Cukety, všude cukety

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Tiger-lily
Vesmírná mluvilka 33195 příspěvků 10 inzerátů 13.06.18 18:03
Cukety, všude cukety

Taky je to vaše oblíbená zelenina? Jsou jí všude spousty a je výborná i pro redukční diety. Teď už je cuketová sezóna, tak přidejte nějaké své oblíbené recepty. My ji máme rádi třeba takto .
A jíte všechny druhy tykví, i ty zajímavě zbarvené? Dáváte pozor na to, jestli nejsou hořké? Mě po konzumaci několika krásných žluto-zelených cuket zachvátila panika, nadopovala jsem rodinu živočišným uhlím… ale pak jsem byla uklidněna, že jíst se nemají pouze hořké kusy. Jakou s nimi máte zkušenost? Snědl někdo?

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:

IvaX
Ukecaná baba ;) 1829 příspěvků 13.06.18 18:10

Já je miluju, ale děti i manžel je nesnáší :(, tak si je můžu vařit jen pro sebe. I když dnes jsem je propašovala do kuřecí směsi s rýží 8) Ještě je mám ráda obalené v hrašce a opečené na pánvi s trochou oleje.

Paola21
Závislačka 3480 příspěvků 13.06.18 18:12
@Tiger-lily píše:
Taky je to vaše oblíbená zelenina? Jsou jí všude spousty a je výborná i pro redukční diety. Teď už je cuketová sezóna, tak přidejte nějaké své oblíbené recepty. My ji máme rádi třeba takto .
A jíte všechny druhy tykví, i ty zajímavě zbarvené? Dáváte pozor na to, jestli nejsou hořké? Mě po konzumaci několika krásných žluto-zelených cuket zachvátila panika, nadopovala jsem rodinu živočišným uhlím… ale pak jsem byla uklidněna, že jíst se nemají pouze hořké kusy. Jakou s nimi máte zkušenost? Snědl někdo?

Zrovna cuketa můj favorit není. Ze zeleniny mám nejradši meloun. :)

potvurka89
Závislačka 2789 příspěvků 13.06.18 18:13

Máme cuketu rádi jak grilovanou zeleninu nebo z ní dělám cuketové bramboráky. Jen mi přijde že se začala prodávat v marketech ale sezona bude až tak červenec - srpen, zatím na zahrádce cuketám rosou listy :)

Tiger-lily
Vesmírná mluvilka 33195 příspěvků 10 inzerátů 13.06.18 18:14

@IvaX :palec: V hrašce dělám někdy patizony. A přidávám do směsí na špagety. A u nás se sní i ogrilované nebo opečené. Nemusím je ani maskovat.

Doe_Jane 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.06.18 18:15
@Paola21 píše:
Zrovna cuketa můj favorit není. Ze zeleniny mám nejradši meloun. :)

já tež :mrgreen:

Annabela11
Ukecaná baba ;) 2122 příspěvků 13.06.18 18:16

@Tiger-lily Miluju cukety..klasický v trojobalu nebo jako nádivku nebo jako bramborák půl na půl…a grilovaná mňam.

podaji
Kecalka 406 příspěvků 1 inzerát 13.06.18 18:22
@potvurka89 píše:
Máme cuketu rádi jak grilovanou zeleninu nebo z ní dělám cuketové bramboráky. Jen mi přijde že se začala prodávat v marketech ale sezona bude až tak červenec - srpen, zatím na zahrádce cuketám rosou listy :)

My už sklidili 3 ks cuket. Dělala jsem domácí činu a ta lahodná nasládlá chuť. Mňamka…????

verusak.berusak
Závislačka 4459 příspěvků 13.06.18 18:25

Jo, cuketa je u nas doma top zelenina. Delam italskou cuketovou polevku s parmazanem, cuketovou pomazanku s chilli papricksma a cesnekem (oboje recept Apetit), davam na pizzu a zavaruju takovou omacku rajcata + cuketa + papriky, co pak v zime davame k testovinam/ry­zi/bulguru. Vloni jsem dokonce nadurodu zavarila jako okurky nakladacky a nam i vsem navstevam chutnaly vic, nez ty nakladacky (to je taky recept z Apetitu). Jeste zapecena plnena cuketa mletym masem s cesnekem, rajcatovym sugem a parmazanem. Jo a deti mlade cukety ji i syrove, jako okurku, ale to uplne doporucit nemuzu, mne to nechutna. :lol:

potvurka89
Závislačka 2789 příspěvků 13.06.18 18:32

@podaji a dala bys recept ;)

IvaX
Ukecaná baba ;) 1829 příspěvků 13.06.18 18:33

Tak to vám všem tedy závidím, že to má rád i zbytek rodiny. Já bych je nejraději nacpala do každého jídla, ale u ostatních by mi to neprošlo :zed:

Andymo
Kecalka 114 příspěvků 13.06.18 18:52

Cuketa v trojobalu, cuketove zeli, cuketovy nakyp s uzeninou, cuketovy pernik, cuketove bramboraky, cuketa plnena mletym masem. Jeste ji nekdo pridava i do spaget a mas. smesi. Vic me momentalne nenapada,.ale uz se taky tesim :P

IvaX
Ukecaná baba ;) 1829 příspěvků 13.06.18 19:06

Ještě jsem si vzpomněla na cuketový guláš mňam, dělám ho když nemám chuť na maso.

lucielorenc
Kecalka 322 příspěvků 7 inzerátů 13.06.18 19:07

Já dělám něco jako placičky…nastrouhám cuketu, přidám vajíčko, nastrouhanou nivu, trošku strouhanky a dělám placičky, které pak ještě obalím ve strouhance a osmažím. Výborné jak teplé, tak studené :)

podaji
Kecalka 406 příspěvků 1 inzerát 13.06.18 19:11
@potvurka89 píše:
@podaji a dala bys recept ;)
Úplně jednoduché a rychlé. Na opravdu tenké nudličky buď kuřecí bo vepřové. Ty osmahnout na dvou lžících oleje cca pro dvě osoby (pánev musí být opravdu rozpálená a olej až na tu rozpálenou pánev). Maso jen trochu solené a opeprene. Je za minutku orestované a šťavnaté. Pak nakrájím na opravdu tenké plátky mrkev, mladou cuketu a jarní cibulky. Ty pak také orestuji na pánvi opět cca dvě lžíce oleje na rozpálenou pánev. Restuji asi minutu a poté přidám 2 lžíce thajské sojovky sladké, sladkokyselé a rybí omáčky (jde to i bez ní) a opět restuji tak minutu. Zelenina musí měkká na zkus. Je to rychlovka výborná a k tomu jasmínová bo basmati rýže.
Stránka:  1 2 3 4 Další »

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Ovčáčkovi tleskali v Máte slovo: Prezident už nebude nikam kandidovat, uklidnil

Je to muž, který miluje záři reflektorů a projevy na veřejných místech.... číst dále >

Záhada Jágrových kalhot: Lidé si všímají nabušeného rozkroku, jak je to doopravdy?

Dvě zřejmě největší fotbalové legendy Petr Čech a Pavel Nedvěd a hokejový bůh... číst dále >

Články z Ona Dnes

Imunoložka: Nežvýkáme proutí, ale spolkneme acylpyrin. Šetříme přírodu

Od ambiciózního projektu, jak léčit rakovinu pomocí vakcín na bázi... číst dále >

Oblečení v dobových filmech bývá nesmyslné, říká historička

Od dětství ji zajímala móda, ale v praxi se k ní dostala až oklikou přes... číst dále >