Dali byste úplatek?

Anonymní
11.5.18 17:36

Dali byste úplatek?

Ahoj, řeším morální dilema. Syn (4 roky) má doporučení k vyndání nosnch mandlí. Jelikož jsem mu stejně chtěla nechat přišít uši, začala jsem se pídit po tom, jestli by mu to udělali najednou, aby to měl při jedné narkóze. Zjistila jsem, že je to hlavně otázka ochoty, za kterou si pan doktor nepokrytě řekl o úplatek. Neřekl částku, ale řekl, že je to nadstandartní služba, se nebude bránit jejímu finančnímu ocenění. Morálně s tím mám dost problém, ale zase nechci, aby měl syn dvě narkózy, když nemusí. Jak byste to řešili? Jakou částku byste případně dali?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5512
11.5.18 17:39
@Anonymní píše:
Ahoj, řeším morální dilema. Syn (4 roky) má doporučení k vyndání nosnch mandlí. Jelikož jsem mu stejně chtěla nechat přišít uši, začala jsem se pídit po tom, jestli by mu to udělali najednou, aby to měl při jedné narkóze. Zjistila jsem, že je to hlavně otázka ochoty, za kterou si pan doktor nepokrytě řekl o úplatek. Neřekl částku, ale řekl, že je to nadstandartní služba, se nebude bránit jejímu finančnímu ocenění. Morálně s tím mám dost problém, ale zase nechci, aby měl syn dvě narkózy, když nemusí. Jak byste to řešili? Jakou částku byste případně dali?

Co zkusit jiného doktora/nemocnici?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4102
11.5.18 17:40

A nezkoušela jsi se zeptat v nějakém jiném zařízení?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.5.18 17:41

Zatím ne… Na toto mám doporučení, že tam dobře šijí ty uši…

• Citovat
  • Nahlásit
3686
@Anonymní píše:
Ahoj, řeším morální dilema. Syn (4 roky) má doporučení k vyndání nosnch mandlí. Jelikož jsem mu stejně chtěla nechat přišít uši, začala jsem se pídit po tom, jestli by mu to udělali najednou, aby to měl při jedné narkóze. Zjistila jsem, že je to hlavně otázka ochoty, za kterou si pan doktor nepokrytě řekl o úplatek. Neřekl částku, ale řekl, že je to nadstandartní služba, se nebude bránit jejímu finančnímu ocenění. Morálně s tím mám dost problém, ale zase nechci, aby měl syn dvě narkózy, když nemusí. Jak byste to řešili? Jakou částku byste případně dali?

Tak jako já bych to teda nekde nahlásila :lol: takový doktoři tu nemaj co dělat

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní

Radši anonym. Nejdřív bych si ujasnila u jiného lékaře, zda tuhle službu běžně neposkytují z dobrého důvodu. Abys synovi naopak neuškodila. Jinak ohledně ceny, známý se potřeboval dostat k hodně dobré zubařce kvůli operaci a ta si řekla o 5000, ale to je teda už asi deset let :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
3599

Nedokáži se do toho úplně vžít, ale morálně bych s tím měla též problém. Velký.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní

Našla bych slušného lékaře, nejlépe na soukromé klinice, který to udělá ochotně bez úplatku do své kapsy.

• Citovat
  • Nahlásit
  • Upravit
4927
11.5.18 17:42

No ty kokos 8o. Ja osobne bych nedala a jeste bych si stezovala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10247
11.5.18 17:43

V tomto pripade bych klidne uplatek dala - za usetrene nervy, cas a narkozu pro dite by mi to stalo. 3-5.000 :think:? To uplne nevim.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10247
11.5.18 17:44
@Anonymní píše:
Radši anonym. Nejdřív bych si ujasnila u jiného lékaře, zda tuhle službu běžně neposkytují z dobrého důvodu. Abys synovi naopak neuškodila. Jinak ohledně ceny, známý se potřeboval dostat k hodně dobré zubařce kvůli operaci a ta si řekla o 5000, ale to je teda už asi deset let :nevim:

A tohle je dobra pripominka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4927
11.5.18 17:44
@Dojcanis píše:
Tak jako já bych to teda nekde nahlásila :lol: takový doktoři tu nemaj co dělat

Presne. Kdyz si vezmu, ze nekterym je blby si vzit i kafe nebo cokosku a tady pan naznaci, ze by rad obalku :poblion:. Pokud nejde o zivot (coz u odstatych usi nejde) tak uz by me v zivote nevidel. Hnus.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.5.18 17:46
@Hobitka píše:

Na to jsem se tak různě po doktorech poptávala, a žádný medicínský důvod je nenapadl, takže asi otázka ochoty… :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
4437
11.5.18 17:52

Myslím, že je to bohužel „normální“ v určité sféře. S částkou neporadím, nemám představu..1000 Kč? :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20828
11.5.18 17:54
@Anonymní píše:
@Hobitka píše:
Na to jsem se tak různě po doktorech poptávala, a žádný medicínský důvod je nenapadl, takže asi otázka ochoty… :nevim:

No, nosni mandle operuje ORL a odstate usi plastik? Na ORL pacient lezi s hlavou v zaklonu, jak se prisivaji usi nevim. Tak si nejsem jista, ze to bude jen v ochote, ale mozna bude problem v tom, ze oboji nebude delat stejny lekar a mozna to nepujde v jedne poloze, to budou pacienta v pulce operace prendavat? Zkousim si to predstavit prakticky a moc mi to nejde…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama