Dá se otěhotnět při výsledků spermiogramu Oligozoospermie

Anonymní
10.11.19 18:40

Dá se otěhotnět při výsledků spermiogramu Oligozoospermie

Dobrý večer,

vím, že tu je plno příspěvků na téma neplodnost. Jen bych se ráda zeptala - je nějaká šance, že se nám to povede přirozeně, když manželovi ve spermiogramu vyšlo, že má v celém ejakulátu pouze 9 spermií? Když nám tyto výsledky oznámily, byli jsme hodně překvapeni s takovým počtem, když norma je v řádu milionů. Koupili jsme vitamíny - fertilan, manžel se přestal koupat - jen se sprchuje. Celkově se budeme snažit změnit životosprávu. Celkem mě to mrzí, protože je to sportovec, nekouří, pije příležitostně. Takže vůbec nevíme, proč takový výsledek. Zajde si ještě k urologovi a za 3 měsíce máme přijít znovu k odběru. Já jen, jestli se tedy s takovým počtem spermií, mám srovnat s IVF, nebo je nějaká šance na nárůst spermií. Děkuji za odpovědi a přeji příjemný nedělní večer…

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

169
10.11.19 18:50

Tohle ti nikdo neřekne :nevim: z jednoho výsledku se to nedá usuzovat. Manžel měl jednou oligozoospermii, jednou astheozoospermii a čtyři výsledky normální. Do dalšího vyšetření nemá smysl dělat závěry. Teoreticky IVF je nejrychlejší a nejsnadnější cesta (co se týče procesu koncepce, nepočítám do toho hormonální zátěž, to není snadná cesta) ale co jsem tady tak četla, tak spousta párů otěhotněla s verdiktem, že to přirozeně určitě nepůjde.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
10.11.19 18:54

@yogina
Ja vím no, četla jsem hodně příspěvků, že se to povedlo i tak. Jen jak nám doktorka řekla počet spermií, že to ještě 4× zkoumala, jestli vidí dobře. Toho jsem se zhrozila. A nějak nám právě nedala naději, že by se to mohlo zlepšit. Jestli je vůbec možný takový nárůst spermií z 9 kusů na miliony :D :D

• Nahlásit
  • Citovat
169
10.11.19 18:59

Jak říkám, já bych to nehrotila, než budete mít v ruce druhý výsledek a také bych si zašla někam, kde jsou kvalitní embryologové :kytka: Samozřejmě nejsem doktor, ale zázraky se dějí. Budu držet palce :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
10.11.19 19:04

@yogina
Děkuji, snad se zadaří a vše dobře dopadne :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
1031
10.11.19 19:08
@Anonymní píše:
@yogina
Ja vím no, četla jsem hodně příspěvků, že se to povedlo i tak. Jen jak nám doktorka řekla počet spermií, že to ještě 4× zkoumala, jestli vidí dobře. Toho jsem se zhrozila. A nějak nám právě nedala naději, že by se to mohlo zlepšit. Jestli je vůbec možný takový nárůst spermií z 9 kusů na miliony :D :D

Hele to ti nepovim. Ale u nas treba byl udajne problem ve me. Mela jsem amh 0,25 tvrdila me, ze to znamena, ze mam prakticky nulovou sanci otehotnet, oravdepodobne neovuluji, mam minimim vajicek a spatne kvality ( a udajne pravdepodobne zadne neni schopne dozrat ovulace). Tez me rekli, ze toto je trvaly stav, ktery se bude mesic od mesice zhorsovat. Nebudu ti popisovat to psycho. Kazdopadne ja tomu nejak neverila. Doporucili mi ivf s tim, ze i tak sance prakticky nulova ale vetsi nez prirozene. Tak jsme do toho nesli, dite uz jedno.mame. Dalsi vysetreni ukazala, ze pravidelne ovuluji a najednou jsem otehotnela a to dokonce ze dvou zdravych vajicek, takze cekame dvojvajecna dvojcata. Na screening jdu teprve pristi tyden, takze nemohu zatim tvrdit, ze miminka jsou opravdu v poradku, ale kazdopadne, vidis, ze oni ty zarucene vysledky nejsou zase tak hodnoverne. A takovych pribehu je vic. Jenze to vyzaduje na to ivf fakt nejit, abys zjistila, jestli to prirozene pujde a nebo ne. Drzim palce! Jinak pry sportovci maji prave se spermiemi problem. Nemohl by na chvili prestat?

Příspěvek upraven 10.11.19 v 19:10

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
10.11.19 19:09

Nám vyšlo před týdnem to samé. Koupily jsme vytaminy a uvidíme za 3 měsíce kontrola

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
10.11.19 19:28

@KaroliS
Tak to gratuluji :kytka:
Je to na prd, kor když šel jen preventivně, takový výsledek jsme nečekali. Já jsem byla u doktorky den předtím a zase nemám ovulaci :laughing: :laughing: jsme povedený pár.. S tím sportem to není tak. Myslela jsem to tak, že má 2× v týdnu pohyb, žádný povaleč.
Hlavně každý říkal, že jsme mladí, jak nemusíme mít strach, že to půjde. A čím dál víc holek v okolí má problém otěhotnět :( :think:

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
10.11.19 19:30
@Anonymní píše:
Nám vyšlo před týdnem to samé. Koupily jsme vytaminy a uvidíme za 3 měsíce kontrola

A kolik vám vyšlo kusů. Taky takhle HODNĚ málo? Jaké máte vitamíny? Taky máme za tři měsíce kontrolu…

• Nahlásit
  • Citovat
1031
10.11.19 19:33
@Anonymní píše:
@KaroliS
Tak to gratuluji :kytka:
Je to na prd, kor když šel jen preventivně, takový výsledek jsme nečekali. Já jsem byla u doktorky den předtím a zase nemám ovulaci :laughing: :laughing: jsme povedený pár.. S tím sportem to není tak. Myslela jsem to tak, že má 2× v týdnu pohyb, žádný povaleč.
Hlavně každý říkal, že jsme mladí, jak nemusíme mít strach, že to půjde. A čím dál víc holek v okolí má problém otěhotnět :( :think:

Diky.-) Nemas ovulaci? Jakoze Pcos? Na to pomaha hormonalni jogova terapie, je to fakt efektivni. A jak dlouho se snazite? Hele nekdy se to sejde, kamaradka to uz vzdala a deti mit nebude.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
203
10.11.19 19:34

Těžko říct :nevim: manžel měl u prvního testu 4 spermie. Pak stejný postup jako u vás. Vitamíny a za 3 měsíce kontrola. Po těch 3 měsících se mu to zvedlo na 400 tisíc. Zkoušeli jsme to doma ještě asi rok a pak jsme šli na IVF. Ale třeba zrovna vám se to povede :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
10.11.19 19:42

@KaroliS
Já to mám takový komplikovaný. Vysadila jsem antikoncepci, pak jsem to 2× dostala normálně. Najednou 8 měsíců nic. Moje doktorka s tím nic neudělala, ještě na mě koukala jak na vola, že jsem vysadila prášky. Tak jsem přešla k jiné, která to se mnou řešila. Tak jsem to začala mít, ale pěkně nepravidelně - někdy až 46 dnů. Tak jsem vlastně usoudila, že ani nevím, kdy tu ovulaci očekávat. Já ji totiž na sobě ani nepoznám. No tak jsem šla na gyndu, dostala jsenlm utrogestan. Musím si nejdříve srovnat cyklus no… Abych pravdu řekla, tohle všechno je pro mě Španělská vesnice. Ani mi nijak neřekla, jestli tu ovulaci mám nebo ne. :D :D
Snažíme se cca půl roku. Bůh ví, proč to nejde… Ale snad se zadaří :?

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
10.11.19 19:44

@kavenka
Děkuji, tak to mě docela „uklidnilo“
Jaké jste brali vitamíny?

• Nahlásit
  • Citovat
203
10.11.19 19:57
@Anonymní píše:
@kavenka
Děkuji, tak to mě docela „uklidnilo“
Jaké jste brali vitamíny?

Jeee už je to 5 let a tak jediné co si pamatuji, že to jedno se jmenovalo Energyman :think: a to další ti můžu písnout zítra, podívám se do papírů.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
10.11.19 20:00

@kavenka
To jsem taky někde četla. Nám doporučili fertilan a ještě jsem koupila selzink. Tak uvidíme po těch třech měsících. Snad budou vidět výsledky :roll:

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama