vlastně běhají dle hodinek. y klidové kalorie je vlastně energie na bazální metabolismus (trávení, dýchání, srdce atd., tolik spálíš i kdyby jsi celý den jen ležela bez žádné aktivity.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
403
13.5.22 08:30
@Modra1 píše:
Ale je to tam tak i uvedeno, u každé aktivity 2 čísla (aktivní a klidové kcal) + jejich součet. To je spíš o úhlu pohledu, za mě by to tak uvedeno mělo být.

Tak třeba ty moje hodinky mi 2 hodnoty u aktivity neukazují, tak to může pro některé lidi být zavádějící a pak si myslí kolik nepálí kalorií. Pokud by tam ty 2 hodnoty byly, napomohlo by to trochu přehlednosti ale nijak mi to nevadí. Já přikládám větší důraz na celkový počet na konci dne.

@Hexagon píše:
Nikdy to nezměříš hodinka a nebo mobilem přesně. Jsou to jen hodinky na ruce, které na základě rychlosti, směru, zrychlení a nějakých gyroskopických senzorů zjišťují co asi tak děláš. Spousty mužů co onanují, koukají že ten den vlastně běhají dle hodinek. y klidové kalorie je vlastně energie na bazální metabolismus (trávení, dýchání, srdce atd., tolik spálíš i kdyby jsi celý den jen ležela bez žádné aktivity.

Pokud hodinky mají GPS a snímač tepu, tak třeba u venkovních aktivit dokáží být poměrně dost přesné. Mám vyzkoušeno že co se týče běhu, chůze/turistiky, tak tam to opravdu odpovídá. Měří to na základě tepu a ujité vzdálenosti a bere v potaz i převýšení.
Horší zkušenosti mám s cvičením v tělocvičně, tam mi ty čísla nepřipadají úplně reálná, ale nemám ozkoušeno jestli jsou fakt mimo, nebo se mi to jen zdá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18
19.5.22 18:34

Na přibližnou orientaci to jde, ale nemůžeš to brát úplně vážně. Přeci jenom každé tělo je jiné, ale já třeba používám hodinky od ticwatch a sledování kroků, vzdálenosti a kalorií to funguje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat