Cytologie - rychlé objednání k lékaři

Anonymní
30.5.24 12:18

Cytologie - rychlé objednání k lékaři

Zdravím,

jako už mnohým, i mně přišla zpráva o nálezu změněných buněk, které lékař zjistil při cytologii. Sestra mi sdělila, že něco není asi úplně v pořádku a objednala mě hned za několik dní k lékaři s tím, že mi vysvětlí podrobnosti a možnosti léčby.

To mě znejistilo. Ta rychlost další konzultace si to, že evidentně už počítají s léčbou.

Měl jste někdo podobnou zkušenost? Je mi 35, bezdětná a dosud jsem byla bez problémů.

P. S. Dohledávala jsem si tady témata zaměřená na cytologii, ale žádná nebyla podobná mému, tak snad se nebudu dublovat.

Díky.

  • Citovat
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
24867
30.5.24 12:49

Já si myslím, že je to normální postup a že vás pošlou na konizaci.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
78489
30.5.24 12:53

Tak buď ráda, že pokud se našel problém, tak lékař koná rychle,
nedávno tu jedna psala, že ji na konizaci objednali na konec srpna, tak to je ta horší varianta, když je prodleva v léčení tak dlouhá

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
102087
30.5.24 13:20

@stinga No, zatím ji zvou jen na konzultaci, to o případném termínu konizace neříká vůbec nic a ono vlastně ani o tom, zda vůbec bude potřeba.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
12129
30.5.24 13:40

Také jsem měla jít hned, dostala jsem nějaké bobule a pak za půl roku na kontrolu.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
365
30.5.24 13:40
@Anonymní píše: Více

Taky mi před 4 měsíci, takhle volal můj doktor, ale ten mi vše vysvětlil po telefonu, že nález lehká změna na čípku a že se mám do 4 měsíců objednat do COPu, ať mi udělají kontrolní stěr a kolkoskopii. Včera jsem tam byla, kolkoskopie v pořádku a ze stěru mi zjistí jestli je nález stejný, nebo jestli nevymizel + test na HPV. Včera mi doktor rovnou řekl, že kdyby se nález potvrdil, tak by mě po prázdninách poslal pro jistotu na opravení čípku, ale není to akutní, říkal, že kdybych neměla ještě děti, nebo kdybych plánovala tehotenství, tak bych jen chodila častěji na kontrolu a konizace by se udělala až po dětech, ale samozřejmně záleží na nálezu, kdyby byl horší, poslal by mě na konizaci co nejdřív.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
30.5.24 13:42

Udělali kontrolní stery a potom doporučili konizaci a hotovo.

  • Citovat
  • Upravit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Zkušenosti a hodnocení

Intimní balzám INTIMISS

  • (4.7) + 30 recenzí

Victoria

  • (4.4) + 20 recenzí

Poradna gynekologa

Ikona - Jiří Škultéty

MUDr. Jiří Škultéty